Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet kiengedi egy...

Mikor lehet kiengedi egy kiscicát az udvarra?

Figyelt kérdés

Kaptam egy hete egy brit kék cicát. Már 9 hetes szép nagy cica, viszont bent nem igazán érzi jól magát. Szoktam vele kint lenni, de már az sem elég neki, mert ha beviszem rögtön sír és ül az ajtóban.

viszont egész nap nem tudok kint ülni vele az udvaron, hiszen dolgoznom is kell.

Szerintetek mikor hagyhatom egyedül az udvaron? Van valami tipp arra, hogy ne menjen ki az udvarról, legalább az elején? Nagyon játékos szaladgálós cica, viszont mindentől fél és megijed.


2018. aug. 27. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor ki lehet engedni, előbb utóbb úgyis ki fog menni az udvarról ha nem csinálsz neki egy elkerített kifutóról.

És ha kimegy hamar elviszik a cicádat .

Én a helyedbe csak szobacicára nevelném. Sok játékkal le lehet fárasztanj.

2018. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a család nem igazán engedi, hogy szobacica legyen. Éjszaka a kazánházban van, illetve ha nem vagyok vele akkor is. Próbálok minél több időt vele tölteni, de nem tudok többet.

Sajnos már elgondolkoztam azon is, hogy jó helye van -e itt velem :(

2018. aug. 27. 10:17
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Életveszélyes egy cicát még az udvarra is kiengedni. Még ha macskabiztos is a kerítés, akkor is. Például egy mérget evett rágcsáló akkor is bejuthat és azt a cica megeszi, őt is megmérgezi.
2018. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%

Életveszélyes kint lenni..

Hát nem tudom, szerintem állatkínzás, ha nem mehet ki. A macskák szabad állatok.

Mikor mi kaptuk meg a cicáinkat, akkor csináltunk neki a teraszon asztalokból meg székekből összebarkácsolt elkerített részt szoktatásnak, hogy ne tudjanak megszökni. Nem tudom sajnos, hogy mennyi ideig volt. Ha velük voltunk akkor kiraktuk őket és figyeltünk rájuk.

Ha már egy 2 hete nálad van, akkor szerintem lassan kiengedheted. A lényeg, hogy ismerje legalább a kertet. De biztos sok macskás oldal írt már erről.

Ha mindentől fél az nagyszerű, mert így nem tudják elvinni és kocsi se tudja elütni. Az én cicám is ilyen, akkor is fut a kocsi elől ha több méterre vagyunk az úttól.

2018. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kiscicát (vagyis annak kinézőt) eleve nem tanácsos kint tartani, mert el fogják lopni, a többi veszélyforráson kívül ez a veszély is fennáll.

Egyébként pedig az összes oltás megléte és ivartalanítás után célszerű kiszoktatni, ha mindenképpen ki kell, azaz valamikor 6 hónapos kora után.

Ekkor is ideális esetben úgy kell megcsinálni a kerítést, hogy azon ne tudjon átmenni sem alul, sem felül, vagy nagy kifutót csinálni neki növényekkel, fákkal, alvóhelyekkel stb.

Ha a pincében van tartva egyedül, nem csoda, hogy sír. Miért vettél macskát, ha nem tarthatod bent?

2018. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5. Ahogy irtam az elején, kaptam, az nem ugyanaz mint mikor vesz az ember. A másik pedig hogy az estét tölti a kazánházban, ami nem pince. A pince egy sötét nyírkos hely. A kazánházunk pedig akkora kb mint egy szoba, szépen be van neki rendezve.
2018. aug. 27. 14:05
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Igazabol mar nyugodtan kint hagyhatnad,de,ha lehet inkabb varj vele tavaszig.Lassan kezd lehulni a levego es minnel hidegebb lesz kint annal inkabb nem lesz kedve a cicanak kimenni.Ha ki is megy valoszinu,hogy nem fog messzire menni.Lenne ideje szep lassan felfedezni a kornyeket meg neked sem okozna gondot,hogy folyton ki akar menni.Az tenyleg,jo,ha felos,de,ha mar tulzottan ijedos az nem.Olyankor hajlamosak esz nelkul menekulni,ami azert nem jo,mert a nagy menekulesbe berohanhatnak egy masik auto ala vagy stb.Foleg az autok miatt szerintem jobb,ha ejjel van kint a cica.Legalabbis nyaron.Mivel fajtatiszta cica szerintem erdemes lenne chip-et rakatni bele.
2018. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5 nekem a kezdetektől fogva kint volt, és a kerítésen is lazán kimegy. Most 8 éves, semmi baja.

Ez egy állat, emberek. Ráadásul macska. Visszatalál.

2018. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy mikor csak kinti volt, a cicaházba tettünk melegítőt és éjszakára bekapcsoltuk télen, nehogy megfagyjon szegény. Ma már a házban is közlekedhet így már nem kell, de gondoltamm leírom, mert jó megoldás ha nem akarod, hogy benti legyen.
2018. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha ilyen cicám lenne tuti nem engedném ki. A nemét nem írtad, de remélem nem ivaros, mert ha lány, odavonza az összes kandúr, ha még kandúr, akkor pedig el jár a "lányos házakhoz" illetve állandóan összeverik. Az meg nem hiányzik senkinek, hogy ki tudja mit kapjon el más macskáktól, mert sokszor nincsenek oltva a házi macskák semmi ellen.

Ha szép, akkor jó eséllyel el is lophatják, és a kocsistól is félteném.

Akkor inkább elhalmozom játékkal és szerzek neki cica társat, akivel eljátszhat, így nem unatkozik.

2018. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!