Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg igaz, hogy az ivartala...

Tényleg igaz, hogy az ivartalanított macskák is közösülnek?

Figyelt kérdés

Pár napja olvastam itt egy kommentet egy kérdés alatt, hogy ha ivartalanítanak egy macskát, attól még ugyanúgy élhet szexuális életet, csak értelemszerűen szaporodni nem fog tudni. Én azt hittem, az ivartalan cicáknak nincs igényük erre, a kandúrok sterilizásánál is mindig ezt hozzák fel pl. az egyik fő érvként, hogy nem hajtják a hormonok párzásidőszakban, ezért nem fog elcsámborogni az otthonától. Mondjuk szintén az oldalon olvastam egy emberi szexualitással kapcsolatos kérdésnél is, hogy attól még, hogy valakit sterilizálnak, ugyanúgy lesz szexuális "étvágya". Mondjuk ez logikus is, mert akik valami betegség következtében nemzőképtelenek, azok se lesznek automatikusan aszexuálisok..

Akkor most mi az igazság? Vagy az a lényeg, hogy a macskák ivartalanítását azelőtt kell elvégezni, hogy elérnék az ivarérett kort és így soha nem fejlődnek ki náluk ezek a dolgok, ezért egész életükben hidegen fogja hagyni őket ez a téma, míg ha egy idősebb macskát vinnének el ivartalanítani, már rá is hatással lennének a hormonok párzásidőszakban?


2018. aug. 23. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ hogy mikor történt meg az ivartalanítás.

Ha fejlett korában akkor megmarad a szaporítási és jelölgetéssel kapcsolatos ösztön. Persze nem annyira intenzív módon de megmarad.

2018. aug. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. aug. 23. 01:52
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha ivarérett korában ivartalanítanak egy macskát akkor sem marad semmiféle szaporodási ösztön, max. jelölgethet, de "szexelni" nem fog.

Az embernél sterilizáció azèrt más mint az állatoknál.😊 Egy elkötèst nem lehet összehasonlítani azzal amikor egy kandúrnak kiveszik a heréit, vagy egy nőstèny macskának a petefészkeit és a méhét.

2018. aug. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
#3, cáfolnom kell, amit mondasz. Kandúr cicámat 2 éves korában ivartalaníttattam, mert egy utazás alkalmával elkezdett jelölni a szüleimnél. A jelölést szerencsére abbahagyta. Azonban volt egy ivaros lány cicám, aki addig fogamzásgátlót kapott, ekkor ezt abbahagytam. Ivarzáskor még 2 év elteltével is rámászott a kandúrom, bár nem olyan nagy sebbel-lobbal, de azért na... napjában 2-szer tuti. De mondjuk a lány cicám intenzíven kellette magát.
2018. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Olyanok mondanak véleményt, akiknek vagy fogalmuk sincs a dologról, vagy csak 1-2 macskájuk van.

Nekem van 8 cicám.A fiúk mind ivartalanítva lettek, 10 hónapos és 2 éves koruk között, attól függően, mikor kerültek hozzám, ugyanis mind befogadott cica.

5 fiú cica van.A 3 lányból 1 ivartalanítva van, kettő nincs.Az udvar egy része+fűtött nagy melléképület nekik berendezve, speciálisan, teteje is, be van kerítve, így kijárni idegen fiúkhoz nem tudnak.

A 2 lány cica amikor tüzel, kelletik magukat a fiúknak, akikből három párzik is velük, annak rendje és módja szerint.A másik kettőt nem érdekli a dolog.De kiscica természetesen nem lesz.

A fiúknak nincs herezacskója.

Gondolkodom azon, a 2 lányt is ivartalaníttatni kéne, nehogy méhgyulladás legyen a tüzelések vége, meg ilyenkor folyton nyivákolnak, zaklatják szegény fiúkat.

Szóval igen, párzanak, de nem mindegyik cica! Úgyhogy mivel nálam 8 macsek van,látom mindkét fél igazát!

A kutyák is ezt csinálják, mivel kutyáim is vannak.

2 ivartalanított fiúból az egyik párzik, 3 lány kutyából 1 van ivartalanítva, kettő nincs, de nagy helyen, jó kerítés van, kizárt idegen fiú kutya bejövetel, vagy ők se tudnak kimenni.A 2 tüzelő lány kutyából az egy fiú csak folyton az egyikkel párzik, érdekes hogy a másikkal nem.

Tehát állatonként máshogy zajlik.

2018. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#3-as, már értem, szóval ezért a szomszéd kandúrja a herélése után miért nyávog olyan istentelen magas hangon.
2018. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én is csak a saját macskámról tudok nyilatkozni. Alig fél éves volt ivartalanításkor a kandúrom. Nem óhajtott elkóborolni, abszolút nem volt párzási ingere sem, más kandúrokkal nem küzdött. (Szomszédban egy igazi macskás néni lakott, rengeteg ivaros macskával, kiscicával)

Aztán 3 éves elmúlt már, mikor elkezdte megvédeni a területét, nem hagyta magát elzavarni és bizony párzott is. Hál istennek még mindig nem kóborol, nem jelöl, kerüli a konfliktust, csak akkor csap oda ha a betolakodó jön az udvarba.


Páromnak volt egy két évesen ivartalanított kandúrja. Ő hangyafsznyit sem változott a műtét után.

2018. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

A kandúrokban maradhat ösztön, a nőstényeknél nem jellemző. Mivel nem tüzelnek, ezért a kandúrt se fogja magára engedni, ha az meg is próbálna rámászni.

A kulcs ott van, hogyha az ivartalan kandúr mellett tüzel egy nőstény, akkor a szagát ugyanúgy érzi. Macskától függ, hogy mennyire hajtja meg.

Egyébként ivartalan kandúr is kóborol, csak nem olyan messzire. :)

2018. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2018. aug. 23. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!