Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet kenni valamivel a...

Lehet kenni valamivel a macska szőrét?

Figyelt kérdés

Lehet, hülyeséget kérdezek..

De ugye vannak emberek számára különböző hajolajak, amik táplálják a hajat és szép puha, fényes lesz tőle. Szóval a cicák szőrére lehet kenni valamiféle olajat, amit nem baj, ha lenyalnak magukról? Pl. hallottam, valaki a cicakajába keverni szokott halolajat, mert fellazítja a cicája székletét. Mi történne, abból a halolajból egy keveset a bundájukon oszlatnék szét? Jót tenne neki? Vagy felesleges?


2018. júl. 23. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak felesleges munkát adnál a cicának mert késztetést érezne rá hogy letisztogassa magáról.
2018. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha megfelelő az étkezése, egészséges, akkor szép puha lesz a szőre. vegyél vaddisznósörte kefét és , ha rövid szőrű, azzal minden nap keféld át.
2018. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Egyébként puha a cicáink szőre, csak azt gondoltam, valamivel esetleg az átlagosnál is még puhábbá lehet tenni. Mert pl. az én hajam is puha, ha csak simán megmosom, de ha használok rá hajbalzsamot, hajolajat, akkor még puhább. Mondjuk tény, hogy a macskák nem is használnak szappant a szőrzetük tisztítására :D

Meg igazatok van, abba nem gondoltam bele, hogy meg se várnák, amíg a szőrzetükben felszívódik az olaj, hanem egyből lenyalnák :/

2018. júl. 24. 00:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges. De vannak olyan tápok, vitaminok, amiktől szebb lesz a bundájuk. De szerintem felesleges. :)
2018. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy lenyalná rögtön, vagy olajos bundával feküdne a kanapéra :/

Szerintem nem jó ötlet. Az egészséges cicának szép a bundája, nem kell rá kenni semmit. Az olajtól összetapadnak a szőrszálak, és a bunda nem szigetel megfelelően, hűvösebb időben meg is fázhat. Ráadásul elég csapzottnak is nézne ki. Vagy olajozás után meg is akarod fürdetni?

2018. júl. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!