Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy a macskának...

Létezik, hogy a macskának melege van?

Figyelt kérdés

Egy olyan állatnak, amelyik a konvektoron vagy a kályhán képes aludni, annyira szereti és bírja a meleget?

Az egyik cicám tavaly nyáron kezdte és csak nyáron csinálja a következőt:

Jön-megy egyre idegesebben, majd elkezd irtó cifrázva morogni, ideges, türelmetlen felhanggal, majd végigdobja magát a kövön, csapkod a farkával és a hátsó lábával marja az arcát.

Tavaly már gondoltunk bolhára is, de benti cica, le is van kezelve, de nem is volt benne.

Állatorvos kiszedte egy fogát, mert szerinte amiatt csinálta. aztán jöttek a hidegebb idők, abbamaradt.

Most megint elkezdte, egész nap ez ment, csak amikor evett akkor hagyta abba.

Az öreg kutyám miatt letettem a ventilátort a földre, mert az is nehezen viseli ezt az időt, erre csodák csodája, a macsek lefeküdt a ventilátor elé és azóta nyugi van, békésen alszik, másfél órája.

Őszintén szólva nem igazán értem, mert 24-26 fok van a lakásban, ettől még nem kellene idegrohamot kapnia egy macskának.

Bár ki tudja? Nekem is oszlopra van dagadva a lábam.


2018. júl. 29. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Tuti a melegtől. Az én fagyosszent angorám is a kövön döglik napok óta, pedig amúgy a szobából sem hajlandó kitenni a mancsait.
2018. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémek nem idegesek a melegtől csak lihegnek, hasonlóan mint a kutyák.
2018. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán, az enyém elterül a kövön, ha már rosszul van és liheg. Akkor tudom, hogy már baj van, olyankor le szoktam mosni sima langyos vízzel és csak letörlöm, de hagyom, hogy félig vizesen maradjon és magától száradjon meg. Ettől általában jobban lesz. Mondjuk ez inkább max 35 fok körül fordul elő, addig simán alszik a tűző napon dorombolva (!) és teljesen jól érzi ott magát, be se tudom hozni a hűtött szobába. Télen szintén hozzá van nőve a radiátorhoz.
2018. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap már az én maccsom is furán viselkedett. Szoba cica, bent olyan 27-8 fok van. Télen ebben érzi jól magát, avagy még bebújik a párnák közé melegedni.

Szerintem sokat számít az is, hogy nagyon nyomasztó a meleg, olyan páradúsnak éreztem reggel az időt a lakásban és hiába szellőztetünk nem mozdul a levegő, nincs szél.

Jön-megy, nem találja a helyét. Felmostam, a vizes kőre feküdt a legárnyékosabb sarokba, pedig amúgy utálja. Állandóan ki akar menni az erkélyre, pedig ott még melegebb van, de ott akkor is jobban elvan az árnyékban, mint bent.

Ha nagyon szenvedni fog, akkor vizezem a lábait, meg a fejét.

2018. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valami van ebben a melegben, ami nem jó.

12 éves a cicám és ez csak tavaly kezdődött, előtte semmi probléma nem volt.

Ki akar menni a teraszra, erőszakoskodik, kiengedem, félpercig álldogál és fordul vissza.

Már én is vizezem a lábait, meg a fejét, így láthatóan jobban érzi magát.

2018. júl. 31. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még próbálj meg letenni egy vizes törölközőt és ráfektetni, hátha rajta marad.

Hiába nem szeretik a vizet, nekünk tavaly a mancs és homlok hűtés bejött. :)

Az enyémet még nem kellett vizezni, de egésznap csak alszik a ventilátortól tisztes távolságra, de ott ahol még éri a légmozgás. Nem csinál semmit. Éjszaka mászkál, amikor mi aludnánk. :D

2018. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam az enyémmel állatorvosnál. Nos szegény annyira félt az ultrahangos készüléktől hogy elkezdett lihegni, annyira melege lett. Mondjuk volt is vagy 40fok a rendelőben. De még sosem láttam lihegni, újdonságo volt. De tudnak!
2018. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!