Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a macskámnak ha...

Lehet baja a macskámnak ha olyan egeret eszik meg amit megmérgeztek?

Figyelt kérdés
Ha tudtok légyszi segítsetek.
2010. jún. 21. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ő is megmérgeződik. Ha ilyen gyanúd van vidd azonnal orvoshoz.

Egyébként meg gondolj bele mérgezett kaját eszel lesz bajod?

2010. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valószinű kifogja hányni,ha esetleg nem akkor hátul távozik. de ha látod rajta hogy vmi nincs rendbe orvos!
2010. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Csak az orvost tudom ajánlani. :S Valószínűleg az ő szerevezetébe is bejutott a méreg.
2010. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem biztos,h evett egeret. Csak elviekben kérdeztem de akkor figyelek rá. Csak átjár a szomszédba és ott a bácsi mondta, h rakott ki egérmérget mert talált egér kakit. És arra gondoltam mi van ha megeszi azt az egeret ami megmérgeződött és elpusztult. Vagy döglött egeret a macska nem eszik?
2010. jún. 21. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem eszi meg a döglött egeret, csak ha nagyon éhes, kivéve persze ha ő ölte meg. De amíg az egér megdöglik a méregtől, eltelik egy kis idő, tehát a cicád levadászhatja és megeheti. Nagyon veszélyes, ha ilyen gyanúd van, azonnal orvoshoz kell vinni, mert ő tud adni neki rá gyógyszert, egyébként elvérzik (belső vérzése szokott lenni az ilyen állatoknak).
2010. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul, hogy mérgezett egeret megeszi a kinti cica. Levertség, habzó száj a jellemző tünetek. Mindenképp azonnal doki, mert ha netalán mérgezés, úgy nagyon fontos az időtényező.
2010. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legelső macskám így pusztult el. Pedig behozta megmutatni az (emlékeim szerint első) zsákmányát, de nem tudtam elvenni tőle, mert meglógott vele.

A mérgezett egér könnyű préda, ezért azt mondom, ha a szomszédod egérmérget rakott ki, az majdnem olyan, mintha a te macskádnak rakott volna ki mérgezett csalit.

Nagyon figyelj oda, és ha azt látod, hogy a macskád minden ok nélkül keservesen nyávog, láthatóan szenved, akkor irány az állatorvos.

2010. jún. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, h bántani akarná mert akkor nem szólt volna.

Meg mindig vesz is neki kaját a bácsi mert sokat van nála a cicám. Szereti Őt.

2010. jún. 25. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!