Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják olyan sokan,...

Miért mondják olyan sokan, hogy mindenképp ivartalanítani kell a macskát?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért szükséges ez. Szegény cicák így is élhetnek teljes életet?

2018. aug. 11. 22:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
93%
Fiú macskák nem fognak csavarogni. Nincs autóelütés stb.
2018. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinti/kinti-benti kandúr esetében: nem kóborol annyit, nem verekszik, nem kap el, és nem terjeszt betegségeket.


Kinti/kinti-benti nőstény esetében: nem lesz évi 2-3 alom kismacska, nem kap el, és nem terjeszt betegségeket.


Benti kandúr esetében: nem jelölget büdöset mindenhová.


Benti nőstény esetében: nem fog 2 hetente ordítva, földön csúszva, szenvedve tüzelni napokon keresztül.

2018. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
52%
Elsőkörben mindig ezt szoktam
2018. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Persze,hogy élhetnek teljes életet, ivartalanítva is élhetnek szexuális életet csak éppen nem születik felesleges szaporulat, kétes genetikájú utódokkal, mikor teli vannak a menhelyek gazdira váró cicákkal. Elsősorban a felesleges szaporulat megelőzése a cél, de még egyéb egészségügyi előnye is van az ivartalanításnak. Pl. Kandúroknál megelőzhető a harc más hímekkel ami akár végzetes is lehet,Nőstények nincsenek kitéve az állandó hormonális változásoknak és a szüléssel járó veszélyeknek.Beszélj az állatorvosotokkal vagy menj be egy menhelyre és megérted,hogy miért is szajkózzák egyfolytában az ivartalanítás fontosságát.
2018. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon tartok tőle, 5 hónapos kandúrom van. Állatorvosunk véleménye szerint a macska úgy szerves egész, ahogy van, az ivartalanítá beavatkozás a hormonrendszerébe, ami nem feltétlenül jó az állatnak. Plusz nagynénim elvitte ivartalanítani pár hónapos kandúr cicáját, és meghalt. Az állatorvos annyit mondott neki, hogy van, hogy többé nem ébrednek fel az altatásból.
2018. aug. 11. 22:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha nem szellemileg visszamaradott állatorvoshoz járnátok?

Keressetek egy épeszűt.

2018. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Másik állatorvos mást mondana rá? Gondoltam már rá, hogy elviszem másikhoz, de itt 60km es körzetbe csak ő van.

És hogy van ez? Utánna olaastam, hogy kandúroknál nem is kell altatni, akkor hogy hogy a nénikém cicája belehalt az altatásba? Ha ez tényleg ennyire rutin műtét, akkor miért halt meg a cica?

2018. aug. 11. 22:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kandúrokat nem is kéne altatni, csak bódítani. Nekem már 4 cicámat ivartalanította a dokink ( 20 éve járok hozzá), fel sem merült , hogy lebeszéljen. Tán a tiéd nem szeret műteni.Egyébként mit értesz "teljes életen"? Ha a szexualitást, akkor tudnod kéne, hogy az állatok ösztönből párzanak.Az ovulációhoz, ahhoz, hogy a petesejt a tüszőből kiszabaduljon, macskánál szükség van a hüvely stimulálására, ezért a kandúr péniszén apró tüskék vannak, puhább szaruszerű képződményt kell elképzelni, de arra nincs vizsgálat, hogy ez fáj-e a nősténynek. Egy biztos, az állatok nem élvezik a párzást, ők csak a fajfenntartás céljából párzanak.”
2018. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár napja láttam itt egy kérdést, ahol a kérdező írta, elvitték ivartalaníttatni a kislány cicájukat és belehalt az altatásba és az orvos annyit mondott, hogy rosszul reagált az altatásra. És utána írták a válaszoknál, hogy nagyon ritka, de előfordul, hogy az altatásba halnak bele, szóval szerintem a nagynénéd cicájával is ilyesmi történhetett.

Egyébként elég érdekes állatorvossal beszéltél..Amikor lettek cicáink, mi is a legközelebbi állatorvossal beszéltünk, ő oltotta be őket és ő is ilyen hülyeségeket mondott, pl. hogy KÁROS, ha azelőtt ivartalanítva lesz egy nőstény macska, hogy legalább egyszer fialna életében :D Meg anyám nem hitte el nekem, hogy nem szabad tehéntejet adni nekik, mert laktózérzékenyek, ezért megkérdezte, mit szabad adni nekik és azt mondta ez az "állatorvos", hogy nyugodtan adjunk a cicáknak bármit, amit mi is megeszünk...

Szerencsére utána egy másik állatorvosi rendelőbe kezdtünk járni velük, ahol tényleg felelősségteljesek az orvosok. Szerintem jobban járnál, ha te is másik orvoshoz vinnéd a cicád, lehet, hogy távolabb van (a mi új orvosi rendelőnk is elég távol van, míg az előző az utcánkban volt), de valószínű, a ottani állatorvos tényleg orvos, nem csak valami piacról vette a diplomáját.

2018. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A dokid sajnos nem naprakész.Gondolom nem most diplomázott,de nem is 10 éve.Az előnyöket mind leírták előttem.Sokan hordják messzire az állatukat,előfordul, hogy egy-egy kezelésért,ügyeleti ellátásért Bp-re kell menni,tőlünk 120km-re,ne a távolság legyen a mérvadó,ha az állatodról van szó.
2018. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!