Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bengáli-sziámi keverék cica?

Bengáli-sziámi keverék cica?

Figyelt kérdés

valakinek van ilyen cicája? tapasztalatokat örömmel fogadnám. jövő héten megyek a cicáért, mindkét szülő törzskönyves "minőségi" macska. második alom mix cica ennél a tenyésztőnél, de nem tartottak meg belőlük így csak a visszajezésekből és a kölyökök jelleméről tudtak beszélni. személyes tapasztalata van esetleg valakinek? mire számíthatok viselkedésében? (a beszólogatásokat kérném mellőzni, tudom nem fajcica, nem kéne így, orvosi költségek stb. mivel nem anyagiak hanem a különleges külseje és a bengáli csíkos pöttyös mintája miatt szerettem bele a kicsibe) játékok, kaparófa, bútor fekhely különleges esetekre még egy mobil cicakennelt is beszereztem,alapvető dolgokat nem is sorolnám. + egy macskamániás kutya (előző cicámnál rendesen pótmamát játszott de cica gyógyíthatatlan betegség miatt el kellett altatni) is lenne neki társnak, főleg lakásban tartanám, kintre csak felügyelettel, bár ha kilóg véletlen se fenyegeti veszély, a legközelebbi földút is majd 1km séta a háztól.

milyen felszerelésre lehet még szüksége?

főleg személyes tapasztalatokat várnék



2018. júl. 20. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem tenyésztő, hanem egy megélhetési szaporító...

Egyébként simán ugyanaz kell neki mint bármelyik másik mezei cicának, egy rövid szőrű macska lesz belőle valószínűleg felnőtt korára is.

2018. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem szaporító, hivatalosan sziámikat tenyészt. kétlem hogy ezen akarna meggazdagodni, szinte oltás árán adja. akkor aki a bengálit kitenyésztette is megélhetési szaporító volt mert keresztezett egy vadmacskát egy házival? nem minden fekete és fehér. épp ezért kértem a beszólások mellőzését. ha egy 2 törzskönyves de külön fajta pártól származott macskákért egy részét vissza szeretné kapni amit ráköltött (igen orvosilag is) meg mindent biztosít saját cicáinak is (orvos, oltás, minőségi étrend, mindenhol macskabútorok) kétlem hogy megélhetési szaporító lenne azért mert lehoz egy keverék almot, akiket ugyanúgy teszteltetett.
2018. júl. 20. 22:14
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Pedig ez pontosan az, hiszen "az árát vissza akarja kapni", magyarul azért használja ki és ad el jópénzért keverék macskákat hogy pénzt szerezzen.

De ez mellékes, mert látom hogy nem vagy hajlandó elfogadni.


Mind mondtam, ugyanazt igényli mint egy sima házi macskakölyök, semmivel se különlegesebb bánásmódot.

2018. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Láttad a szülők törzskönyvét? Csak mert tenyésztő részben keresztez így két fajtát, másrészt tenyésztők általában úgy adják a kölyköket, hogy csak a saját fajtájával pározhat. Az itt említett "tenyésztő" vagy hazudik a törzskönyvvel kapcsolatban, vagy szerződést szeg. Sziámi tenyészet alig van az országban, nem hiszem hogy ők pedig ilyenekkel játszanának. Valószínűleg thai macskáról van szó, csak a "tenyésztő" azt sem tudja hogy milyen fajtájú a macskája..

Egyébként a tartása semmi extrát nem igényel, de a bengáli miatt érdemes odafigyelni a szocializálódására, mert ők vadabbak szoktak lenni.

2018. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Törzskönyvet konkrétan nem láttam beszéltük hogy megmutatja de eszembe se volt akkor, majd ha megyek érte elkérem. Ivartalanítási kótelezettséggel fogom elhozni, de ha nem lenne is ivartalaníttatnám mivel nem szeretnék extra cicákat, előző macskám is volt pedig ő utcai vegyes. Szerintem egy 3hónapos cica esetén az a 20.000 ft nem épp ráfizetés, tekintve hogy koruknak megfelelő oltásokat már megkapták. Orvosunknál nagyon barátiba volt annyiba egy macska oltási programja úgy hogy a veszettség még nem volt benne.
2018. júl. 20. 23:08
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ez a 20.000 Ft is elég szaporítósként hangzik.. illetve lehet, hogy az orvos olcsóbban oltat neki (a gyakran odajáró tenyésztőkkel szoktak ilyen üzleteket kötni) Ha tenyésztő lenne, nem ennyi lenne az áruk. A szülőknek vannak genetikai betegségre szűrései? Erre is érdemes odafigyelni, főleg két fajta kereszteződésénél.

Én azt ajánlom, hogy kérd el a törzskönyvet a szülőknek. Vagy az nincs rendben, vagy a szerződést szegi meg, amivel vette a cicákat.

2018. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A fajtát már én mondtam rosszul hirtelen bocsánat, thai macska volt felénk néhány kisebb koromtol kezdve és falun ami olyan színű volt az "sziámi " az a név van belém rögződve. De úgy tudom a thai macskát tradícionális sziámi néven is nevezik és ez a "régi eredeti" sziámi de most légyszives ne ezen ragadjunk le.
2018. júl. 20. 23:14
 8/17 A kérdező kommentje:
Törzskönyv biztos rendben van, ő ajánlotta hogy megmutatja csak elfelejtettem. Szűrések tesztek rendben vannak. Az összegeket nem annyira tudom de pl a leukozis+kombi 10helyett 5volt most ismerős cicájának ismerettseg miatt meg szinte mindent "anyagáron" csinál doki legalábbis ami oltás szuri gyógyszer és még így se igen fog 30 alatt megállni mire rendben. Nem az anyagiakon problémázok utcai vegyesem is ugyanúgy megkapott mindent anno és akkor még nem is ide jártunk. csak hogy annyira nem olcsó az oltási program
2018. júl. 20. 23:20
 9/17 A kérdező kommentje:
Tényleg csak az "utolsó" leukózis + a veszettség ami kor miatt "rám marad"
2018. júl. 20. 23:22
 10/17 anonim ***** válasza:
jaja, régi típusú sziámi. attól még hogy felajánlja, lehet hamis a tk, vagy lehet nem is létezik. én is tudok bármit mondani. de akkor a szerződést szegi meg,na mindegy. nálunk doki ismerettségi alapon 2000Ft/oltási árral oltott cicákat.
2018. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!