Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban szeretnék cicát...

Lakásban szeretnék cicát tartani. Az alább leírt dolgok alapján mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy cicát, lakásban tartanám. Ezek alapján ha tenyészős akkor milyen fajtát tudnátok ajánlani/ ha menhely milyen menhelyen lehet kedves, egészséges 2 hónap körüli macskát találni?


~Szívesen hozok menhelyről cicát mert nekik szükségük van szerető gazdira. Ha menhely akkor ezeknek örülnék:

▪Kedves, szelíd, gazdiszerető, valamilyen szinten nevelhető cicus

▪Egészséges

▪Max. 2-3 hónap körüli

Tudtok menhelyet ajánlani?


~Ha tenyésztő:

▪Szintén szelíd, kedves, gazdiszerető, valamilyen szintem nevelhető cica

▪Betegségekre nem igazán hajlandó

▪A szőrét kefélem ha kell minden nap csak ha lehet ne álljon szőrtengerben az egész lakás

▪Nem nagyon drága (persze ez relatív)

▪Megbízható, jó helyről

▪Nagyon sokat foglalkoznék vele amikor itthon vagyok, szeretgetés, játék stb.. DE ki kéne bírni nap közepén kb 6 órát egyedül.

Ez alapján milyen fajtát ajánlotok?

Ha esetleg tudtok linkelni megbízható tenyésztőt annak is örülök.


Szóval a menhely és a tenyésztő között vívódok. A szívem a menhelyhez húz, ebben az esetben az eddigi körülményeitől, nem nevelhetőségétől stb félek. Szóval bármi tanácsnak, tapasztalatnak örülök!



2018. aug. 9. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha teheted olyan cicát hozz el, aki legalább 4 hónapos. Egy kiscica rengeteget tanul az anyjától, testvéreitől. Elvileg 12 hetes korig nem szabadna elválasztani a cicákat. Csak sajnos senki nem tartja be. Jóval könnyebb dolgod lesz egy ilyen cicával.
2018. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja és bocsánat kiegészíteném azzal hogy ha esetleg valaki tenyésztőt, menhelyet, akármit ajánl, akkor az nekem Budapesten vagy annak az autóval utazván nem túl messzi környékén lenne jó :)


A #1 válaszolónak pedig köszönöm a választ ;)

2018. aug. 9. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Bármelyik menhelyen. A cica is hálás lesz, a menhely is :) Menhelyiset válassz, a többit úgy is elviszik. A picúrkákat a menhelyről kell hozni.
2018. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Nekem házi macsekom van, és imádom! :) A házi az nagyon jó, nem túltenyésztett.
2018. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Csak rá kell keresni erre google-on.
2018. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a barátnőm kutyája innen van: [link]
2018. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
90%

Egy tipp: hosszú szőrű cicát válassz.

Nekünk van egy hosszú és egy rövid szőrű is. A rövid szőrűnek mindenhol ott van a szőre. Kefélni nem lehet mert nincs olyan kefe ami megfogná a szőrét.

A hosszú szőrűek alapból sokat gondozzák a bundájukat és nekik többnyire kisebb csomóban jön le a szőrük, még akkor is ha nem viseled gondját annyira és így takarítani is könnyebb utánuk :D

2018. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Házi macsekom van, és van olyan kefe ami megfogja a szőrét.. Hülyeség.

A hosszú szőr, nagyobb szőrmennyiség.

Nem tűnik el a szőr magától.


Az én macskám 0-24-ben mosakodik, nagyon kényes a bundácskájára :)

2018. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendes tenyésztőtől általában 12-13-14 hetes kortól lehet cicát elvinni. A ragdoll és a brit rövidszőrű tudtommal nagyon jó lakáscicák, de sok minden függ attól, neked mik az elképzeléseid. Milyen cica tetszene méretben, színben, szőrhosszban? Játékosabb, aktívabb, vagy nyugodtabb lenne az ideál, szociálisabb vagy önállóbb típust képzelnél el inkább? Mennyi időd lenne rá, mennyit tudnál játszani vele, vagy a szőrét fésülgetni?


Menhelyekből nekem a Noé elég szimpatikus, vannak "sima" házicicáik, de mentett perzsa és maine coon cicusaik is.


Mindenesetre jól gondold át, hiszen jó esetben aár 20 évre választasz társat magadnak. :)

2018. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől 100 ezer Ft-nál kezdődnek az árak. Ha ennyit nem tudsz rá kiadni, ne keress "olcsóbb" szaporítót, mert semmi értelme. Akkor mindenképpen a menhelyet javaslom.
2018. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!