Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós macska - más hogy etet?

Válogatós macska - más hogy etet?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: felnőtt, mentett macskánk van. Szárazból Premiere-t kap, szerencsére el is fogadta, többnyire meg is eszi, pár szemet hagy max. Azzal nincs gond. Kap mellé nedveset is, mert idimaminál is kapott - ott vacsi mellé kaptak napi egyszer. Mi is így kezdtük, a nagy része ment a kukába. Mert hogy ő igazából a szaftot szereti rajta. Nem akarok regényt írni, a lényeg, hogy kísérleteztünk márkákkal, típusokkal (hónapokig!), míg találtunk olyat, amit nagyjából úgy-ahogy elfogad. A mennyiséggel is: a vacsiról áttértünk a reggel-este fél adagra, majd végül este fél adag (így egy alutasak két napra elég).

Na most, ez a rendszer bevált. Reggel-este szárazat kap, annyit, amennyit az etetési útmutató ír, kettészedve persze, így az mindig elfogy, és mellé este a fél tasak nedveset.

Időnként megesik, hogy finnyázik (általában két-három hétig rendben van, majd utána jut eszébe), nem eszi meg a nedveset, hanem csak lenyalja a szaftot, a maradék ott marad, amíg ki nem dobom, másnap reggelig vagy egy napig is, ha ráhagyom... (Nyilván, ha szagosodik-barnul, akkor nem hagyom ott.)

Ilyenkor egy-két este kimarad, nem kap nedveset egyáltalán, és utána megint jobban eszi.

Na most, jó gazdi lévén ez mindig meg is beszélem vele :D, hogy nem ettél, úgyhogy ma nincsen, csak száraz.


Lényegi kérdés: egy ismerős volt nálunk, pont végighallgatta ezt a "beszélgetést" a macskával. Totál kikelt magából, hogy ez állatkínzás, én éheztetem szerencsétlent, és nem vagyok elég gondos gazdi, mert nem próbáltam ki minden létező fajta tápot, szárazból is keveset kap szerinte; szóval le lett szedve rólam a keresztvíz is, mert a macska mellettem éhezik.


Most tényleg én gondolkodom rosszul? Nem gondolom természetesnek, hogy pakoljam elé a kaját, aztán dobáljam ki, mert nem kell neki. Így mindig annyit kap, amennyit megeszik; ha nem eszik, nem kap, ennyire egyszerű. Nem hagyom üresen a tálját, mert a szárazat, ami a lényegi kaja, mindig megkapja, a nedves amolyan "nasi" szerintem. Oké, nem úgy etetek, hogy mindig tele a tál, ha kell-ha nem, de amit kap, azt nem veszem el előle, ott van a következő etetésig, ha hagy belőle.


Más hogy oldja meg, ha finnyás a macskája? Elfogadom, ha rosszul csinálom, de mi lenne a megoldás?



2018. szept. 5. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hagyjad a nedves tápot.Felesleges.Sokkal táplálóbb a premier.Mivel nem gagyi táp,nem is kell belőle két maréknyi,én is azt adom.Csókoltatom a kedves ismerősödet,éljen a jóindulat...Ha azt megeszi,nem kell mellé más.Csak igyon rendesen mellette.Lehet kapni szószt magában,vagy vitaminos pasztát,szőroldó pasztát,még levest is láttam,kaphat azt is.Ha megeszi, mehetne neki tonhal,csirkemell,csirkeszív.Én ezeket főve adom,nem nyersezek.
2018. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A macskának tökéletesen elég a száraztáp is, ha az jó minőségű és elegendő mennyiségű.

A nedvestáp nem lételem, ahogyan te is mondod. Az enyém hetente 1-2x kap.

Kandúrpajtim még a szárazzal is finnyáskodik. Megpróbál a mi vacsinkból/akárminkből kunyizni, nyávog, könyörög más kajáért. Aztán egy 10 perc hiszti után jól befalja a saját kajáját és béke van. Nálunk volt, hogy fél évig tök rendben volt minden, aztán hónapokig kb minden másnap bedobta a hisztit.

Egyébként jó súlyban van, makk-egészséges, játékos macska.

2018. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is főleg jó minőségű szárazzal etetek, a csomagoláson található adagot kapja (reggel felét és este felét), ezt általában megeszi, de rosszabb napjain hagy belőle kicsit. Hetente egy alutasakosat kap, de legutoljára nem ette meg, de nem aggódom, mert szerencsére jó ivó. Én is megkaptam már, hogy vékony, de amíg nem az állatorvos tesz megjegyzést a súlyára, addig nem érdekel. Én megdöbbenve tapasztalom, hogy mennyien találják cukinak az elhízott macskákat.
2018. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ételért nyavalyogni ő is szokott, bár ami olyan, hogy nem tesz neki rosszat (ergo nyilván nem a fűszeres kolbászt meg a sültkrumplit), egy-egy falatot szoktam neki adni a mi kajánkból is, de általában úgy van időzítve, hogy egyszerre vacsorázzunk, így nincs gond. Sokszor inkább csak kíváncsi, volt már, hogy az elkönyörgött husit megnyalta majd otthagyta... és könyörgött tovább, hogy miteszeeeeel. :D

Szerencsére a szárazra tényleg nem finnyás, vagy csak jól beleválasztottunk, szinte mindig elfogy. A nedveset igazából tényleg csak az íze végett kapja, bár azért próbáltunk jobb minőséget válogatni abból is.

Köszi a válaszokat, akkor nem én vagyok a helikopter. :)

2018. szept. 5. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem szükséges nedves tápot kapnia, elég a száraz és mellé friss víz. Száraz kaja korlátlanul is lehet előtte, ha nem túlsúlyos a cica.

Ha nedvessel szeretnél kedveskedni, az alutasakos cuccok helyett adj neki pár falat nyers csirkemellet, csirkeszívet. Havonta 1-2 tojássárgáját is kaphat (ebből többet nem).

2018. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyers húst nem adok neki, főzni sem főzök a macskának, nem vagyok ennek a híve. :) Meg speciel, mikor kapott a magunknak vett csirkemáj-szív kombóból, azt megszagolta, megnyalta, majd otthagyta. Ennyit erről. :D

Korlátlan kajának meg azért nem, mert akkor addig eszik, ameddig van. Testsúlya alapján kap szárazat két részre elosztva, ezt írtam, és ez bevált. Ez "mindig előtte van" tulajdonképpen, de mivel 2-3 óra alatt betermeli több részletben, ettől még nem kap többet a következő etetésig.


Próbálkoztunk más típusú nedvesekkel (pl. pástétom), ami nagyobb arányban hús - bár a szószosból is jobb minőséget kap nyilván típushoz mérten -, de ő kifejezetten a szaftot szereti.

Ezzel nincs is bajom, inkább csak megütköztem a fent leírt szitun, mert én úgy gondoltam, jól "karban tartom" a finnyázást, és meglepett egy ilyen negatív hozzáállás.

2018. szept. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!