Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisilhet az ágyba?

Miért pisilhet az ágyba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rutinos cicatartó vagyok. Egész életemben voltak macskáim. Imádom őket. Mindig mindenkit ivartalanítottam, akár nőstény, akár kandúr.


Jelenleg egy ivartalanított másféléves nőstény cicám van. Kis életét nem nálunk kezdte, hanem egy másik családnál. Február óta lakik nálunk. Semmi gond nem volt, hamar megszokott minket. Almot is mindig szépen használta.


Az elmúlt időszakban aggreszívebb a szokottnál, sokat harap és karmol. Nem játékból. Illetve az elmúlt 24 órában harmadszorra pisil be az ágyba. Ennek vajon mi lehet az oka? Az alom tiszta, bár maga a cicawc új, de már vagy két hete használja gond nélkül. Egyébként született lakás cica. A kedve jó, eszik is szépen.


Ami az utóbbi időben változott, az az, hogy várandós lettem. De nem hiszem, hogy ebből bármit érzékel és amiatt lenne.


De mi okozhatja ezt?

Esetleg járt így más is? Nekem még soha egy cicám se csinált ilyet... aggódom :(


2018. aug. 2. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Szia! A cicák jellemzően valamilyen alsó húgyúti probléma miatt vizelnek az alomtálcán kívülre, úgyhogy az első és legfontosabb, hogy vidd el állatorvoshoz! Ha esetleg nem találnak semmilyen szervi elváltozást, valószínűleg idiopátiás hólyaggyulladásról van szó, ami nem bakteriális eredetű, és az egyik fő hajlamosító tényezője a stressz! Viszont azt kideríteni, hogy egy macska min stresszel, baromira nem egyszerű feladat. Simán közrejátszhat az új alomtálca is! Eddig fedett vagy fedetlen alomtálcát használt? Milyen az új? Ugyanoda tettétek ahova a régit? Hányszor takarítod az almot egy nap? Van bőven alom a tálcában? Lehet még stressztényező mondjuk valamilyen más új bútor vagy tárgy (pl. gyerek járóka), vagy valamilyen olyan történés, amit te nem is észleltél (pl. látott egy idegen macskát az ablakból, megijedt egy látogatótoktól, jóval kevesebbet vagytok otthon, stb...), de az is lehet, hogy érzékel valamit a terhességedből. Például megváltozott az illatod, a viselkedésed, az aurád, ilyesmi. Ilyen esetben szokták ajánlani a Feliway párologtatót, a Triptofán tartalmú gyógytápokat, vagy esetleg más nyugtató hatású kiegészítőket. Viszont bármilyen húgyúti problémáról legyen is szó, fontos hogy a cica eleget igyon! Egyébként mikor lett ivartalanítva?
2018. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő válaszod!

Az orvost mindenképpen meglátogatjuk, mert én is húgyúti problémától félek.


Igazából nem változott körülötte semmi. A wc ugyan új, de ugyanolyan mint előzőleg volt, csak annak letörtük az ajtaját, ezért kapot egy újat. Az alom is a szokott fajta és naponta kétszer ürítjük. A baba érkezése miatt még abszolút semmit nem vettünk.

Viszont az tény, hogy többet vagyok itthon, mint korábban, mivel veszélyeztetett terhes vagyok, így az elmúlt 3 hétben már nem dolgoztam. Korábban meg extrém sokat voltam a munkahelyemen.

De abban is lehet valami,hogy változott az illatom. Ezt ugye nem tudhatom.

Látogatóink nem szoktak lenni. Inkább mi megyünk ha esemény van.


Az biztos, hogy iszik eleget, azzal nincs baj. Márciusban lett ivartalanítva, májusban volt egy éves.


A világon semmi más változás nincs. Nincs új bútor, mosószer, öblítő.. semmi. Csak az albérlő a méhemben. Mondjuk az említett agresszív viselkedést ahhoz kötném, mert annak megjelenése érdekes módon egybevág azzal mikor kiderült, hogy teherbeestem.


De szerencsére jó kedvű, játszik, eszik, iszik, mint máskor. Azért ez egy kicsit megnyugtat, hogy talán tényleg lelki eredetű és nem fizikális.

2018. aug. 2. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor itt lehet az lesz a probléma, hogy eddig keveset voltál otthon, most meg folyton otthon vagy! Nálam anno pont fordított helyzetben kattant be az egyik, amikor hosszabb idő után újra dolgozni kezdtem. Ő is ágyba pisilt, meg szőnyegre. A másik ötletem, hogy relatíve későn lett ivartalanítva. Elképzelhető, hogy már tüzelt az ivartalanítás előtt, a nemi hormonok kiürüléséhez pedig hónapok kellenek a műtét után. Lehet hogy dolgoznak benne a hormonok, és így próbálja jelezni a kandúroknak, hogy ő készen áll. De a cica tényleg simán érzékelheti azokat a feromonokat is, amiket most a terhesség miatti megváltozott hormonális egyensúly okoz nálad. Az is lehet, hogy ezek összessége csapta ki nála a biztosítékot. Meg azért benne van a pakliban a húgykő is, de szerintem ő ahhoz még fiatal. De ez mind csak találgatás, remélhetőleg az orvos okosabb lesz nálam! :)
2018. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!