Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok kintre...

Hogyan szoktattátok kintre benti cicátokat? Sikerült? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
Adott egy 13 hetes cica, látszik rajta h inkább kintre való, szeretjük de bent nem maradhat ( az alomnál nagyon disznólkodik, nem részletezem..) szeretném kintre szoktatni mert szeretnénk ha nálunk maradna! Akinek van ezzel tapasztalata kérem segítsen! Akinek kint él a cica hol tartja? Milyen helyet biztosítsunk neki? Nagyon köszönöm a válaszokat! ( oltással, ivartalanítással tisztában vagyok)
2018. aug. 1. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha batrabb a cica,akkor csak vidd ki es hagyd,hogy jatszon meg felfedezze a terepet.Ezt naponta par alkalommal csinald meg es,ha ugy latod fokozatosan egyedul is hagyhatod.De azert bizonyos idokozonkent szolj neki,hogy menjen vissza.Ha felenkebb tipus,akkor jobb,ha nyitvahagyod neki az ajtot,hogy ismerkedhessen a kinti dolgokkal es,akkor mehessen ki mikor szeretne.

Nekem kijaros cicaim vannak,de a szomszed meg mas cicak is sokat vannak nalunk.Telen nalunk alszanak a mellekepuletekbe.Kartondobozbol meg hungarocellbol csinaltam nekik kuckot.

2018. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Szeretnéd, ha nálad maradna, ezért kirakod?

Jó, de telken kívülre nem mehet, azt ugye tudod? Macskabiztos kerítés, vagy kifutó, de a szomszédban, utcán semmi keresnivalója. Így lehet macskát kint tartani.

2018. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 es köszönöm a választ! 2 es pont azért rakom ki h maradhasson. Nem vagyok kíváncsi a kioktatásra, nem is értek vele egyet. Miért ne mehetne a macska kerítésen kívülre majd? Egy macskáról beszélünk remélem tudod. Szeretném ha maradna de ez csak így lehetséges ha kiszoktatom. El is kezdtem ma, kivittem ismerkedni a környezettel, eddig tetszett neki, amikor bevittem ment volna ki. Remélem ez jó jel.
2018. aug. 1. 23:07
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem jó, ha kimegy a kerítésen kívülre, mert elüti egy autó, megmérgezi egy idióta, széttépi egy kutya, ellopják, ha megtetszik valakinek. Tízmillió betegséget elkaphat, amiből van gyógyíthatatlan, meg úgy négy-öt, ami jó eséllyel halálos.

Most költöztünk kertesbe, ugyanúgy bent van a macskám, imádom, soha nem lesz kinti macska. Maximum biztonságos körülmények közt levegőzni fog.

Az almot minden macska szétrúgja, ne részletezd, ezért rakod ki a házból? Tanítani kell, meg foglalkozni vele, nem kib.. ni a házból.

Boldog életet a cicának. Szegény!

2018. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj az ilyen fanatikusok válaszára nem vagyok kíváncsi. Én csak segítséget kértem h tudnám kiszoktatni, nem kioktatást h miért vagyok szemét mert kirakom. Sajnáljad a cicámat nyugodtan, biztos éheztetem is biztos. Ennyit a gyakoriról, kérdésre nem válaszolnak de azért idepofátlankodnak kioktatni. Köszi
2018. aug. 2. 09:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vettem neki hámot és pár héten keresztül körbe körbe sétáltattam a kertben, hogy tudja meddig a miénk, hogy jut vissza stb. Aztán kiengedtem hám nélkül úgy hogy ott vagyok, később meg csak kiengedtem. Okos cica és tudja meddig mehet el, egyszer ment házon kívülre, a szomszéd macska lepofozta, rögtön hazamenekült, azóta nem megy a kerítésen kívülre. Nekem ez bevált. Éjszakára bejön és a házban alszik.
2018. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

De minek neked macska, ha nem tudod még az állatvédelmi törvényt sem betartani?


1998 óta érvényes Állatvédelmi Törvény, II. Fejezet:

5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Magyarul nem lépheti át a telekhatárt felügyelet nélkül. Kutyát, hörcsögöt, nyulat, lovat, papagájt, kígyót sem engedsz ki az utcára, akkor macskát miért?

Azért, mert a szomszéd Ilonka néni egy igénytelen senki, akinek a macskák fogyóeszközök, a magyar emberek meg őt utánozva leragadtak ennél a hülyeségnél?


Inkább ne is legyen macskád, ha ennyire nem számít neked az élete.... Aztán majd jössz sírni, hogy a büdös szomszéd megmérgezte, meg a k#csög sofőr elütötte mert TE képtelen voltál vigyázni rá!

2018. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ne fröcsögjèl itt. Nem vagyok rá kíváncsi. Mondd meg nyugodtan h 1 macskának te h a viharba mondod meg h aranyom a kerítésen túl ne menj? És most ezt ált.a kinti macskák miatt mondom ( merthogy létezik kizárólag kinti macska képzeld) azok túl fognak menni a kerítésen akkor is ha szaltót vetsz. A nomális válaszolóknak nagyon köszönöm a választ! A helyzet megoldódni látszik :)
2018. aug. 6. 18:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Macskabiztos kerítés, kifutó, benti tartás.
2018. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Aranyom ide senki nem pofátlankodik, ide legális beregisztrálni.

Ja, pont az ilyen s**ggek miatt szeretem jobban a macskámat, mint az embereket.

Ja, van macskabiztos kerítés. hp

2018. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!