Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenés alutasakos táptól?

Hasmenés alutasakos táptól?

Figyelt kérdés
11 hetes kiscicám van, több mint 1 hónapja van nálam, sajnos anya cica hiányában. Eddig főtt csirkemellet és száraz tápot kapott enni. Elmentünk nyaralni és aki vigyázott rá, adott neki nagy cicáknak való nedves tápot, illetve csirkefarhátat, csirkemell sonkát, mint utólag kiderült. Ott nem volt semmi baja, nem volt hasmenése sem. Hazahoztuk, adtunk neki kiscicáknak való alutasakos tápot, azóta hasmenése van, kb 2 napja. Volt, hogy már keményebb volt, de volt, hogy folyt teljesen. Napi kb 3x van széklete most. Orvos majd csak kedden lesz. Addig főtt csirkemellet próbálok neki adni. Illetve bolhás lett, kapott bolhaírtót, nem tudom az valamilyen szinten befolyásolja e a dolgot. Lehetséges, hogy a csirkemelltől helyreáll? Illetve az etetés lehet a baja? Köszönöm előre is.
2018. aug. 18. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg az etetés volt a gond - tejet nem adott neki véletlenül ???


Utcáról mentett cicám van nekem most. Eleinte előfordult hasmenés az alutasakostól, nem volt hozzászokva, de aztán abbamaradt.

Féreghajtva volt már a cica? Lehet a bolhák mellett mást is elkapott..

2018. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, tejről nem tudok.

Féreghajtva eddig kétszer volt, de most amúgy is aktuális lenne a következő, szóval kedden kapni fog féreghajtót. Az a baj hogy tegnap előtt reggel kezdte ezt, most már jó lenne, ha elmúlna.

2018. aug. 18. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Egyértelmű hogy az van neki,mivel teljesen más kajákat kapott,amit megszokott.Azt nem értem,hogy ha rá bízol valakire egy állatot,nem beszéled meg előtte hogy mit egyen/igyon,stb. ? Nekem ez az első ha nagy ritkán rábízom a kutyámat valakire,ami 2 évben egyszer ha van.És odaadom a kajáját is.Jobb lenne ha felelősségteljesebben viselkednél ha már a te állatodról van szó.
2018. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg lett beszélve, átadtuk a szokásos tápot, illetve lefőztem és kihűtöttem arra a 3 napra elegendő csirkemellet. Mivel akinél volt, ő nagy cicás ezért mertem rábízni, tudtam, hogy imádja a cicákat, van is neki kettő.
2018. aug. 18. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha ennyit nem tud a macskatartásról, akkor nem lehet valami nagy cicás.
2018. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
46%

Nem kell így leszúrni a Kérdezőt, nem lehet 24/7 a kiscica mellett.


Igen amúgy, valószínűleg a kaja miatt volt. Kínáljátok minél többször vízzel, cseréljétek sűrűbben neki, nehogy kiszáradjon.

2018. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ma eddig egyszer volt széklete, az is híg volt de már kevésbé, mint tegnap este. Evett is azóta csirkemellet, illetve sokat iszik :)
2018. aug. 18. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
A húst keverd főtt rizzsel, ne csak magában add. Vizet fecskendőből is adagolj neki, nehogy kiszáradjon.
2018. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma már rendes széklete volt :)
2018. aug. 20. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!