Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran fürdessem?

Milyen gyakran fürdessem?

Figyelt kérdés

Fehér cicám van és arra lennék kíváncsi, hogy más fehér cicások milyen gyakran fürdetik a macsekjukat,mert ugye a fehér szőr jobban koszolódik mint a más színű...Azt hallottam/olvastam, hogy a macskát elég egy évben egyszer fürdetni.igaz ez a fehérekre is?

Köszi a válaszokat előre is :)


2010. jún. 19. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy koszos fürdesd meg de kiskorába hozzá kellene szoktatni a vízhez!:S
2010. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de még csak egy hete van nálam úgyhogy nem sietem el a dolgokat :)
2010. jún. 19. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, de a fekete macskákon jobban meglátszik a kosz, por stb., mint a fehéreken. Nekünk van egy fehér és egy fekete, de komolyan mondom a fekete koszosabbnak tűnik, pedig bizonyára csak ugyanannyira piszkos, mint a fehér. Amúgy a fürdetés sok mindentől függ. Ha összeolajozza magát, akkor mindenképp meg kell tisztítani (még akkor is, ha előző nap volt fürdetve). De ha mindenképp stresszelni akarod a macskát a fürdéssel és nem olajozza össze magát, akkor havonta elég. De a macska még a nagyon erős olajfoltot is könnyűszerrel lenyalja magáról és ugyanolyan szép tiszta lesz.
2010. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom mindenképp stresszelni szegényt xD

Köszi a választ :)

2010. jún. 22. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Én megfürdettem kis korukban a cicáimat de már akkor is nehezen viselték, karmoltak és szaladtak volna el. Szóval én aztán nem is erőltettem ezt a fürdés dolgot akkor is inkább csak passzióból csináltam. Szerintem elég ügyesek a cicák ahhoz hogy saját magukat megtisztítsák. Legalább is véleményem szerint felesleges lenne fürdetned. Több cicám is volt már, jelenleg kettő van és szép tiszták pedig sosem fürdetem őket.
2010. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem egy macskát nem nagyon kell fürdetni. úgy vannak kitalálva, hogy tisztogatják saját magukat:D az enyém állandóan mosakszik :) csak akkor fürdettem meg, mikor bolhás volt, de nem sokat segített:S
2010. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármikor megfürdetheted, csak figyelj arra, hogy jó idő legyen ne engedd ki ha rossz az idő, mert megfázik szegényke
2010. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2010. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,a linkek különösen hasznosak voltak :D
2010. jún. 26. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!