Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik az egyik...

Miért nem eszik az egyik kismacskám?

Figyelt kérdés
2 kiscicát hoztunk haza több mimt egy hete. Addig mind a kettő evett. De az utóbbi napokban az egyik egyre kevesebbet eszik. Száraztápot, tejes kemyeret, halat és macskakonzervet(vagy kutya konzervet) kapnak. Amelyik nem eszik, eleve kisebb testalkatú. Eddig a halat is nagyon szerette, de most abból sem kér.

#macska #Kisciva
2018. júl. 18. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ne etesd ennyi mindenel, mert felesleges.

Tejes kenyér, se kenyér, se a tehéntej nem macskának való, aki amúgy laktózérzékeny állat. Kutya konzervet meg ne egyen, macskának valót tápot adj neki, vagy van spéci kismacsjatápszer, ha olyan kicsik. Összevissza eteted, lehet hogy bélgyulladása van, de akármi baja is lehet, ne itt kérj segítséget, mert nem vagyunk távgyógyítók. Vidd orvoshoz, és változtass az etetésen!

2018. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van kismacskáknak való száraztáp, de azt nem nagyon eszi. Halat azért kapnak, mert nagyon szeretik. Az a baj hogy falun elűnk, így a stüleim főleg nem engedik, hogy állatorvoshoz vigyük.
2018. júl. 18. 10:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy SOS ajándékozd olyannak, aki hajlandó segíteni rajta, vagy szüleid tiltása ellenére nyalábold fel, és vidd el orvoshoz.


A kiscica nem egy 3D-s tamagochi, akivel el lehet szórakozni, és ha "elromlik" akkor így jártál.


Én kisváros szélén lakom, elég falusiasnak mondható, tudom hogy a macska "fogyóeszköz"-nek van titulálva.

Igen, rengeteg macska van, bármikor tudnánk szerezni újat.

De a sajátjainkra nagyon vigyázunk, első gyanús jelre visszük dokihoz.

2018. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A kicsik nem nagyon ették meg nálunk soha a száraztápot. Sokat emelhetitek a hasa alá nyúlva? Sok kiscicának van sérve amiatt, hogy a hasa alá nyúlnak és gyakori, hogy azért nem eszik. Az is lehet, hogy férges. Legalább egyszer mindwnképp vigyétek dokihoz, és ha esetleg a pocakjánál emelgettétek, mostantól a grabancánál fogd meg míg kicsi. Rosszul néz ki, de ez a helyes felemelés, a mamája is így viszi. Pwrsze ölben tartani szabad, de finoman.
2018. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én egyedül nem tudnám elvinni. Azt sem tudom, hogy a városban hol van rendelő, milyen busszal lehet oda menni.


Odaajándékozni meg nem rudom, valószínűleg senkinek sem kellene, anyi macsak van a környéken.

2018. júl. 18. 11:20
 6/14 A kérdező kommentje:
Éa igen, emelgettem jópárszor a hasánál. Mostantól figyelek, hogy ne emelgessem így.
2018. júl. 18. 11:21
 7/14 anonim ***** válasza:

A kezedben az a cucc micsoda? Vagy ha nem telóról vagy, akkor mi előtt csücsülsz éppen?


Ahogy elnézem, van internetkapcsolatod.


Komolyan, Gugli már azt is meg tudja mondani, hogy hogy tudok a leggyorsabban eljutni Mucsaröcsögéről Kamcsatkáig.

Kicsit légy kreatívabb, lécci, mert akár meg is halhat a cicád.

2018. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bicikliztem már el gyerekként a szomszédos városba (pár falun keresztül) egy sérült kismacskával, mert a kocsink lerobbant, a helyi doki pedig nem tudott fogadni. (arra már nem emlékszem, hogy nyaralt-e vagy kórházban volt, de mindegy is)


Mindezt esőben.


A cica jól, biztonságosan be volt "csomagolva", engem csak a sisak védett a zuhétól.

2018. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mostantól figyelek"


Ha sérvet kapott, akkor már mindegy.


Doki!

2018. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha egy állat nem eszik, semmit, akkor beteg. Hogy mi baja, annak kiderítése és kezelése az orvos dolga, azért van.

Ha nem hajlandóak a szüleid állatorvoshoz vinni, akkor nem kell állatot tartani.

Féreghajtót, bolhairtót sem kaptak?!

Ami a kaját illeti: tejet, kenyeret nem adunk a macskának. A macska húsevő állat.

Konzervet sem kell adni, abban szinte semmi hasznos nincsen.

Jó minőségű (azaz magas hústartalmú) száraztápot, ezenkívül húst, halat lehet nekik adni. Húst és halat legjobb nyersen, KIVÉVE disznót, vaddisznót - ezeket nyersen tilos.

2018. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!