Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes cicáim vannak, akikkel...

4 hetes cicáim vannak, akikkel az anyjuk nem törődik több mint egy hete. Az egyiknek nagyon megy a hasa és elég puffadt, már a végbélnyílása is kivan szegénykémnek. Hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Laktózmentes tápszerrel etetem őket és alutasakos Wiskas juniorral.Szörnyen néznek ki szegénykéim,mivel nincs aki mosdassa őket,tiszta ragacsok stb,megfürdethetem őket?
2008. nov. 3. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykék :(

Elég picikék még, sajnos nem sok reményem van, hogy túlélik így. A legfőbb gond az anyahiány, a törödés, nemis a tápolás. Megfürdeti szerintem ne is próbáld, mert annál rosszabb lesz neki, inkább nedves vattával törölgesd le őket!

Az anyahiány ellen odarakhatnál valamilyen plüssállatkát, akihez oda tudnak fújni, meg egy melegvizes flakont, hogy érezzék a meleget, mintha az anyjuk lenne.

2008. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnálom a cicáidat, de ha az anya nem törődik velük az egy ösztön, és minden valószínűséggel életképtelnnek vannak ítélve. Próbáld meg, hátha a szomszéd macska, vagy állatorvosnál valamelyik befogadja, anya nálkül tényleg nem fognak fölnőni.

A hasmenés azt jelenti, hogy fostosak lettek, ami pici cicák halálos ellensége, orvos sem biztos, hogy tud segíteni, de mindenképp vidd el, hátha van valamilyen antibiotikum, ami még használ...

2008. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, amit te úgy látsz, hogy a végbélnyílása van kinn, az valószínűleg bélférgesség, attól lehet a hasmenés, a puffadás és az általános rossz állapot. Ez féreghajtó kezelést igényel, orvos által. 4 hetes cicákat egyébként már gond nélkül fel lehet nevelni cicamama nélkül, feltéve ha egészségesek, úgyhogy elsőként mindenképpen állatorvos!

Ha kikezelte őket, akkor a többit már házilag meg lehet oldani. Speciális cicatejet adhatsz nekik, de már a junior szószos kaja is mehet. Nedves ronggyal nyugodtan megtörölgetheted őket, sőt, evés után kell is a pocijukat és a popsijukat azzal simizni az emésztés beindítására. Az én cicám is 4 hetes korában került hozzám, amíg cumizott, ő is maszatos volt, úgyhogy törölgetni kellett, de néhány nap múlva már önállóan mosakodott és wc-zett! Megjegyzem, már majdnem 7 kiló... Úgyhogy kitartás!

2008. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat.Az előzmény egyébként ami az anyukájukat illeti,betegség volt,3 hetesek voltak amikor beteg lett,azóta már jól van de nem gondozza őket.Jó ötleteket írtatok az anyapótlásra,megróbálom őket.Ma veszek nekik féregtelenítő tablettát is.Az étvágyuk nagyon nagy,a kis hasmenősnek is.Szegénynek a kis farka olyan mint egy drót,rávan tapadva a szőr,legalább azt megpróbálom valahogy rendbeszedni.Egyébként anya nélkül nem fogják maguktól megtanulni hogy mosakodni kell?:)
2008. nov. 3. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szia! az én cicámnak sem volt anyukája mégis nagyon jól van, mosdik is magától... Nálam az vált be hogy kecsketejet adtam neki ilyen kis cumiszerűben. igaz most azt hiszi hogy én vok az anyukája és gyakran szopja az ujjam. De mégérte mert látom rajta hogy jól van.
2008. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De igen, én írtam fentebb, hogy 5 hetes koruk körül már önállóan mosakodnak. Az alomhasználat 2-3 nap hozzászoktatással jár (amikor kaparásznak, rá kell tenni őket az alomra), de néhány ilyen alkalom után már önállóan belemásznak a ládába. (és utána megmosakszanak.)

Én azért mindenképpen javaslom az állatorvosi látogatást,

nem viztos hogy te megfelelően kikezeled a bélfergességet (vagy akár mást).

2008. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fürdesd meg őket, több alomnyi elhagyott kismacska felnevelésében segédkeztem már, úgyhogy hidd el, langyos vízzel lemoshatod őket, sőt, le is kell, mert elég piszkosak tudnak lenni kaja után meg egyébként is.

Lehet kapni kifejezetten anyátlan kismacskák felnevelésére szolgáló tejport, azzal etesd inkább őket.

Amelyik beteg, azt vidd dokihoz!!! Ő egyébként is rengeteg jótanáccsal szolgálhat.

2008. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
82%
Nekem is voltak így kis cicáim,vidd el oket orvoshoz !
2008. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az én cicám is volt így...hasmenése volt elég sokáig...de szerintem ez azért volt mert más a kaja mint "otthon" vagy a te esetedben az annyuknál, vagy éppen a tej másabb...szerintem nem kell aggódnod csak + kellene szokniuk az étrendet és nem lessz semmi baj...

A fürdetésröl annyit hogy ha úgy döntesz h +fürdeted csakis nagyon meleg helyiségben és ne túl hideg vagy forró vizzel!

jobbulást a cicáknak!:)

2008. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja ez kimaradt: és ne mennyen víz a fülükbe! fontos!:)
2008. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!