Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyát a macskákhoz?

Figyelt kérdés
Kaptunk két kismacskát (8 hetesek), jelenleg a kutyától elkülönítve tartjuk őket. A kutya elég nehéz eset, pár hónapja a szomszéd macskáját is megölte, de vadászik mindenre: gyíkra, madárfiókára, az udvarba tévedt kiscsirkére. Éppen ezért én nem is akartam macskát, de nem volt beleszólásom...

2018. júl. 25. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű eset. Először is a kutyával tudatosítani kell, hogy a macska a tiéd, a családba tartozik mostantól. Nem árt ha látja, hogy simogatod, szeretgeted. A kezedben tartva kell megmutatni neki (eleinte állva), és ha csak rosszul mozdul ,vagy úgy viselkedik, mint aki finom falatot lát benne, egyből rászólni, hogy "nem". és kissé hátat fordítani. Ha békésen ül előtted, mikor a cica a kezedben van, óvatosan megszagoltatod vele, majd újra magadhoz öleled. Aztán később le is ülhetsz vele, öledbe téve a cicát, és engedd, hogy a kutya oda lépjen, szagolgassa, de közben folyamatosan résen lenni, és a reakcióját figyelni. Hacsak hirtelen mozdul is már rászólni. Ez nem egy napos játszma, többször meg kell csinálni. Később aztán meg lehet próbálni, hogy egy kisebb asztalra vagy székre rakod a cicát, és engedni, hogy a kutya figyelje, te pedig a kutya mozdulatait figyeld. Ha már nem izgatott, nem riszál, nem a száját nyaldossa, nem hegyezi túlságosan a füleit, nyugodt, akkor talán jó úton vagy, hogy megértse, nem zsákmány.
2018. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fentieket célszerű úgy csinálni, hogy a kutyus pórázon van és valaki fogja.
2018. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnap egyedül hagytam a macskákat az udvaron, a kutya be volt zárva a kenneljébe. Egy óra múlva rájuk néztem, az egyik macsek bent volt a kutyánál, a kutya nem bántotta, nem ugatta, csak a sarokban tartotta, a macska meg puffogott rá. Talán már össze lehet őket ereszteni, nem? Attól azért tartok, hogy szabadban a macska hirtelen futni kezd, a kutya meg ösztönösen üldözni kezdi és véletlenül kinyírja...
2018. júl. 31. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!