Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy a kiscicám...

Mit csináljak, hogy a kiscicám megtanulja a nevét?

Figyelt kérdés
4 napja lett egy 3 hónapos maine coon kandúrkám,nagyon szeretni való,kedves és okos kis teremtés:) Viszont egyáltalán nem reagál a nevére.Tudom,rövid ideje van nálunk,de folyton a nevén szólongatom,mikor vele vagyok,mégsem tudja,hogy ez a neve,a fejét se fordítja oda,ha hívom.Etetésnél is a nevét ismételgetem,de nem reagál rá,nem jön oda hozzám.Mit tehetek,hogy megtanulja?A válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 4. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pff, enyém 3 év után se hallgat a nevére, bár rám néz, ha beszélek hozzá. Tudja ő, csak nem érdekli. Sőt a kajára hívó hang (sziszegés) sem érdekli, míg mamám macskái kert végéből is rohannak erre
2018. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Még több kitartás javaslok. Ennyi idősen az enyém sem reagált rá, legalább fél év kellett. Úgy vettem észre, hatásos, ha a nevében lévő valamelyik magánhangzót megnyomod, de onnantól mindig úgy hangsúlyozd. Az állatok a magánhangzókat hallják jobban, és magát a hangsúlyt.
2018. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokba telik, mire megtanulja.

Mindig ugyanazzal a feltűnő hangsúllyal mondd a nevét, és mindig pozitív dolgot társíts hozzá, ami a cicáknál az etetés :)

2018. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2018. szept. 5. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is kb fél év után jegyezte meg. De csak akkor hallgat rá, ha vmi pozitívat remél, pl kaja, vagy kiengedem, vagy ilyesmi. Ha leszidom, akkor részleges süketség van.
2018. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mondogasd sokszor a nevét,eaz enyém csak 2 napja tanulta meg,és 3 hete van nálunk.
2018. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!