Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egyszerűen nem...

A macskám egyszerűen nem képes felfogni, hogy hova végezze el a dolgát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete elhoztunk egy macskát egy menhelyről, első pár napban mind ok volt. Viszont megmutattuk neki az almot és nem kakilt pisilt bele. Nem leppet meg, hisz még pár napja van nálunk. Viszont ez az egész már lassan 3 hete tart! Mindig a bejárati ajtó elé kakil, ami viszont fura, hogy néha az almot is használja. Egyszer sem tudtuk rajtakapni, mindig akkor csinálja, mikor nem figyelünk. Már púpos az a rohadt padló és nem egy olcsó mulatság volt az beszerezni és beépíttetni, nem győzük már folyamatosan feltakarítani utána. Megismételtük az alombra szoktatás lépéseit, 3x, felmostunk hipóval, vízzel, erős illatú mosószerrel, semmi. Egyszerűen semmi. Az almot is lecseréltük, szilikonos, hagyományos, az ajánlottak alapján homok (nem is értem miért mentünk bele), akkor sem kakil bele, csak néha. Felhajtottuk azt a műanyag ajtót, egy picit mintha többet járt volna bele, de most ismét abbahagyta. Utána leszedtük a tetejét, így sem. Akkor kezdte el abbahagyni az alombajárást teljesen, mikor *én* kitakarítottam az almot teljesen. Akkor is csak Sanytolt használtam, amit tudván, hogy nem fog szeretni, sokszor átöblítettem hideg, langyos és meleg vízzel addig, amíg konkrétan semmit sem lehetett érezni belőle (legalábbis az én szemszögemből, a macskáknak sokkal jobb szaglásuk van). Akkor a kérdésem az lenne, hogyan tudnám megállítani attól, hogy az ajtó elé kakiljon és hogyan tudnám rászoktatni az alomra, úgy, hogy utána oda is fogja végezni a dolgát. Speciális cicával kell foglakoznunk, már volt azelőtt macskánk (költözés miatt átkerült nagymamához és, hogy senki se legyen egyedül, ott is maradt) és ő lényegében rögtön megértette, hogy mit és hova. A mostani cica nagyon sokat púzik, elviszem az alomhoz, semmi, így van, hogy 8 órán keresztül visszatartja. Tudom, ez több kérdés, de senki sem fogja őket összekapcsolni és szerintem így több esély van arra, hogy a válaszotok mind a két problémánkat meg fogja oldani.

2018. aug. 3. 19:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most olvastam végig újra, nagyon sok helyesírási hibát találtam benne. Elnézéseteket szertném kérni, telefonon nehéz volt átlátni a dolgokat :/
2018. aug. 3. 19:27
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Akkor próbálj meg egy kis időutaztatást, fejlődj vissza, és használj olyan egyszerű tálcát ,amit a menhelyeken használnak. Én lehet elmennék a menhelyre, és megkérdezném milyen almot használnak. Ahova én járok önkénteskedni, ott pl forgácsot használnak.

Volt korábban egy talált cicám, akinek nagy hirtelen egy kisebb diszperzites vödröt sikerült betennünk a lakásban első nap mikor megtaláltuk a picúrt. Első perctől bele ugrált, bár kicsit melós volt neki. Majd vettünk neki drága pénzért frankó, fedett, lengőajtós macskaszaratót, hát utálta, max játszani szaladgált bele. Vissza tértünk a jól megszokott vödörre. Ez már régen volt, a mostaniak is mentettek, most sima, alacsony peremű egyszerű cicavécé van, első perctől használatba vették. Van még egy idősebb cicám, aki sokáig udvari macska volt. Ha be is járt, nem volt bent alom, kikéretőzött, de bele untam. Neki előbb földet vittem be tálcában, mert azt ismerte, ezzel tanulta meg, hogy bent is szabad dolgot végezni. Fokozatosan (eleinte keverve) szoktattam át a bolti alomra. Ami még esetleg probléma lehet, hogy kicsi neki a wc. Ez az öreg cica aki lassan megtanulta bent végezni, néha mellé kakilt, és a barátnőm mondta, hogy nem lehet hogy kicsi a tálca, nem tud úgy helyezkedni? És valóban az volt, akkor vettem másikat, nagyobbat. Utána sosem kakilt mellé.

2018. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
7%
Nekem 2 macskam van. Az egyik tok normalisan hasznalja az almot. A masik pedig mint ha szandekosan ki akarna velem cseszni es direkt csinalna, hogy a furdoszoba szonyegeimre szarik. 1 honap alatt 6 szonyeget dobtam ki miatta, mert lepisilte lekakilta...direkt..mert egyszer rajtakaptam, hogy kijott az alombol es direkt oda csinalt..na azota nincs szonyeg ott es nem csinalja..neha gonoszak tudnak lenni. :D
2018. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mekkora a cica? Gondolom olvastad már, de a cicákat úgy lehet az alomhoz szoktatni, hogy belerakod és kaparsz a mancsaival. A hipo, domestos nem jó ha az ajtó elé végzi a dolgát mivel ammóniát tartalmaz( mint a macska vizelete) és csak vonzza, hogy oda ürítsen megint. Ellenben az almot simán takaríthatod ezekkel, ha jól kiöblíted akkor is érezni fogja mivel sokkal érzékenyebb az orra. Én levenném a tetejét az alomnak egyelőre, ha megszokta, hogy oda kell wc-re menni akkor raknám csak vissza. Esetleg befújhatod az almot macskamentával( spray formában is kapható) ezt szeretik a cicák. A sok puki a nem megfelelő táp, és a fèrgesség tünete. Komolyan mondom az én macskám már 4 ève megvan, de sose éreztem, vagy hallottam hogy pukizna, pedig nyilván csinálja.😃 Ellenben az ismerősöm mentett cicája mellett ablakot kellett nyitni. Ő fèrges volt.
2018. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy egészséges a cica? Jó emésztésű, egészséges macska nem "púzik" sokat, sőt szinte semennyit.

Mennyi idős a cica? Mit kap enni?

Az is lehet egy ok, hogy valamiért kellemetlen élmény társul az alomhoz, pl. fájdalmat okozott vagy okoz neki az ürítés időnként vagy mindig. Az ajtón talán ki akar menni, de mivel nem tud, azért elé ürít. Ezt is okozhatja, hogy ki akar menekülni a számára kellemetlen szituációból. Tehát először is, egy kivizsgálást javaslok.


Az is jó ötlet, hogy érdeklődjétek meg a menhelyen, milyen almot és alomtálat használnak, és ti is ilyet vegyetek, és ezt is ha lehet tegyétek - átmenetileg legalább - a bejárati ajtóhoz, amilyen közel csak lehet.


Az alomtálcát, mint látod, nem szabad sterilre, teljesen szagmentesre, pláne nem fertőtlenítőszer-szagúra kitakarítani, mert ez is okozhatja.

2018. aug. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kotorj bele a kis mancsával az alomba; hogy lássa, hogy ott milyen jól el lehet kotorni a dolgokat.
2018. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok, mik az alomra szoktatás lépései. Azalatt, hogy többször megismételtem a lépéseket, azt értettem, amit írtatok. Beletenni az alomba és két hátsó lábát megfogva kaparni. Az alom teteje eleve levéve maradt, mi is gondoltunk arra, hogy nehéz neki vagy nem tetszik. A cica úgy 3 hónapos lehet most, egy dobozban hagyták 'testvére' mellett. Akkor lehetett úgy 10 hetes. A féregírtást mondták, hogy csináljuk még, mert nem fejezték be, legutoljára július 22-én kapta meg. A menhely amúgy nagyon tiszta, valójában egy kedves család fogadja be az utcára dobott macskákat, ők is az olcsóbb, hagyományos almot használták. Azt mondták, bent tartották a házban, nem volt kint sokat, így szerintem ezért nem volt hatásos a homok, mondjuk földet nem próbáltunk, majd megnézzük. Az étkezésre vonatkozóan. Minden junior, 1 év alatti cicáknak való kaját kap. Egyszer volt olyan, hogy minden junior száraz kaját elvittek, így muszáj volt neki felnőtt kaját venni. Azt hiszem úgy 0,25kg volt amitt vettünk, de azóta kapja a normális junior ételt. Azt is mondták, az összes cica náluk beteg lett, ez persze normális volt, ő nem. Ő teljesen egészséges volt, lehet, hogy majd most lesz beteg, de ha most nem, akkor már csak elkaptottól tud csak az lenni.
2018. aug. 4. 12:52
 8/12 A kérdező kommentje:
A vegyszereket majdnem elhagytuk, olvastuk utána, hogy a domestos tartalmaz ammóniát, így felmostunk jópárszor valami erősebb illatú mosószerrel, mint ahogyan azt írták. Mintha be-bevált volna, kicsit kevesebbet kakil most az ajtóhoz, bár nem tudjuk pontos okát, mert vettünk egy légfrissítőt is, utólag áthelyeztük a sarokba az ajtó elé. Macskamentás spray-t szeretnénk venni, ismerjük, mikor az előző cicus még nálunk volt, vettünk egyet, mert bár ritka volt, rossz helyen kapart párszor, viszont akkor a lehető legrosszabb helyen csinálta.
2018. aug. 4. 12:58
 9/12 anonim válasza:
A cicak nem szeretik a tetos almos talcakat. Szeretnek kilatni belole, mert ugy van meg a biztonsagerzetuk.
2018. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A junior kaja, az így semmit nem mond. Milyen márka, vagy mik az összetevői?
2018. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!