Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti milyen típusú, és márkájú...

Ti milyen típusú, és márkájú macskaalmot használtok, és hogyan takarítjátok?

Figyelt kérdés
Én Spar sajátmárkás csomósodó macskaalmot használok, 5 kg 300 Ft. Naponta kétszer szedem ki belőle alomlapáttal az összecsomósodott pisit, és kakit. Az almot hetente szoktam lecserélni, és ilyenkor az alomtálcát is átfertőtlenítem.

2018. aug. 12. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

10 kilós Biokats, csomosodó alom. Egy cica alá kb. 40 napra elég, általában egyszerre a felét rakom alá, majd félidőben kiöntöm és kimosom, fertőtlenítem az alomtálcát. Utána a maradék.

Mivel a macskám hangos nyávogással adja a tudtomra (meg az összes szomszédnak is), hogy wc-zett, így egyből kiszedem neki. Ha itthon vagyok.

2018. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellene valami nagyon sokaig tarto alom, mert a macskaim 10perc alatt osszecsinaljak a kitisztitott friss almot:/ kb minden nap cserelem az egeszet :l
2018. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bíg csak bentiek voltak, 5kg biokatset kevertem 10kg spar sajátmárkással.

Sokkal erősebbek voltak így a csomók, mégsem volt egy vagyon.

Naponta 1-2x takarítottam mindkét ládát (2 cicára). Nem emlékszem már, milyen idöközönként volt teljes alomcsere.

Már elköltöztünk olyan környékre, ahol ki merem őket engedni. Csak sajátmárkásat használok, ritkán használják az almot. Ha látok benne, kiszedem. Ha már több kisebb dirib-darab csomócska van benne, akkor cserélem az egészet. Ez változó. Télen szinte mindig benn vannak, ez akkor jóval gyakoribb.

Ja, meg teljes cserénél én is fertőtlenítem a tálcát.

2018. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
8 literes aldis szilikátos alom, 2900 forint. Kb. 4 litert öntök a tálcába, ez kb.3-4 hétig elég, tehát egy zacsi kb.2 hónap. A kakit naponta kiveszem a pisit felszívja az alom. 3-4 hetente cserélem ki az egészet és fertőtlenítem a tálcát. Èn imádom a szilikátos almot, hálát adok annak aki kitalálta. Nincs por, kevesebb vele a macera és nincsenek szagok sem.
2018. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Auchan saját márkás almot használunk. 2 cica van. Ebből az alomból 10 kg 600 forint. Bár valamelyest romlott a minősége az utóbbi évben, de még mindig jónak mondanám. Ha kaki van, azt rögtön kiszedem, ha otthon vagyok és a wc-be dobom. Pisit 1-2 naponta cserélem. Teljes alomtakarítás 2 hetente van, ilyenkor teljesen lecserélem és kimosom az almot Domestossal.
2018. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sanicat Oxygen Power Clumping. Semmi extra, egész jól csomósodik (noha a gombócok hajlamosak szétesni), nincs jellegzetes szaga, a cica is elfogadja, nem érzékeny rá. Viszont a fedett-szénszűrős macskabudiból is hamar elkezdi kiereszteni a szagokat, így naponta egyszer van takarítás (lebomlós kutyakakis zacsiba gyűtjve és kidobva), heti egyszer teljes csere, és persze ezután elmosom-fertőtlenítem az alomtálcát. Van alátétnek egy műanyag alomzacskó is, elvileg csak össze kellene fogni a négy sarkát, megkötni és kidobni a teljes cuccot, de a cicánk a nagy kapirgálásban mindig kiszkítja, így funkcióját veszti.

Ha elfogy a Sanicat, akkor egy új alommal, a Tigerino Canadával teszünk majd egy próbát, kíváncsi leszek.

2018. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, nem tudom kedves kerdezo788 mièrt kaptam ezt az intelligens privátot tőled:" A rák kőccsön a méhedbe!!!!!!!!!!"

Egy macskás kérdésnél fogalmam sincs mi lehetett a problémád a válaszommal, de sok sikert a gyógyulásodhoz!

2018. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn is szilikon almot veszek. Egy álom. Pisivel semmi gond, kakit napi 3 x 4x szedem, 2 cica van, 2 alomtálca. Ez az egy alom ami nincs kikaparva, nem viszik szét, nincsenek szagok, én mindenkinek ezt ajánlom.
2018. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, kedves 7-es (4-es)...nekem is írt ugyanaz, de valami nem kerek nála!!!
2018. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

[link]

Két macskám van két macska almunk, 3 zsákot használunk el egy és fél hónap alatt, de sosincs macska szag mindig szépen becsomósodik. Havonta fertőtlenítjük őket.

A szilikonos macska alom szerintem undi, nekünk mindig tocsogott benne a pisi meg sárga volt 2 nap után és mit ne mondjak nem volt kellemes illatú,és valamiért az egyik macskánk előszeretettel ette is az szilikont.:D

2018. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!