Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elment a macskám hangja?

Elment a macskám hangja?

Figyelt kérdés

Szobacica, elég nyávogós... 3 éves.

Minőségi tápot kap (Orijen), évente kap egy kombi oltást. A tartási körülményei nem változtak...

Néha szokott hangtalanul nyávogni/tátogni. De azért hallatja hangját is napi sokszor. Főleg mikor kaját kap.

Még nem biztos ezért, hogy elment a hangaj, de tegnap este óta még egyszer sem hallottam nyávogni és ez rendkívül szokatlan. Amikor kinyítja a száját nagyon halk süvítést vagy mit lehet néha hallani.

Ha később sem nyávog akkor mit tegyek, meg mitől lehet ez az egész?


2018. júl. 25. 09:06
 1/3 anonim válasza:

Szia!

A cicáknál gyakran előfordulhat, nekem több mint 8 cicám van. (igen, tudom, macskás nő...) :D

Nos, a 8ból 2nél mindig előjön a "hamis nyávogás".

Ilyenkor mondhatni lusták a hangképzéshez, egyszerűen csak elejtenek egy suttogást, vagy még annyit se.

Szerintem semmi komoly baja nincs a macskusznak, maximum be van gyulladva a kis torka, vagy megterhelte a hangszalagjait. Erre pedig tökéletes, ha langyos kamillateát adsz neki, vagy vitamonkat. DE ha igazán biztos szeretnél lenni, akkor vidd el állatorvoshoz.


R

2018. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Adtam neki kamilla teát, meg tojássárgáját egy kevés mézzel...

Már nyávogott is így éjszaka felé. :)

2018. júl. 25. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az a fura, ha nyávog.

Alapból csak kaja kunyizásnál nyávog amikor már éhes vagy ha megsérült/beszorult valahova és fáj neki.

Amúgy csak hümmög vagy nyüsszent néha.

Szerintem nagyon belénk nevelik hogy a cica nyávog, de valójában nem nagyon ad hangot ha minden rendben van.

2018. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!