Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan, akik valamilyen...

Van itt olyan, akik valamilyen formában megjárta az ivartalanítással?

Figyelt kérdés
Például komplikáció lépett fel a műtét során, vagy a lábadozás során gond volt az állattal?

2018. aug. 29. 16:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam: AKI
2018. aug. 29. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi 1 évben 3 macskát vittünk a családból műtétre, ebből kettő lány, egyikőjükkel sem volt gond, ezzel nem azt akarom mondani hogy rutin műtét mert az altatás milyenségén múlik a 80%-a
2018. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 saját és ki számolja már hány mentett macskát ivartalaníttattam. Soha nem volt komplikáció egyiknél sem. :)
2018. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én az utóbbi pár évben 3 lány cicát vittem ivartalaníttatni, és mind a háromnál volt gond. Egynél a műtét közben volt komplikáció (a seb zárásánál kiszakadt a sebragasztó és újra kellett altatni és varrni), a másik kettő a műtét után lett rosszul, az egyiket 2 hétig, a másikat 1 hétig hordtam infúzióra. Most megint van egy kislány cicám, már előre rettegek hogy mi lesz.. :(
2018. aug. 29. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sok múlik azon is, hogy a macska egészsége milyen. Normális orvos megvizsgálja altatás előtt az állatot. Én múlt hónapban vittem volna ivartalanításra egy macskát, és a vizsgálatnál kiderült, hogy szívbeteg és nagy valószínűseggel nem kelne fel az altatásból, így nem lett megműtve. De sok orvos csak altat, ivartalanít, aztán elveszi a pénzt és lesz ami lesz.
2018. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két lány,1 fiú cicánk van egyiknél sem volt gond.Tesómék megjárták a lány cicávak,kiszakadt a belső varrat, és kitüremkedtek szegénynek a belei.Újra fel kellett vágni és rendesen összevarni,ráadásul még meg sem csinálták úgymond garanciába, végül egy másik dokihoz vitte ott még olcsóbban is megúszta, azóta semmi baja a cicusnak,1 éve történt.
2018. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én szerencsére még nem jártam meg, még mindig ivaros vagyok, így komplikáció sem lépett fel.
2018. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felébredt operáció közben. Szörnyű volt.
2018. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz az orvos műtötte a cicáidat kérdező? Mert ha igen, talán váltanod kellene. Én már rengeteg cicát vittem ivartalanításra, sosem volt probléma. A szüleim nősténye egyszer kapott gallért, mert piszkálta a varratait, ennyi "komplikáció" fordult elő, de nem türemkedtek ki a belei, #6 ez borzasztó :(


Ivartalanítás után mindenképp tarts a cicát odabent, steril helyen, akkor minimális az elfertőződés esélye. Az alomtálcájukat pedig a szokásosnál sűrűbben próbáld takarítani.

2019. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, mindet más orvos műtötte, bár az utóbbi kettőt ugyanazon a klinikán. Most kerestem másik dokit, mert a kiscicám "nagylány" lett, szóval ha elmúlik a tüzelés, megint ivartalanítás lesz. Már előre rosszul vagyok. :S Egyébként benti cicák, sajnos mehetnek ki, mert nagyon rossz a környék.
2019. jan. 15. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!