Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 5honapos baba cicam...

Van egy 5honapos baba cicam aki nagyon rossz. Nem tudok vele mit csinalni, neki ugrik a kutyamra, erosen harap es karmor probaltam ugy hogy leszidom mint egy gyereket, probaltam vizipisztolyal de semmi. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Par hete elkezdet le pisilnidolhokat, nem ivar eret meg, a parom taskajaba a gyerek agyaba de nem budos. Szoval nem jeloli meg ezeket. Milyen modszerek vannak?
2018. szept. 11. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Vegyél neki Feliway párologtatót! Az ára elég húzós, de csodákat tesz! Nekünk orvos ajánlotta.
2018. szept. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én megfogtam a grabancát, és arrébb vittem, ha rosszalkodott (harapás, karmolás, felugrás asztalra). Vagy rákoppintottam a fejére, orrára (nem erősen, csak hogy érezze), mellé ssss hangot adtam. Egymásnak is kb. így jelzik a macskák, ha nem tetszik nekik a másik viselkedése (pofon és fújás), úgyhogy ezt biztosan megérti. Persze mellette sokat simogattam és szeretgettem, plusz tőlem kapja a kaját, úgyhogy nem ijesztettem el ezzel magamtól. Nekem ezek a módszerek mindegyik kiscicámnál beváltak, később már elég volt a ssss hang is.

Vízipisztoly akkor hasznos, ha pl. mindig ki akarja kaparni a földet a virágcserépből. De ha téged karmol, rögtön kell reagálni, az utólagos büntit ugyanúgy nem fogja fel, mint a (nem túl hangos) szidást.

Rossz helyre pisilésnél mindig elvittem és beleraktam az alomba, hogy megértessem vele, oda kell pisilni és kész.

2018. szept. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!