Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért próbál a több, mint egy...

Miért próbál a több, mint egy éves kandúr macskám még mindig szopni?

Figyelt kérdés

Tavaly júniusban született 3 kiscicánk. Kb. 4 hónaposak voltak, amikor az anyjuk abbahagyta a szoptatást, addigra már áttértek rendes ennivalóra (főként nyers hús, napközben táp, ha éhesek, heti 1-2 alkalommal konzerv). Utána ivartalanítottuk az összes macskát, először az anyjukat, utána a kicsiket is.

Az egyikük azonban furcsán viselkedik, van egy kisméretű kutyánk, és sokszor alábújik, elkezdi "gyúrni" a hasát, mint amikor még kicsi volt, és az anyja szoptatta. Arra is újra rászokott, hogy a lábujjaimat rágja, amit szintén kiskorában csinált, mintha szopni szeretne. Mi lehet vele? A másik két macska nem csinálja ezt.


2018. aug. 28. 07:47
 1/10 anonim válasza:
18%
Szerintem nincs ezzel probléma. Volt, hogy az én macskám is ezt csinálta, 1 évesen, de aztán elnőtte. Az is lehet, hogy csak a tejet kívánja. Ne csak húst, vagy konzervet, hanem tejet is adj neki.
2018. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
A gyúrás az egy teljesen normális dolog cicáknál, az én közel egy éves lány macskám is sokszor gyúrja az én hasam vagy a párnát, általában ilyenkor dorombol is és nagyon el van lazulva. Ez a cicáknál egy berögződés, hipnotikusan nyugodt állapotba kerülnek, azt fejezik ki ezzel, hogy jól érzik magukat :) Lehet, hogy a másik kettő is csinálja, csak még nem láttad őket.
2018. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Az elsővel viszont nem értek egyet, rendes tejet semmiképpen ne adj neki, mert a cicák nagy része laktózérzékeny és szerencsétlen telefossa neked a házat. Direkt van cicáknak való tej, de teljesen felesleges olyat adni nekik.
2018. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
10%
Az 1. vagyok és az én macskám is tehén tejet iszik, és semmi baja. Ha rászoktatod a tejre, akkor nem lesz laktóz érzékeny. Az én macskám, amikor legelőször adtam neki, egyből szerette, és máig sincs semmi baja.
2018. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "rászoktatód tehéntejre és elmúlik a laktózérzékenység/laktózintolerancia". Ajánlom figyelmedbe a laktózérzékenység mechanizmusának az utánaolvasását. Ha nincs laktáz enzim, ami lebontsa a laktózt, akkor a macska nem fogja tudni megemészteni a tejet. Csak azért, mert a te macskád nem laktózérzékeny/intolleráns nem azt jelenti, hogy a kérdező macskája sem.
2018. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A dagasztás teljesen normális, ez egy kölyökkorból visszamaradt reflex. :) Akkor csinálják, mikor jól érzik magukat, sokszor ösztönösen. Nálunk nincs kutya, a macsek a plédet kezdi dagasztani, amint az ágyra kerül. Meg a homlokomat nyalogatja... :D

Ritka szerencsés vagy, hogy ilyen jól érzi magát a kutya mellett a cicád. :)

2018. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Dorombolni ritkán szokott, és minket nem szokott gyúrni, csak a kutyát. Igazából sajnálom, mert eléggé elveszettnek tűnik, sokszor szalad utánam, de amikor meg szeretném simogatni, akkor összerezzen, és nem dorombol, érzem, hogy nem esik neki jól.

Miután az anyjuk befejezte a szoptatást, nem engedi őket közel, fúj rájuk, és karmol, ha nem hagyják békén.

2018. aug. 28. 08:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Az anyjuktól ez normális viselkedés, így választotta el őket. Innentől kezdve számára idegen macskák, nincs anya-tudata a kölykök felnövése után.

(Mentett cicám van, kölykökkel együtt volt mentve, de ő később került helyileg ugyanoda - fel sem ismerte a kölykeit, ugyanúgy rettegett tőlük, mint a többi macskától...)


Ha viszont így menekül tőled, akkor kölyökként gondolom nem volt eleget kézben, nincs megfelelően szocializálva. Kinti cicák amúgy?

Nem minden macska szeret ölben lenni, de ezen azért segíthetsz, időnként "gyötörni" kell, odavenni ágyra/kanapéra/kerti padra/akárhová, ahová felengeditek a macskákat, mindig legyen nálad jutalomfalat, simogasd sokat, kínálj neki finomságokat, hogy megtanulja, ha "gyötrés" van, az neki is jó.

Mi a 3+ éves mentett cicát szoktattuk így kézhez. :) Még mindig lüke, ha én akarom simogatni, akkor sokszor menekül úgy, mint a tied, de ha ő jön utánam, akkor már többnyire engedi magát. Dorombol is, pedig hónapokig csak rettegve tűrte, ha hozzáértünk, köszön reggel, meg ha hazaérek, jön a kötelező simiért. Persze, ölbe nem lehet venni, akkor tíz körmöt meresztve menekül. :D Meg ez hosszabb folyamat, mi fél év alatt még nem értünk a végére, páromtól még jobban parázik. De lehet rajta javítani azért, hogy tudja, a simi meg az emberi kéz jó dolog. :)

2018. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, többnyire kint vannak, kivéve hidegebb időben.

Szerintem ő egyszerűen csak nem igényli/szereti, ha ölelgetem, ezt tiszteletben tartom, de nem hanyagolom el. Kiskorában a testvére volt ilyen visszahúzódó, most pedig ő szeret a legjobban az ölemben lenni, nagyon bújós lett. :)

Érdekes, hogy a macskáknak is milyen különböző a személyisége. Most mintha kezdene a fiú cicám is megpuhulni, ritkán ugyan, de hallom, hogy halkan dorombol. Az ölembe nem ül, de szeret a közelemben maradni, mellém ülni. :)

2018. aug. 28. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ivartalanított kandúrom, aki nálunk született. Piciként sokat simogattam, de aztán ahogy nőtt, már nem hagyta magát. Egy időben nem is mertem megsimogatni, mert féltem, hogy ijedtében odakap (pedig soha nem bántotta senki nálunk). Aztán eltelt 1-2 év, és mostanra teljesen hozzám szokott, már bárhol megfoghatom, megsimogathatom, dorombol és örül. Szerintem a te cicád is fog még sokat változni idővel.

Az anyacicával kb. úgy vannak egymással, mint két idegen macska. Nincs semmi kapcsolat köztük, ahogy #8 is írta.

A dagasztás teljesen normális (de jó fej kutyád van, hogy hagyja :)). A lábujjrágás érdekes, olyat az enyémek sosem csináltak, de ettől még nem hiszem, hogy ez gond (max. ha téged zavar, de akkor vegyél fel zoknit vagy papucsot).

2018. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!