Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ürüggyel szoktassam ki?

Milyen ürüggyel szoktassam ki?

Figyelt kérdés

Van 2 cicam, akik (ne kövezzetek meg) már 1 éve be vannak zárva a melléképületbe. Kinti cicáknak szántuk őket, és eléggé ki kellene szokniuk, a helyiséget is szeretnénk használni, nekik is jobb lenne, de nem merem őket kiengedni.

Tudom, előbb kellett volna, 1 év rengeteg idő, csak ugye egyetemre járok, így most lenne időm. ivartalanítva vannak, lányok. Mindenki mondja hogy 'ugyid viddzajon' meg 'ha meghal, nem volt életrevaló', de... Ez nekem nem megy. Gyerekeimként gondolok rájuk, nem tudom őket csak úgy elengedni.


Hogyan szojtassam ki őket, illetve jogyan érjem el hogy ne nagyon menjenek el?



2018. aug. 4. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a házban tartod őket? Ez nekem felfoghatatlan hogy egy kis melléképületbe voltak bezárva ketten egy éven át.
2018. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod a cicákkal?Ha jó és nem túlzottan félősek,akkor,csak engedd ki őket.Azért persze maradj ott velük meg esetleg pár napig éjjelre még zárd vissza őket.Ha van ablak a melléképületen,akkor a közvetlen környezetet már ismerik,szóval nem lesz nekik nagyon ilyesztő,ha kimennek.Sokkal rosszabb nekik,ha továbbra is bent tartod őket egy kis épületbe.(gondolom nem lehet valami nagy)Viszont az azért jó lenne,ha továbbra is bejárhatnának,főleg télen.
2018. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: házban nem tartjuk őket, képtelenek lennének megszokni

Második: természetesen jóban vagyok velük, az egyikük bágyadtka, butus cicus, ő biztosan nem menne el, mert szegenykének meg a feje is buta😂 de a másikuk életrevalóbb őt féltem jobban.

A másik félelmem pedig az, hogy mivel a mi kutyánkat imádják kölcsönösen, nem félnek a szomszéd kutyától, aki ki nem állhatja őket. Megpróbáltuk azt, hogy a kutya megugassa őket, hogy féljenek tőle, de amikor elengedtem őket, a vadócka simán átment, majdnem elkapta a kutya, a gazdája fogta le.

2018. aug. 4. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy mellékhelyiségben egy évig éltek, de a házat nem tudják megszokni? Ez nekem elképzelhetetlen, hiszen a kettő nagyon hasonló, ugyanúgy be vannak zárva.
2018. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. Melléképületbe voltak bezárva, házban meg nem szoknák meg? Honnan tudod? Ugyanolyan... Kint lenne nekik fura. Vagy építsetek macskabiztos kerítést.
2018. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lehetnek bentiek, be szoktak jönni, volt egy olyan nap hogy bent aludtak és egész éjjel sírtak mert ki akartak menni
2018. aug. 4. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi cicánk kinti.


Ha otthon vagyunk bent lehet. Mikor hazaérünk vár minket a kapuban. Első pár napot velünk volt bent és születésekor is lakásban volt. Nem volt gond a kiszoktatással. Magától akart menni.


Este mi is a kazánházba zárjuk be (már tudja a rutint vacsi és csukás). A saját karán, de rájött hogy a szomszéd kutya nem barátságos (baja nem lett). Azóta nem megy át.


Legyél kint velük felügyelettel. Utána már kint is el lesznek. C

2018. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!