Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egyszerűen nem...

A macskám egyszerűen nem képes felfogni, hogy hova végezze el a dolgát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete elhoztunk egy macskát egy menhelyről, első pár napban mind ok volt. Viszont megmutattuk neki az almot és nem kakilt pisilt bele. Nem leppet meg, hisz még pár napja van nálunk. Viszont ez az egész már lassan 3 hete tart! Mindig a bejárati ajtó elé kakil, ami viszont fura, hogy néha az almot is használja. Egyszer sem tudtuk rajtakapni, mindig akkor csinálja, mikor nem figyelünk. Már púpos az a rohadt padló és nem egy olcsó mulatság volt az beszerezni és beépíttetni, nem győzük már folyamatosan feltakarítani utána. Megismételtük az alombra szoktatás lépéseit, 3x, felmostunk hipóval, vízzel, erős illatú mosószerrel, semmi. Egyszerűen semmi. Az almot is lecseréltük, szilikonos, hagyományos, az ajánlottak alapján homok (nem is értem miért mentünk bele), akkor sem kakil bele, csak néha. Felhajtottuk azt a műanyag ajtót, egy picit mintha többet járt volna bele, de most ismét abbahagyta. Utána leszedtük a tetejét, így sem. Akkor kezdte el abbahagyni az alombajárást teljesen, mikor *én* kitakarítottam az almot teljesen. Akkor is csak Sanytolt használtam, amit tudván, hogy nem fog szeretni, sokszor átöblítettem hideg, langyos és meleg vízzel addig, amíg konkrétan semmit sem lehetett érezni belőle (legalábbis az én szemszögemből, a macskáknak sokkal jobb szaglásuk van). Akkor a kérdésem az lenne, hogyan tudnám megállítani attól, hogy az ajtó elé kakiljon és hogyan tudnám rászoktatni az alomra, úgy, hogy utána oda is fogja végezni a dolgát. Speciális cicával kell foglakoznunk, már volt azelőtt macskánk (költözés miatt átkerült nagymamához és, hogy senki se legyen egyedül, ott is maradt) és ő lényegében rögtön megértette, hogy mit és hova. A mostani cica nagyon sokat púzik, elviszem az alomhoz, semmi, így van, hogy 8 órán keresztül visszatartja. Tudom, ez több kérdés, de senki sem fogja őket összekapcsolni és szerintem így több esély van arra, hogy a válaszotok mind a két problémánkat meg fogja oldani.

2018. aug. 3. 19:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ne hypoval moss fel ott, ahova nem kellene, hogy wc-zen. Az számukra pont hogy egyfajta wc mágnes.
2018. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hol van most az alomtálca? Tegyetek egyet az ajtó mellé/közelébe IS! Ha van lehetőség, még egy harmadikat is meg lehet próbálni, hogy ki tudja választani melyik hely a szimpatikusabb neki. Alapvető szabály, és ezt sokan nem veszik figyelembe, hogy az alomtálcát NEM eldugott, hanem pont hogy központi helyre kell tenni, ahol a gazdik és a macska a legtöbbet tartózkodnak, és ahonnan a macska mindent lát! A kaki helyét ne vegyszerekkel takarítsd, hanem enzimes szagtalanítóval!
2018. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!