Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert huzza a macskam a...

Miert huzza a macskam a feneket az agyon?

Figyelt kérdés

3év korüli szobatiszta cica

Születése óta velünk van.

Egyik nap vettem észre hogy nyalogatja magát, utána huzza a fenekét az ágyamon. Azaz dörzsöli mintha viszketne neki.

Olvastam pár ilyesmit és azt olvastam hogy férges.

De még ha nem is az,nekem lehet bajom tőle? Az ágy miatt.

Válaszokat előre is köszönöm



2018. júl. 19. 17:25
 1/8 anonim válasza:

Nézd az alomtálcát és ha egy két napig nincs kakija akkor vidd el azonnal az állatorvoshoz.

(Ez kicsit betegesnek hangzik de nézd meg a popiját és ha piros és duzzadt akkor is irány az állatorvos!!!)

2018. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Férges lehet, és viszket a popója. Neked is fog...!!!!!!

Ha férges, elkaphatod, ha egy ágyban alszotok.

2018. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, lehet bajod. Az ágyneműt mindenképpen húzd le, fertőtlenítsd, mosd ki 90 fokon. Sosem lehet tudni, mi a baja. A macskák nem szokták ok nélkül a feneküket dörzsölni az ágyon. Addig, míg ki nem derül az oka, ne is engedd az ágyadba.

Lehet elítélni, de többek között ezért is nem engedem a lányomnak, hogy a kismacskájával aludjon. Vidd orvoshoz, mert valószínűleg gilisztás, vagy más vírus, baktérium is okozhatja. Jobb félni, mint megijedni.

2018. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól olvastad, azért csinálja, mert férges. És igen, lehet tőle bajod, te is férges lehetsz. Szerintem alaposan takaríts ki, és adj a macskádnak féreghajtót, illetve te és a családtagjaid is jobb, ha bevesztek féreghajtót, mert lehet már férgesek vagytok.
2018. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

#2. voltam. Na most embernek nem osztogatják ám a féreghajtót mint a cukorkát.

Ciki, de el kell menni háziorvoshoz, és ő felírja. Nekünk egyszer volt sajnos ilyen kalandban részünk. Egy rokonunknál vendégeskedtünk, akinek a macskái fent jártak az étkező asztal tetején, és ráadásul nem titkolta a drága rokon, hogy tud róla, hogy férges a macskája. Mikor haza jöttünk, a férjem észlelte is, hogy rizsszemhez hasonló cuccok vannak a székletében. Gyorsan el is ment a háziorvosunkhoz, aki ugyan az eljárásnak megfelelően székletmintát kért az ÁNTSZ-nek, de mivel ezer éve ismer minket, volt olyan kedves, hogy nem kellett megvárni az eredményt, hanem felírta a tablettát, hogy mielőbb kiűzzük a nyavalyát. Végül semmit nem mutatott ki a székletvizsgálat, lehet a férjem csak a parát látta, mert őt is borzasztóan zavarta, hogy a férges macskák az asztalon járnak. De az orvos azt mondta nem árt bevenni.

Ha a macskádnak ilyen baja van, hogy már így viszket neki, az elvileg már szemmel is látható kell ,hogy legyen az ürülékében.

2018. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A férgességen kívül pl. lehet az is, hogy egy hajszál vagy fűszál van a fenekében, és irritálja, attól akart megszabadulni.

Féreghajtót pedig rutinszerűen kell adni neki, 3 havonta. Így megelőzhető a férgesség.

2018. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet bűzmirigy problémája is. Bár az leginkább kutyáknál gond, de pl. az én egyik cicámnál fellépett és a dokink szépen kinyomta. Rengeteg trutyi volt, mondta is, hogy macskánál még nemigen találkozott vele.
2018. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

De hogyan lehet férges ha soha életében nem járt kint az utcán ?

,ivartalanitva is volt.

Egyébként lány cicáról van szó.

Ha ne adj isten elkaptam akkor milyen tüneteim lehetnek a székletes dolgon kívül?

2018. júl. 21. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!