Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg megtámad a macska...

Tényleg megtámad a macska alvás közben? Ha egyterű garzonban élek ne is vállaljam be?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalat és ismerősök elmesélése ihlette a kérdést. Egyszer aludtam pár napig macskás vendégségben, és rendszeresen arra ébredtem, hogy álmomban jó erőseket harapott a kilógó lábujjamba. Valamint több ismerősöm mesélt hasonlókat, hogy a cicájuk néha játéknak nézi a kezüket, lábukat, hajukat amíg alszanak. Oké, értem hogy ez nem támadás, hanem játék számára, de rosszul is elsülhet. Én nem tudnám elzárni se, mert egyterű lakásban élek. Ráadásul szeretek meztelenül aludni, nem szeretnék szétkarmolt, megharapott nemiszervvel, mellbimbóval, vagy arccal/szemmel ébredni. Túlzás a félelmem?
2018. aug. 13. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még sose hallottam ilyet.

Amikor macskás házban aludtam, mindig odabújt mellém. De nem piszkált, pláne nem bántott.

2018. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem perzsám volt, igaz ők lusta fajták. Soha nem tapasztaltam ilyet, mindig a lábam mellé kucorodott az ágyon, ott aludt.
2018. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ilyet :D.

3 macskám van, igaz már hazban élünk, de anno kettővel én is egy pici garzonban laktam. Élek, ép a bőröm, pedig nyáron én is pucéran alszom.

Alaptalan a félelmed.

2018. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám szerette rágni a hosszú, göndör hajamat, illetve régebben éjszaka randalírozott a szobában. Ilyenkor vizet spricceltem az arcába, ami pár nap alatt csodákat művelt vele, most már békésen bekuckorodik mellém éjszaka.

Valószínűleg lesz pár álmatlan éjszakád, ha macskát tartasz garzonban, de egyik macskát sem fogod "készen" kapni, nevelni mindegyiket kell, és idő, amíg kiismeritek egymást, alkalmazkodtok egymáshoz.

2018. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy sajtszagú a lábad?
2018. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Macskája válogatja. Volt nálam egy mentett, aki este nekiugrott a lábamnak, mert jópofának gondolta. :D de volt nálam olyan cicc is, aki teljesen nyugodtan aludt. Inkább a hajnali ébresztés (nálunk 4 körül) az ami fájdalmas. :D
2018. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Az egyik macskám hasonló volt, paplan alól kilógó lábujjra támadott kiskorában. Párszor meglőttem egy bekészített viráglocsoló spricnivel, elég hamar leszokott róla.
2018. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kicsi, 10 hetes cicám van, 1 hónapja került hozzám (anyacica meghalt így nem volt mellette már sajnos, utcáról lett mentve) éjszaka volt hogy többet, kevesebbet aludt. Ha úgy érzi felébreszt, de van hogy csak odabújik dorombol, azt szeretné hogy simogassam. Néha elkezd játszani a kezemmel, de ez egy ilyen dolog, a legtöbb kicsi cica játszik. Pláne, hogy elsősorban éjszakai állatok, általad át fog állni arra, hogy aludjon éjjel. Ehhez idő kell. De a nagyobb cicák általában nyugodtabbak már, ha jól tudom. :)
2018. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!