Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti cica tényleg ilyen...

A kinti cica tényleg ilyen veszélyben van? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nekem ugye van egy nőstény vöröske cicusom. Jövő héten lesz ivartalanítva. Nos mi elég közel élünk egy országúthoz (3-4 ház). 1,5 éves, eddig soha semmi baja nem volt, szomszédba szokott csak átjárni, egyszer ellett. Na de a kérdésem? Tényleg ilyen veszélyben van kint? Fél éve költöztünk el. Faluban élünk. Régen városban éltünk. Volt több cicusom, de 2-3 évnél egyik se bírta tovább :( 3-ból 2-őt elloptak :( A harmadikot megmérgezték. Most, hogy faluban élünk, még mindig ugyanolyan veszélyes kint tartani. Néha átjár az országúton, de okos cicus, kivárja, amig nem jön autó. (Egyszer láttam átmenni)

Sajnos én szeretném, hovy benti legyen, tudom, hogy ott biztonságosabb neki, meg tovább él. De sajnos nagymamámmal, meg anyámmal élek, és nagymamám hevesen tiltakozik az ellen, hogy a cicus benti legyen. Azt mondja, a cica kinti állat, tud magára vigyázni, nen való lakásba, mert mindenhova odasz@rik. Megpróbáltam neki elmondani, hogy bent mennyivel jobb neki, de nem engedi. Saját szobámba se.. Aztán arról, hogy hozzunk neki párz, akivel el tud lenni, arról meg aztán nem is beszélhetünk. Fogadjam el, hogy ilyenek a szüleim? Bármit mondok nekik, semmi, annyit mondanak, hogy tud magára vigyázni kint is. Valakinek van bármi ötlete? Egyébként azért aggódom érte, mert mivel nagyon szép, félek, hogy lesz olyan szívtelen, aki ellopja.. Ráadásul csak a mi utcánkban 6 kutya is van.. Szüleimnél a szokásos takarítani fogom a szobám "taktika" nem jön be. A cicámon is látom, hogy be vágyik. Folyton az ablakon kopog, szomorúan lógatja a fülét,farkát,ha bent vagyok.. Ha kinyitom az ajtót, várja, hogy beengedem e? Megilyedtem akkor, amikor azt olvastam, hogy a benti cicák 3x tovább élnek...



#cica #cica bent
2018. júl. 21. 17:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Harmadikat* bocsánat helyesírási hibákért, mobilon vagyok.
2018. júl. 21. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ilyen veszélyben van. Autó, mérgezés, kutyák, más macskák, betegségek... Nem, nem tud magára vigyázni.

Mindenhova odasz.rik? Hát nem. Almot kell betenni neki, és azt naponta takarítani, és csak oda fog járni. A macska alapból szobatiszta, ha van tiszta alom, ahova járhat.

Mivel azonban nem vagy a magad ura még, úgysem dönthetsz te. Az ivartalanítás mindenképpen fontos, ezenkívül a háromhavonkénti féregtelenítés, bolha-kullancs elleni védekezés folyamatosan, és minden oltás, amit kinti macskának javasolnak. Ezekkel tudod a leginkább védeni az egészségét. Persze ez arra nem garancia, hogy nem lopják el, vagy nem ütik el, kutya nem fogja meg.

2018. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen, a kinti cicák fokozottabban vannak veszélyben mint a bentiek, ez nyilvánvaló.

Legkevésbé a lopástól kell tartanod, mert akinek kell macska, annak van, vagy kölyköt vesz magához, mert millió lehetősége van erre.

Betegségeket szed össze, kutya megöli, ember megöli, elüti az autó, elkapja valami szadista és kínozza, véletlenül bezárják valahova, ahova félévente mennek, stb.

De hiába írogatunk bármit is, ha nem engedik, akkor nem engedik és nincs mit tenni! Nem kellett volna eleve beszerezni, míg nem a saját otthonodban élsz, mert ott azt csinálsz, amit akarsz, te hozod a szabályokat.

2018. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen, de leginkább a nagymamám nyomja a szövegét, anyámnak volt benti cicusa, hópihének hívták, anyám azt mondja, hogy büdös volt.. Ha nincs neki megmutatva, hol tudja elvégezni a dolgát, persze hogy büdös.. Nagymamámnak soha nem volt cicája, persze hogy nem tudja..
2018. júl. 21. 17:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, elég rossz egy olyan emberrel együtt élni, akinek fogalma sincs arról, hogy milyen veszélyeknek vannak kitéve a cicák.
2018. júl. 21. 17:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy anyámnak megmutatom a posztot, őt könnyebb meggyőzni. A nagymamám makacs, mindenre csak annyit mond, hogy hülyeség, kamu... Sorry az OFFért egyébként...
2018. júl. 21. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, nem akarom bántani a nagyanyádat - lehet, hogy hasonló korúak vagyunk - de egy öregasszony tuti, hogy büdösebb, mint egy cica, aki folyton mosakszik.

Most megszagoltam a a cicánkat, kifejezetten öblítő illata van, mert ma húztam neki tiszta ágyikót, amit általában hetente mosok ki.

2018. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem bántott meg :) Ebben egyetértünk. Szerintem a cicának nagyok kellemes illata van, ami a büdöstől messze áll.
2018. júl. 21. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
nagymamának van igaza a macska arra való hogy kint legyen és összefogdossa az egereket, ne gondolj bele többet nem szeret téged még ha úgy is tűnik csak ételt kunyerál .az a baj sok elferdült lelkű ember ad itt tanácsot olyanok akik nem képesek beilleszkedni a társadalomba és egy egy kis kedvencükhöz menekülnek szeretetért
2018. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Igaz, veszélynek van kitéve, de a macska végül is vadállat, nem olyan mimt a kutya. Sokkal önállóbb, éstud vigyázni magára.
2018. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!