Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsak lakásban macskát?

Hogyan tartsak lakásban macskát?

Figyelt kérdés
Anyám utálja a macskákat, de én szeretnék tartani. Nincs kertünk, a házba meg nem engethetem el. Mit csináljak?
2018. aug. 6. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ne legyen macskád.
2018. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:
17%
Lehet tartani lakásban macskát, csak ügyelni kell arra, hogy nehogy kiszökjön a nyitvatartott ajtón, mert nem fog visszatalálni. Ha megérkezik a macsek, lássa állatorvos, kell neki féreghajtó gyógyszer. Legyen neki egy kis doboza, vagy párnája, amit csak ő használ pihenésre, alvásra. Arra számítani kell, hogy a macska mindenen fel tud kapaszkodni (függöny, ajtó, szekrény, stb.) és a körmével sok mindent tönkre tud tenni. Erre úgynevezett kaparófát kell beszerezni, és megtanítani, hogy ha élesíteni akarja a körmét, akkor azon élesítse, ne az ágykárpiton, mert anyád rögtön szívinfarktust kap tőle. :) Attól, hogy nem megy ki sehová a lakásból, időnként (4-6 havonta egyszer) meg kell fürdetni. Vegyél macskaalmot, ami szagtalanná teszi a pisit, a kakit. Az alom tetejéről le lehet szedni egy wc-papírral a kakit, és beledobni a wc-be. Ha bepiszkolódott az alom, azt a szemétbe kell dobni. Amíg kicsi, tanítgatni kell, hogy az alomra járjon piszkítani, ne a szobába össze-vissza, meg ne az ágy, meg a szekrény alá. Érdemes a szőnyeget felszedni addig, amíg meg nem tanulja, hová kell járnia piszkítani. Szóval eleinte sok gond van vele, de amikor már megtanul mindent, akkor csodálatos lesz vele együtt élni. Még anyukád is meg fogja szeretni. :)
2018. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. aug. 7. 08:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is nem KELL 4-6 havonta megfürdetni a cicákat, nekünk kintiek a cicáink és kb. évente 1-2 alkalommal fürdetjük őket, akkor is csak azét, mert belefeküdtek valami sárba pl., ami nem jön ki a bundájukból fürdés nélkül. Egy benti cicát még ilyen gyakran se kell fürdetni, mert odabent nem nagyon tudja magát összepiszkítani.

Másrészt nekem nem lenne gusztusom wc-papíros kézzel nyúlkálni az alomba, vannak ilyen alomlapátok, amiknek az alján kis lyukak vannak, szóval ki tudod "kanalazni" velük a kakikat meg a pisis alomdarabokat, a tiszta almot meg vissza tudod rázni a tálcába.

De egyébként nem értem, miért lett az első válaszoló lepontozva, igaza van, hogy nem kellene macskát tartanod, amíg otthon laksz. Ha a házban sem engedheted el, akkor hogy képzelted, hogy majd csóri egész életét a te szobádban fogja leélni? Ez állatkínzás.

2018. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!