Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt macskatartók,...

Tapasztalt macskatartók, másnál is volt már ilyen? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Van két lakásban tartott nőstény macskám, testvérek. Amikor ivarérettek lettek egy tüzelést kénytelen voltam velük végig kínlódni, azonnal utána ivartalaníttattam őket. Aki hallott már nőstény macskát tüzelni, az tudja, hogy ilyenkor milyen hangszínen megy 0-24 ben a nyávogás. Az ivartalanítás után többet ezzel nem volt gond. Mostanában viszont az egyik macskám pár napja úgy viselkedik, mint mikor tüzelt. Egész nap mászkál fel és alá, vinnyog, ordít nappal és éjszaka is. Nem gondolnám, hogy beteg, teljesen egészséges, gyönyörű macska, rendesen eszik, játszik, sokat foglalkozom vele. Az otthonunkban változás nem történt, semmi új zavaró élethelyzet nem állt elő. Valakinek van valami ötlete,hogy mitől lehet ez?
2018. aug. 16. 23:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Cicatartó vagyok, de én ilyenről még nem hallottam :))))


Talán kérdezz meg róla egy tapasztalt állatorvost...


Én is arra a kettőre gondoltam volna, amit te is írsz, de akkor passz.. :)))

2018. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát oké. Persze, ha nem szűnik ez meg akkor állatorvost is megkérdezek, hidd el, nem sajnálom én ezt a macskától. Csak érdekelt, hogy másnál volt-e már ilyen. Köszi :)
2018. aug. 17. 00:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyébként biztos, hogy pont ugyanolyan hangja van? És ugyanolyan kitartóan nyávizik?

Emlékezz csak vissza :)


Esetleg unatkozás? :)

2018. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha akarnám se tudnám azt a hetet elfelejteni! :D Lehet,hogy nem teljesen ugyanazt a hangot produkálja, de bitangul kitartó. Van,hogy éjjel és felébreszt a nyafizásával. Arra gondoltam, még az is lehet,hogy mostanában nem játszik vele annyit a tesója. Az elképzelhető,hogy ez nem nekem, hanem a másik cicának szól?
2018. aug. 17. 00:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor történt az ivartalanítás? Ugyanúgy hengereg meg pucsít is?
2018. aug. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*hentereg
2018. aug. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a másik cicának szól. Az én kandúrom, ha unatkozik és a tesója alszik, akkor éktelen hangon képes üvölteni. A másik, amire gondolok, hogy a házból, környékről hall valami hangot, ami idegesíti. Lehet te nem is hallod, vagy neked nem tűnik fel, de nekünk mondott ilyet az állatorvos, hogy van ilyen cicáknál.
2018. aug. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Május elején voltak ivartalanítva. Ezt a hempergést, pucsítást akkor csinálja, mikor simizem meg játszom vele, szóval nem tudom. #7 Ezek reális érveknek tűnnek nekem. Hiába foglalkozom vele, ha ő a tesója társaságát hiányolja és nem az enyémet. Ilyenkor nálunk is van panaszos nyávogás,szóval ebből gondoltam,hogy ezért csinálhatja. De hát ezzel mit tehetek? A hangokban is lehet valami igazság.
2018. aug. 17. 16:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Különbség van a "kelletős" hempergőzés és puccsítás között, és aközött amikor játszol vele..


Most akkor valamivel több, mint 1 éves?

2018. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak májusban lett ivartalaítva, elképzelhető, hogy még nem ürültek ki teljesen a hormonok, úgyhogy lehet tüzelget még.
2018. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!