Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülatka lehet, vagy mástól...

Fülatka lehet, vagy mástól vakarózhat?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiscicám. Mikor elhoztuk a menhelyről, elvittük orvoshoz, ahol mondták is hogy nem látnak bolhára utaló jelet, miután egyszer még a menhelyen lett bolthaírtva. Belenéztek a fülébe is, azt mondták, szép, nincs baja. Most viszont pár napja szoktam látni hogy vakarja a kis fülét. Nem nagyon látok benne semmit, váladékot se. Nem folyamatosan, csak néha megvakarássza magának. Elviszem orvoshoz is, csak jelenleg, akihez szoktam vinni, az augusztus 6ig nem rendel. Valami más felismerhető tünete van az atkának? Vagy esetleg lehetséges hogy mástól vakarja a fülét? Előre is köszönöm!
2018. aug. 2. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Fülrühösség vagy más néven fülatka amire gondolsz.

Ha az van neki, akkor ha kezeletlen akkor fekete lerakódások vannak a fülben. Így néz ki: [link]

Az én macskámnak az állatorvos nagyítóval szokott belenézni, mert nemrég lett kikezelve az atkája.

Ha szép tiszta a cica füle akkor valószínű nincs ilyen baja, de azért vidd el állatorvoshoz, hogy belekukkantson a fülébe.

2018. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!