Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gombás fertőzését...

Macska gombás fertőzését hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Már jó ideje, először talán kb. 1 éves korában hullott ki egy foltban a mostmár 5 éves macskám szőre. Akkor (egy másik orvos) először krémet adott rá, ami nem használt, majd injekciót. Azóta elköltöztünk, de a macskának azóta is sokszor hullott ki a szőre, pl. a mellső lába belsejéről, de általában spontán gyógyult 1-2 héten belül. Most az új orvosunkhoz is elvittem megnézetni amiatt, mert véresre-sebere vakarta a nyakát és nagyon csúnya volt. Vett mintát és elküldte bőrkaparék vizsgálatra. Visszajött, hogy gombás, Alpha derm plus-sal kell kezelnem naponta 2x. A seb azóta begyógyult, viszont a hátáról is kihullott egy ujjnyi részen, illetve "szokásosan" a lábai belsejéről is. Adott az orvos egy immunerősítőt is, amiből még nem adtam neki, mert reméltem, hogy csak az Alpha derm elég lesz rá, de úgy néz ki, hogy nem... Már 35 ezer forintot hagytam az állatorvosnál a vizsgálatokra és a gomba elleni gyógyszerre (igaz, ebben volt benne FeLV és FIV teszt is és bolha elleni spot-on is)

Esetleg ezeken kívül mást csinálhatnék vele? Rossz nézni, ahogy folyamatosan mosakszik. Nektek mit adott rá az orvos? Nekem az injekciós megoldás szimpatikusabb volt, de most fel sem merült ez a lehetőség az orvosban, a másik a tabletta lenne, ha visszavinném.


2018. szept. 1. 01:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy egyáltalán nem sajnálom rá a pénzt nem arról van szó. Magamra nem tudom, mióta nem költöttem el összesen ennyit a "kötelező" dolgokon kívül, neki direkt külön teszek félre pénzt, ha orvoshoz kéne vinnem, de szerencsére még ezután a kiadás után is van rá bőven. Nagyon örülnék, ha végre rendbe jönne szegénykém.
2018. szept. 1. 01:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Vegyél neki nagyon jó minőségű hipoallergén tápot, és 3-4 hónapig csak ezt add neki, meg vizet. Semmi mást,egy szelet sonkát se.
2018. szept. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!