Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan csalogassam elő a...

Hogyan csalogassam elő a félős kiscicákat?

Figyelt kérdés

Míg nyaralni voltunk beköltözött hozzánk két kiscica.Mikor haza érkeztünk gyorsan elszaladtak és úgy bebújtak a fa rakás alá,hogy azt se tudom pontosan hol vannak,de tuti,hogy ott vannak,mert az ablakból már láttuk,hogy kertben szaladgálnak, de ha valaki kimegy azonnal elszaladnak, az egyik este a kis vörös egészen z ajtóig jött nyávogni de utána megint gyorsan elfutott.Mindig rakok ki nekik kaját azt elvileg megeszik.Megtartani nem akarnánk őket mert már van három cicánk.De keresnék nekik gazdit,vagyis az egyiknek már találtam is, de így ,hogy nem lehet őket megfogni elég nehéz lesz a gazdisodás.

Valakinek, valami tippje,hogy mihez kezdjek velük?


2018. aug. 29. 15:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Kimaradt,hogy ez az állapot már egy hete tart, hiába etetjük őket továbbra is félnek előjönni.
2018. aug. 29. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez elég kemény dió! Mennyi időt töltötök a kertben? Meg lehet próbálni azt, hogy ha tesztek ki nekik kaját, akkor megvárjátok hogy előmerészkedjenek, de ehhez lehet hogy órákig kint kell szobroznotok. A másik, hogy becsapdázzátok őket, és fogságban próbálkoztok. Az biztos, hogy vad kiscica senkinek nem fog kelleni. :/
2018. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Egyik ismerősömnek is volt ilyen szitu csak egy macskával. Ő felvett egy hosszú újut ,oda nyúlt és kihúzta utána kezébe vette gyors a kaját azt a kezéből ette már.

Ha gondolod próbáld ki.

2018. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Köszi a válaszokat.

Az első macskánkat az utcáról fogadtuk be kiscica korában,aztán mivel nem lett ivartalanítva köv.tavasszal lefialt, két kicsi nálunk maradt kettő pedig anyukámék került azóta már mind ivartalanítva lettek az anyukájukkal együtt.De nem is ez a lényeg hanem,hogy az anyjuk elvitte őket 4hetesen, 1 hónapba telt mire rájöttünk hol vannak.Az utcában lévő lakatlan ház pincéjébe vitte őket a nyitott ablakon keresztül,újabb egy hét mire a tulajdonos beengedett minket a pincébe.Addigra már olyan vadak voltak,hogy még a bőr kesztyűn keresztül is össze harapdálták a kezünket mikor sikerült megfogni őket.Haza hoztuk,bezártuk őket és pár nap múlva kezes bárányok lettek.

De most az a gond,hogy azt sem tudom pontosan hova bújnak el,ezért nem tudom őket.Most is már egy órája itt ülök,és tisztes távolságból lesem a kaját,de eddig semmi.Napközben meg dolgozunk így nem tudom folyton őket lesni.Már arra is gondoltam,hogy a macska szállítóba teszem bele a kaját aztán ha bemennek valahogy gyorsan rájuk zárom,de persze ehez megint az kéne,hogy elő jöjjenek.

2018. aug. 29. 19:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Na most adtam fel, már nem is látok el a kajáig a sötétben.
2018. aug. 29. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!