Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Coronavírusos lett a cicám,...

Coronavírusos lett a cicám, hogy tudnám mentesíteni?

Figyelt kérdés
Van egy házicicám, évek óta velem él. Csináltattunk neki FeLV/FIV/FIP tesztet, kíváncsiságból. Minden negatív lett. Nemrég került hozzám egy másik cica, mentett. Neki is megcsináltuk ezeket a teszteket, viszont FIPnél kijött az az eredmény, hogy 1:200hoz. Azt mondta a doki, hogy ez coronavírus. Rögtön külön tettük a két cicát, de késő volt, mert a legújabb tesztnél a másik cicám is 1:200hoz eredményt kapott. Hogy tudnánk ezt kiírtani belőlük? Egyáltalán lehetséges? A doki azt mondta, hogy minden nap fertőtlenítsünk, de kíváncsi vagyok másik tapasztalataira, esetleg véleményére. Előre is köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 30. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom én úgy tudom, hogy a FIP nem gyógyítható.😐 Az orvosotok javasol majd valami kezelést, hogy amíg nem szenvednek cicák nyerjetek pár hónapot.Kíváncsiságból kérdezem, hogy a régebbi cicád nem volt beoltva?
2018. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam hogy a corona ellen 3? hét teljes karantén és 100%-os fertőtlenítés ami működik, de pontosan nem tudom.

Igazából a baj akkor van, ha mutálódik fip-é.

Mindenesetre, oltani soha nem késő, ártani nem ártasz vele.

2018. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor lesz FIP, ha mutálódik. Egyelőre nem mutálódott. Nekem azt mondta a doki, hogy FIP-re nincs oltás. FeLV-re létezik, azt meg is kapta.
2018. júl. 31. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért furcsa, mert én úgy tudom, hogy van fip-re oltás.

( [link] )


Bár amennyire tudom, sajnos nem 100%-os védettséget ad. :/

2018. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Skájvóker Luke válasza:
0%

Szia szerintem próbàld meg pálnikával megitattni az segíthet.


35éves orvos

2020. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!