Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak szellemileg visszamarad...

Vannak szellemileg visszamaradott macskák? Miben nyilvánul meg, hogy butábbak, mint a többi cica?

Figyelt kérdés
2018. aug. 9. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehezen tanulnak,vagy nehezebben járnak.Mondjuk ha szólsz a cicának nem figyel oda.Hasonló mint az embernél.


Mit csinál a cica hogy ezt kérdezed?

2018. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Van egy kandúrunk (15 hónapos mellesleg), aki egyáltalán nem hallgat a nevére. Van rajta kívül 2 másik cicánk, ők se mindig jönnek ide, amikor szólunk nekik, de legalább felkapják a fejüket, ha a nevüket mondjuk. Ez a cica viszont egyáltalán nem reagál, ha szólunk neki. Meg van egy fura dolga, amit nem tudok mire vélni...Folyton szagolgatja a másik 2 macska hátsóját, pedig fél éves korukban mindhárman ivartalanítva lettek. Valamint nem tudom, ez mennyit számít, de szinte soha nem nyávog, talán 2-3 alkalommal hallottam eddig nyávogni, azokat is akkor csinálta, amikor kaját kaptak és már tűkön ülve várta, mikor teszem le eléjük a tálkát és ott megállt a lábamnál és nyávogott egyet. Pedig egyébként sokat beszélünk hozzájuk és a másik 2 cica szokott is nyávogni, az egyikük konkrétan "beszélget" velünk, ez a cica viszont szinte soha nem "szólal meg". (Egyébként a fülével nincs baj, mármint többször is láttam már, hogy pl. valami hirtelen zajtól megijedt, stb. Szóval biztos nem az a baj, hogy nem hall)

2018. aug. 13. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Szivesen. :) Nem lehet hogy az ivartalanitas nem lett tul sikeres 100%ban?

Az se mindig biztos.

Lehet kicsit az ivarzasi idoszsk miatt kinlodik.

Minden hangerossegu hangot meghall?Pl kiptobaltad h suttogastol kezded a szolast a cicanak es kiabalasig mesz,h mindre frlfigyel-e?

Esetleg az idegrendszeret nezte a doki?

2018. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elég megbízható állatorvoshoz járunk, úgyhogy kizártnak tartom, hogy elrontották volna az ivartalanítást.

És még kis neszeket is meghall, pl. előfordult már, hogy aludt a teraszon és oda akartam menni hozzá, majd meglepni azzal, hogy hirtelen megsimogatom, de meghallotta, ahol lábujjhegyen próbálok a közelébe osonni :D

Az idegrendszerüket viszont nem hiszem, hogy vizsgálta :/

2018. aug. 15. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!