Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttassam a cicám?

Ivartalaníttassam a cicám?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapos kandúr, mindenki az ivartalanítást ajánlja (persze nem most, pár hónap múlva) de már most verekszik, más kandúr cicák járnak ide, bántják, eleszik a kajáját. Azt hallottam, hogy az ivartalanított cicák lenyugszanak, és nem verekszenek.Attól félek, hogy ha ivartalaníttatom, nem védi majd meg magát más kandúroktól.

2018. aug. 4. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Ha ivartalanítod az olyan mintha nemtelenné tennéd. Ha mindenképp kigolyózod inkább vidd is be,mert tényleg sz**rráveri a többi ivaros és lehet elűzik,elmegy és többet nem jön vissza pár gyepálás után. Meg nem is fog akkorára nőni mint azok,nem lesz az a jellegzetes széles kandúrfeje se.
2018. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát inkább ne nemtelenítsem? (Én is e felé hajlok) És a házba nem jöhet be, mert a családból többen is allergiásak.
2018. aug. 4. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kandúrom fél évesen lett ivartalanítva.

Nem csavarog, nem verik péppé, nem fogy párzási időszakban. Ha idegen kandúr jön ugyanúgy megvédi magát és elég nagy macsek..

Egy csomó betegségtől, balesettől megkíméled. Szerintem érdemes.

2018. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros marad,akkor biztos,hogy bántani fogják és az ivaros macskák nagyon durván egymásnak tudnak menni.Meg a párzási időszakba nem is esznek rendesen.Meg jelölgetnek,ami büdös és nem csak a te cicád fogja lepisilni a házoldalát.Az én cicám is ivartalanítva van mégis megmaradt benne a területvédő ösztön,de durva verekedésekbe nem szokott belekeveredni.Viszont jelölgetni szokott,de nincs olyan erős szaga mint az ivaros macskákénak.Már én is tapasztaltam,de pont tegnap mondta az állatorvos,hogy az ivartalan kandúrjainak udvarolnak az ivarosak.Szerintem ez még mindig jobb,mintha elkergetnék,meg véresre vernék.
2018. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítsd. Kint tartod, amint ivarérett lesz el fog csavarogni, verekedni fog, keresi a bajt, terjeszti az esetleges betegségeket (mert például nagyon sok macska nemibetegség van...) Ellenben ha ivartalaníttatod nem fog elcsavarogni (ismerősöméknek soha ki se mennek az udvarból, pedig nem macskabiztos a kerítés), nem lesznek ivarszervi megbetegedései (pl rák), nem terjeszti a herpeszt és a macskaAIDS-t és társait, ellenben ugyanúgy megvédi magát.
2018. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!