Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá az alomra?

Hogy szoktassam rá az alomra?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ismerősnél egy kinti macskának születtek kiscicái, amiből az egyik nálunk kötött ki. Kis játékos, annyira nincs vele baj, bár a függönyt szereti karmolászni, aminek Anyukám annyira nem örül, sőt..( erről se tudom hogy lehetne leszoktatni ezt a cicát ) de a nagyobb probléma, hogy mindenhova odakakil. Ha evés után betesszük alomra a wc-jébe általában kiugrik, néha oda csinálja a dolgát, de az a baj, hogy az esetek több százalékában meg összevissza a házban, és sajnos nem lehetünk állandóan a nyomában hogy na most hova fog trónolni..

Hogy lehetne rászoktatni, hogy mindig odamenjen?



2018. aug. 19. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kaksit tedd bele az alomba,hogy érezze a szagot.Rakhatsz rá kis almot is,vagy pisit,ha papírtörlővel tudsz felfogni.Undi,de kéne vmi szagminta neki oda.A macskát ha beteszed,fogd meg a mancsát és kaparjad vele az almot,ez is bevált sokaknak.Bár ha már csinált bele,akkor elvileg tudja,hogy arra való,csak még kicsi,idő kell neki,hogy mindig odataláljon.A vizipisztoly is alkalmazható,ha rosszat csinál,pl mikor tépi a függönyt.Legyen neki kaparófája,amin élezheti a karmait(azokat vágjátok is neki,van videó róla)
2018. aug. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az en cicam is ugyan ez volt kicsinek, sot meg most is melle kakil neha..(ha nincs kiszedve a pisi meg a kaki az alombol)

Mikor oda kerult hozzank egybol belement az alomba utanna par nap mulva mar a wcbe es a furdobe pisilt kakilni meg a spajzba:D

Olyan helyen legyen az alom hogy gyorsan odatudjon erni foleg ha meg picike es ne nagyon legyen maszkalas( bar az en macskamat nem erdekli ha ott vagyok vagy epp furdok kepes odasz*rni nekem az alomba :D) az igaz hogy tedd az alomra a kiscicat fogd meg a mancsat es kaparjal vele, meg akkor is ha o neki ez nem nagyon tetszik.:D elobb utobb megfogja tanulni, csak az a lenyeg hogy mindig takaritsd neki az almot ha mar raszokott, mert kulonben nem fog ramenni. Az enyem ugyan ez nem lehet benne se egy kis kupac pisi se kaki.

Ja es en ha kiszedem neki a koszt akkor legfrissitovel mindig befujom mert ha budos meg akkor se megy ra :D

Remelem tudtam segiteni:)

Ha nem vallik be akkor tegyetek ki az udvarra ha nincs kutyus :)

2018. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én kb két hónapos cicát fogadtam be. Az almot először a szoba közepére tettem és amikor odament megnézni mi az, akkor kaparásztam benne, meg ástam kis gödröt. Hagytam hogy nézze, a kaparászós hangokra egyébként is bukik. Néha beletettem, amiből persze kiugrott, de érezte milyen.

Nekünk ez bevált, pedig előtte nem talalkozott még alommal.

Miután egyszer kétszer sikerült mindig látótávolságon belül haladva a végleges helyére tettem az almot.

(Most is használja, kivéve ha egyszer már belekakilt mert akkor nem hajlandó a közelébe se menni.

2018. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!