Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ingyen cica faluról, vagy...

Ingyen cica faluról, vagy fajtatiszta tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Egyedül élek, nem nagyon járok el otthonról, csak dolgozni. Szóval magányos vagyok. Azt hiszem egy cica jó társam lehetne, már régóta gondolkozom rajta. Számomra pont az lenne fontos, hogy gazdiszerető, bújós cicát hozzak el, aki részt vesz a mindennapjaimban. Külsőre nincs ideálom, az másodlagos. Félek attól, hogy kiválasztok egy kezelhetetlen természetű, alig lehet hozzáérni típusú állatkát, akivel nem lesz igazán jó kapcsolatom soha. De nem tudok dönteni. Természetre, a leírások alapján a Ragdoll fajta tetszik igazán. Mivel anyagilag nem állok úgy, hogy egyből kirakok 150 ezret egy cicáért, plusz még a felszerelésekre több tízezret, ezért bizonytalan vagyok. Hiszen azt mondják a fajta nem garancia a jellemvonásokra, csak támpont lehet. De ha ingyen, vagy pár ezerért hozok sima házimacskát, akkor jobban ott van a kockázat, hogy emberkerülő, agresszív, vagy később sokat betegeskedő lesz. Ha emellett döntök, mi alapján kellene kölyköt választanom? Látszik a természete kiskorában egy félórás találkozó alatt? Vagy inkább gyűjtsek pár hónapig, és vegyem fel a kapcsolatot egy tenyésztővel?
2018. aug. 12. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem vennék tenyésztőtől macskát.

Nekünk sokszor volt már utcai kóbormacska, ami ideszokott. Eleinte emberkerülő volt sok, de idővel megszeretnek. A kicsiket meg könnyebb szokatni.


Vidd el állatorvoshoz, hogy szűrje ki a betegségeket, ilyeneket.


Sok sikert és felelősségteljes macskatartást kívánok neked. :)

2018. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%

Én jobban szeretem a házi macskákat. Sokkal kedvesebbek, szerethetőbbek, bújósabbak, dorombolósabbak.

A szomszédnak sziámija volt, agresszív volt, állandóan karmolt, verte a többi macskát.

Apáméknak van egy brit rövid- és egy hosszúszőrű, ők se igazán szerető macskák, ha felveszed őket nyávognak, hisztiznek, csak akkor lehet őket simogatni, ha úgy gondolják, viszont nagyon játékosak, cukik.

2018. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy a házimacskák jobban ellenállóbbak a betegségek ellen. Az pedig, hogy agresszívabbak vagy antiszociálisabbak az nem igaz. A fajtatiszta, keverék, tenyésztős, szaporítós cicák is épp ugyanúgy viselhetik ezeket a jellemvonásokat.

Ne fél óra együttlét után válaszd ki a cicádat, legalább egy teljes órát tölts vele és érdeklődj a gazdájánál a személyiségéről. Olyan helyről ne hozz cicát, ahol nem foglalkoznak velük azon túl, hogy etetik őket.

És ne nagyon fiatal 2 hónapos cicát válassz, hanem picit idősebbet. A 3-5 hónapos egyedeknél már jobban látszik, hogy milyen személyiségűek.

Emellett ne feledkezz meg az orvosi költségekről se és az esetleges károkról se.

2018. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem törzskönyvezett brit shorthair cicám van. Az egyik fajta jellemzése, hogy nem bújós cica. Ha olyan kedve van akkor megengedi, hogy simogasd, ha nem akarja, akkor nem engedi. Ha cicát akarsz akkor válassz nyugodtan faluról . Azok a cicák is tündériek.
2018. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%
Ingyen, faluról. Tőlünk is lehet vinni, tele az utca macskákkal. Nem igazán szeretem őket, összepisilik és -szarják a kertet. De szerintem bármelyik faluból vihet, aki akar, mindenütt sok a macska, csak bírja megfogni.
2018. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Én jobban szeretem az egyszerű kis házi cicákat, úgy vettem észre, ha foglalkoznak velük, általában ők is nagyon kis kedvesek, bújósak tudnak lenni. Szóval ha az a fő szempont, hogy barátságos legyen, felesleges kifizetni százezreket egy fajtatiszta cicáért. Arról nem beszélve, amit az egyik válaszoló már leírt előttem, hogy a keverék cicák a genetikai sokszínűségük miatt általában ellenállóbbak a különböző betegségekkel szemben, mint a fajtatiszta példányok.
2018. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Összepisilném a bokám örömömben, ha be tudnék szerezni egy norvég erdei cicát vagy egy cornish rexet... De az én bosnyák téri vegyesem is szép mindenki szerint. Tricolor, nagyon szép világos zöld szemű, tömött bundájú. Játékos, de nem bújós, persze velem gazdival jobban, de idegenekkel inkább harapós.

Bezzeg mamám falusi macskái, kész doromboló bajnok mindkettő kandúrja. Ha ott vagyok, mindig irigykedve figyelem, ahogy a hasukat simizi stb.


Mindazonáltal lehetetlen eldönteni egyből, milyen természete lesz egy cicának.

Ha újat szeretnék be szerezni, azt vagy mentőcsoporttól vagy menhelyről tenném.

2018. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

"Egyedül élek, nem nagyon járok el otthonról, csak dolgozni. Szóval magányos vagyok."

Rengeteg ember próbálja állattal megoldani a magányát, de az állat nem arra való. Ha tényleg emiatt szeretnél, akkor szerezz egy kapcsolatot.

2018. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell fajmacskát venni, felesleges. Egy szimpla házicica ugyanúgy megteszi.

Azt javaslom, keresgélj a neten macskamentők által hirdetett cicákból, ők ugyanis remek leírásokkal szolgálnak a képeken kívül, így könnyen kiválaszthatod a magadnak megfelelő egyedet.

Kölyök cicát nem igazán ajánlanék, egyrészt még nincs hozzá tapasztalatod, másrészt az valóban "zsákbamacska", még akkor is, ha magad neveled fel.

Jobban jársz, ha 1-2 év körülit keresel, a menhelyi és macskamentős cicák oltottak, ivartalanítottak és már tudható a természetük.

Én így találtam jó pár éve egy tündéri macsekot és egy percig sem csalódtam benne. Pontosan olyan, mint a leírás.

Ő az, már kb. 5 éve nálam van:

[link]


Keress itt, de még kismillió helyen találhatsz:

[link]

2018. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fajtatiszta cicát venni, csak ha igazán szerelem.

De a falusi szaporítást se támogasd, ha mindegy mikyen a cica fajtája, válassz egyet macskamentőktől, ahol nem kennelben, hanem családban élnek a mentvények. Ők tudnak majd olyat adni, amilyet keresel. Ha van. Ha nincs, akkor van másik macskamentő szervezet. De jófogásról, faluról, még imgyen se hozz el.

2018. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!