Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítási nehézségek?

Ivartalanítási nehézségek?

Figyelt kérdés

Van 4macskánk 2 kandúr 2 nőstény

.Én nem szerettem volna ennyi cicát,de mindig ajándékba kaptam őket a 2 kandúrt bátyám hozta ajándékba mert szomorú voltam.Az egyik nőstényt nagybátyámtól kaptam ballagásomra



Én szeretném őket ivartalanítatni,hisz így is sok a gazdátlan cica,de a tesóm és a szüleim nagy hülyeségnek tartják.(ne szóljatok le a kutyáink ivartalanok)de úgy állnak hozzá,hogy minek ,hogy utána elüsse őket egy autó??!!(én ezt nem értem eddig sem lettek elütve ezután sem lesznek)


Eddig csak az egyik nőstény fialt,de a kicsik már gazdinál vannak.


Direkt azért mentem dolgozni nyáron diákmunkára,hogy eltudjam őket vinni műtétre.

Már összegyűlt annyi pénzem ami elég lesz.


Hogyan győzzem meg szüleimet,hogy hagy vihessem őket el?(nekik egy fillérbe sem kerül,hisz én fizetném,de ők szeretnék megmondani mire költsem a pénzem)


Ha esetleg nem engedik meg akkor ez a lehetőség áll fenn:

Felhívom a dokit kérek időpontot felülők a buszra és viszem.

16 évesen van jogom engedélyezni az ivartalanítást?mert mikor a kutyákkal voltunk apa aláírt egy lapot amiben vállaja a kockázatokat és engedélyezi a mütétet


Negatív kommentek kiméljenek.

Ne hordjatok el semmi szaporítónak,hisz én megállítani próbálom.


2018. aug. 4. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot (lehetőleg egyszerre ha megoldható hogy utána ne legyen balhé belőle hogy a többinél már akadályt állítanak hogy elvidd őket), elviszed őket egy barátnőddel buszon (mivel egyedül nem tudnál négyet vinni hordozóban) és megcsináltatod a műtétet. Nem szólhatnak bele hogy mire költöd a pénzed, a doki meg nem fogja szülő engedélyét kérni nagy valószínűséggel. Egyébként ez mélységesen felháborít hogy így állnak hozzá a dolgokhoz, hisz ha nem kerül nekik pénzbe miért kell gátolniuk, hogy legalább a gyereküknek felelős állattartó módjára fontos, hogy ivartalanítva legyenek? Örülök hogy kiállsz magadért és megcsináltatod. Ha megvan a műtét amúgy se tudnának szerintem semmit csinálni, mit tennének, kiraknák őket? Maximum ezt fogod hallgatni egy ideig tőlük szemrehányásképp.
2018. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


A nővérem segítenne felvinni szerintem.

Csak valahol olvastam,hogy ha valaki egyszerre több cicát szeretne műtetni akkor külön kell mert piszkálni fogják egymást meg könnyebb egyet felügyelni.

Majd megkérdezzem a dokit.

2018. aug. 4. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, külön normál esetben egyszerűbb, bár ha piszkálják egymás sebét szerintem akkor is ugyanaz, ha egyszerre vannak műtve, mintha külön. De ezt csak te tudod, hogy a szüleid hogy reagálnak, ha egyet elviszel, vajon mit fognak reagálni ha vinnéd a többit is?
2018. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül is elviheted őket.Nekem eddig még nem kellett semmit aláírni ivartalanításnál.Tavaly hozzánk került két kiscica,az egyik lány volt és sajnos korán ivarérett lett.A környék összes kandúrja itt volt mindent összepisiltek.Ami csúnya is meg büdös is.A cicalány meg egész nap bujkált vagy menekült.Szerintem ezt a szüleid sem szeretnék.Meg,ha a másik nősténynek is lesznek kölykei nem biztos,hogy mindnek találtok gazdit és addig is etetni kell őket.Ha van a közelbe állatmentő egyesület beszélj velük,mert sokan segítenek az ivartalanításba.
2018. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én első körben a két lánycicát vinném, hogy ne legyen újabb alom, a fiúk kicsit még ráérnek. A legfontosabb, hogy ne legyenek újabb kiscicák, aztán jöhetnek majd a fiúk.

Nem hinném, hogy meg tudják akadályozni, hogy őket is elvidd, bár megtilthatják. De még ha az nem is zavarja őket, hogy évente több alom kiscica születik (egy idő után majd fogja), az már lehet, hogy jobban fogja őket érdekelni, hogy a kandúrok összepisilnek mindent, elkóborolnak napokra és sebekkel tarkítva jönnek haza. Talán még azzal is meg tudod őket győzni, hogy az összes cicátok elkaphat mindenféle betegséget a többi macskától, aztán lehet őket cipelni az állatorvoshoz. Ivartalanítás után erre sokkal kisebb az esély. Annak is kisebb lesz az esélye, hogy elütik őket, mert nem mennek majd olyan messzire a háztól.

A nővéred hány éves? Ha ő már elmúlt 18 (vagy kinéz annyinak), akkor biztosan nem lesz gond a dokinál.

Lehet 2 cicát tenni egy hordozóba, ha nem vesznek össze odafele. Hazafelé nem lesz gond, mert aludni fognak :)

Ha te megdolgoztál a pénzért, akkor szerintem nem szólhatnak bele, mire költöd. Gondolom, ettől függetlenül nem szeretnél összeveszni velük, de te ismered őket, mennyire és meddig haragudnának egy ilyen akcióért, érdemes-e belevágni.

2018. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!