Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt cicasok segitseg!...

Tapasztalt cicasok segitseg! Miert nem kotodik egyaltalam hozzam a cicam? 4 honapos nosteny

Figyelt kérdés

8 hetesen kaptuk meg, eleinte kajalas utan neha odajott egy kicsit de csak addig amig lefekudt a labam koze az agyba de ennyi. Azota mar ezz sem csinalja. Egyaltalan nem foglalkozik velem, ha simogatom elfut, olven nem marad meg. Ha hozza nyulok minden baja van.

Akiktol kaptuk allitolag neha kezbe vettek de szerintem egxaltalan nem latott embereket picinek mert iszonyu vad, onfeju es nem marad meg az ember kozeleben.

Most, hogy kintre szoktatta magat, az egesz napot kinn tolti a kertben, mas cicakkal jatszik, be enni jon csak. Amugy ram se nez.

Ugy erzem bakot lottem vele,nem fogom fel hogy lehet ilyen ridegen es elutasitoan viselkedni.

Ez mitol lehet? Lesz ez jobb?

Ne mondjatok, hogy hat minden cica mas egyeniseg es ez nornalis. Sztem nem az. Ugy ertem azert egy icipicit elvarhato lenne hogy megiscsak meg lehessen simogatni.

Olyan mintha nem is az en cicam lenne .. mas kobor macskat is etetek az utcabol, na ok se neznek ram, ugyanugy mint az en allitolagos sajat macskam.

Anno volt egy lakasbantartott herelr kandurkam. Na o volt eletem cicaja nagyon sajnalom ot, o annyira imadott, szeretgetett vel aludt, imadtuk egymast egesz nap az olemben ult, beszelgettunk.

De a mostani mintha egy egeszen mas bolygorol jott volna.


2018. aug. 2. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam tapasztalat alapján a nőstények mindig ilyenek voltak. Az hogy enni jár be csak ilyen melegben azzal nincs semmi gond nálunk is ugyanez megy. A fiú cicák sokkal bújósabbak ragaszkodóbbak. Majd kiválaszt nálatok a családban valakit akihez ragaszkodni fog de ne lepődj meg ha nem te leszel az :) nálunk ugyanez volt hogy hoztunk lány cicát már kiskorban és hiába az enyém lett volna mára már meg se engedi hogy megsimogassam pedig picinek nálam aludt. Tesóm neki az istenm nála alszik az ő macskája, hozzá viszont bújik nagyon és ennek már 8 éve :)
2018. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm macskája is dettó ugyanilyen, pedig már felnőtt macska.
2018. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valastokat, igen valahogy sejtettem h ez lesz.

Nostenyem meg sosem volt. Szomoru vagyok. Ferjem beszelt ra a macskara, most senkit sem tur meg maga mellett a csaladbol, menekul elolunk. De a draga tapot es a bolhairto cseppet fizetjuk.

Ennyi erovel a hozzank jaro 4 kobor cica draga tapjat es bolhairtojat is kifizethetnenk. Tok feleslegesen.

2018. aug. 2. 08:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak nőstény macskáim voltak, és szerintem nem ettől függ. Nehéz dolgod lesz vele, ha kiskorában alig foglalkoztak vele, de ne add fel! Én is hoztam szörnyű helyről kiscicát, aki embert csak akkor látott, mikor valaki elzavarta. 2 évbe telt mire néhány percre ölbe lehetett venni és simogatni, pedig kb. 2 hónapos korától volt nálam. Újabb fél év volt, mire teljesen megbízott bennünk, és nem rezzent össze a hirtelen mozdulatokra, elaludt a közelünkben. Minden nap foglalkoztam vele, mégis úgy éreztem, hogy alig haladunk.


De megérte, mert 17 éves koráig egészségben élt velünk, tehát 15 éven át barátságos, hálás cica volt. Igaz, az idegenekben továbbra sem bízott, de minket egyformán elfogadott. Szerintem ne add fel! Lehet, hogy ilyen egyéniség, de még akkor is érhetsz el nagy eredményeket. Az is lehet, hogy csak még bizalmatlan, de változni fog.

Nálunk mindig bent van az etetés, és közben simogatom őket, és halkan beszélek hozzájuk. Vagy ha bejönnek leülök a földre, és szétszórok néhány jutalomfalatot magam körül, a végén pedig kézből kell elvenniük. Ezek nálam a bizalmatlan cicánál is beváltak, igaz sokkal lassabban, mert az elején még egyedül volt, és talán emiatt is jobban félt. Egy idő után már nem félt tőlem, de utálta, ha hozzányúlok és elhúzódott. Aztán megszokta, mert muszáj volt, és de csak felnőtt korában kezdte élvezni a simogatást. Remélem, a tiéd is megszelidül. Ne add fel még, bőven van időd álom cicát varázsolni belőle!

2018. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszi a biztatast!

Sztem koran is hoztak el, eppen akkor toltotte a 8at ha hinni lehet nekik.

De inkabb 7 hetes volt. A kandurom anno 16 hetesen hoztuk el es egy alom cica volt.

Abban bizom, hogy a mostani majd ha felno es felnott.lesz akkor jobban fog kotodni hozzam.

2018. aug. 2. 09:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Az tenyleg normalis,hogy ilyenkor csak enni megy be.Es o meg igazabol kolyok,igy az is ertheto,hogy inkabb mas cicakkal jatszik.Jatsz vele te is.(tollasbottal vagy csak egy madzaggal amit huzol magad utan).Szerintem jatek kozben is kialakulhat benne bizalom,kotodes irantad.Es valamennyire mar biztos kialakult,ha azt irod,hogy befekudt melled az agyba,mikor meg kisebb volt.A kezbol etetes is jo otlet.Ha nagyon nem akar kezbol enni,akkor az is jo lehet,ha falatonkent adod neki az ennivalot.En neha igy etetem a cicaimat.Ha megettek es ram neznek,akkor megkapjak a kovetkezo falatot.Igy szerintem megiscsak masabb mintha teljesen egyedul enne.Es az is lehet,hogy csak egy varatlan esemeny kell,hogy megszeliduljon.Nalunk ragadt a szomszed ket kiscicaja.A kandurnak eleg volt,hogy latta,hogy az anyja nem fel tolem es sokkal batrabb lett.A kicsilanyt sokaig csak etetesnel lehetett megsimogatni.Egyszer megilyedt a funyirotol es bemenekult a kamraba.Simogattam,vigasztaltam es a vegen mar dorombolt.Onnet kezdve o is sokkal ragaszokodobb lett.Most mar,ha tud,akkor az olembe ul,ha nem,akkor a hatamon hentereg.
2018. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem függ a nemétől. Nekem nőstény cicám van, konkrétan faluról, mostoha körülmények közül hoztam el, addig embert se igazán látott. Felvettem, magamhoz öleltem és egyből hanyat vágta magát és dorombolt. Fél éves koráig nem volt hajlandó lemászni az ölemből.


Most már jobban leköti a külvilág, de ha szólok neki rögtön odajön. Más emberekkel is barátságos, nagyon bújós, és szereti, ha simogatják, pedig néha kicsit túl sokat nyaggatom, de tűri csak eltolja a kezem, hogy légyszi most már fejezd be. :D


Semmit nem tettem érte úgymond, hogy kedveljen, mármint semmi különösebb erőfeszítést, mégis folyton követ. :)


Sajnálom, ha a te cicád nem ilyen, de ez valószínű, hogy a személyisége. Lehet, hogy idővel bújósabb lesz, az is lehet, hogy nem.

2018. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mivel még csak 4 hónapos és viszonylag "új cica" nálatok, én csak kis időre engedném ki, felügyelet mellett. Mondjuk etetés előtt 1 órát kimehet a kertbe, ha akar. Utána behívod enni (gondolom te eteted), és már nem engeded ki. Evés után egy kis játék (te is játszhatsz vele), aztán előbb-utóbb úgyis aludni fog, ekkor jössz te. Először csak simogasd, amikor szunyókál, ha azt már elviseli, óvatosan próbáld ölbe venni, ha sikerül, akkor szánd rá az időt, hadd aludjon egy ideig rajtad. Beszélj hozzá sokat.

Ha eddig eljutottál, próbáld meg evés közben is megsimogatni, és jutalomfalatokkal magadhoz hívni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a macskák nagyon jól tudják, kitől jön az étel, őt kísérgetik, hozzá dörgölőznek, ha éhesek. Innen már nem tart sokáig megszelidíteni őket, ha kapnak pár jó szót, simit.

A kiscicák, ha van macskatársaság, előfordulhat, hogy nehezebben barátkoznak meg az emberekkel. Ezért is tartanám többet bent.

Sok macsekom volt már, volt, hogy felnőtt cica került hozzánk, de mindig sikerült velük megbarátkoznom.

2018. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekünk utcàról behozott cicàink vannak. Egy fiú,egy lány. Ivartalanitottak.

A làny cica nehezen engedett minket a bizalmába,ma sem szeret ölben lenni. Amikor kedve tartja jön egy kis simogatásèrt,de ha megunja,akkor ott hagy.

A fiúcska dagaszt,dorombol.

A làny cicàm màr dorombol idönkènt,de dagasztani sosem láttam.

Fèlenkebbek,tartózkodóbbak.

Sok-sok jàtèkkal,kedves szavakkal lehet elnyerni a szívüket,ès sok türelemmel.

Èn elfogadtam,hogy Frida cica kicsit magànakvaló tìpus,nem igènyli az örökös simogatást,ajnàrozást.


Azt tanácsolom,hogy amikor teheted,jàtssz vele egy kicsit.Egyébkènt fog mèg vàltozni szerintem 😊

2018. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem volt jó ötlet vadjára engedni odakintre. Így persze, hogy nem kötődik hozzátok, elvégre ti sem nyújtotok neki többet, mint bármelyik random kóbor macskának...

Még nagyon fiatal, még bőven bent kéne legyen a lakásban, játszani kéne vele, csalogatni, és nem erővel ölbe venni (azt sok macska nem szereti).


Most már jóval nehezebb lesz rajta javítani, de nem lehetetlen. Akár kint az udvaron is foglalkozz vele, csalogasd magadhoz, jutalomfalat, akármi. Ha fél tőled, ne kergesd, ne akard erővel ölbecicának nevelni. Sok macskánál beválik, ha levegőnek vannak nézve, így tanulják meg, hogy nem kell félni az embertől. A lényeg, hogy legyen bent veletek sokat, ne engedd szabadjára.


Egyébként nem függ attól, hogy nőstény-e, sőt, a kandúrok sokkal csavargósabbak általánosságban.

2018. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!