Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok segíteni? A kiscicám...

Tudnátok segíteni? A kiscicám lebénult.

Figyelt kérdés
Elvittük dokihoz, csinált röntgent és úgy néz ki, hogy nincs törés sem a lábán sem a gerincén. Viszont vonszolja maga után a két hátsó lábát, nem érzi őket, van vizelet és széklet rendesen de pelus kell neki. A doki adott neki vitaminokat, injekciókat, de azt ajánlotta, hogy altassuk el, ha három nap múlva nem áll lábra. Arra gyanakszik, hogy az idegpálya sérült meg. Mi még adtunk neki egy esélyt, úgy tűnik, hogy a lábát erősebben tartsa, de még most sem tud ráállni. Tudnátok ajánlani vitaminokat, illetve kiváncsi lennék a ti történetetekre is, ti milyen döntést hoztatok? Köszönöm mindenkinek!

2018. aug. 1. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A doki jobban tudja mint az itt hszelők. Ha fájdalma nem lesz, akkor sem lehet teljes ėlete, ha így marad... Viszont rajtatok áll, hogy sėrülten milyen jövőt tudtok neki adni. Ha nem szenved ne altassátok. Ha szenved akkor inkább igen.
2018. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát én se vagyok egy állatorvos, de annak készülök...Rengeteg állat képes lebénult végtagokkal élni...szóval semmiképpen ne altassátok el!Hogyha nem épül fel akkor is léteznek már ilyen célra készült állat kerekes székek...ezzel tökéletesen teljes életet tudna élni...vagy ha tehetősebbek vagytok lehet mű lábat is tenni a helyére...ha igazán szerető családja van akkor nem fogjátok elaltatni :)
2018. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem szenved, nagyon nagy az életkedve, folyton játszani akar. Még speciális kereksszéken is elgondolkodtunk, csak nem tudom honnan lehetne beszerezni.
2018. aug. 1. 15:23
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha van életkedve, nem fáj neki én nem altatnám el. Ki tudja, lehet hogy pár hónap múlva meg lábra áll... nem tudhatja a doki sem mi lesz majd...
2018. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
92%
Anno lebénult mindegyik lábára egy macskám, nem tudni, mitől. Néhány nap kellett neki, hogy rendbe jöjjön, de addig is gondoskodtam róla. Mai napig megvan, 9 éves lesz. :)
2018. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Én sem tudnám elaltatni ha nem szenved. Nemrég volt pesten egy macska kiállítás, kifejezetten hendikepes cicákkal, jó program lett volna nektek, volt 1-2 lebénult cicu de nagyon jófejek, életre való macskák voltak, és az a szeretet köztük és a gazdik között leírhatatlan volt. :)
2018. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha vidám, jó kedvű és nem szenved én egészen biztosan nem altattatnám el. Csakis akkor ha nagy fájdalmai lennének.
2018. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A doki nem biztatott semmivel, de én még reménykedek. Akár egy kerekesszéket is vennék neki, csak itt, Romániában nagyon kevés lehetőség áll rendelkezésünkre. Hihetetlen, hogy az egészséges macskákhoz képest mennyi energiája van. A baj csak annyi, hogy bent tartsuk a házban, és az ürítést/pisilést nem érzi, így önkéntelenül is bepisil. Gyártottam házilag pelust, de rúgja le magáról.
2018. aug. 1. 16:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a korábbi válaszolókkal, ha nem szenved, szerintem se altassátok el.

Egyébként erről a sztoriról ez a videó jutott eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=dsSHRIM_J8g

Ez a cica is teljes életet él annak ellenére, hogy lebénultak a hátsó lábacskái :)

2018. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez gyönyörű! Az ürítés aggaszt leginkább :-/
2018. aug. 1. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!