Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a jobb a macskáknak?...

Melyik a jobb a macskáknak? Ha mindig ugyanolyan eledelt kap, vagy ha variálva vannak a márkák?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az én tapasztalatom szerint ők is igénylik a változatosságot. Bár van egy, amit a leggyakrabban kapnak, de néha úgy látom megunják, időnként adok nekik mást is. Kb. háromféle van amit szeretnek. Néha a kutyáknak főzök csirkefarhátat, és arról fejtek le a cicáknak húst, azt úgy imádják, hogy szinte "röfögnek" mikor neki esnek. Szóval én azt gondlom, az állatoknak ugyanúgy kell némi változatosság. Totál észrevehető a reakció, ha valami mást kapnak, ami finom.
2018. szept. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Ők is válogatósak, valamint személy szerint nem bízom az állateledelek egészségi biztonságában és jobb váltogatni a márkákat.
2018. szept. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

A húst sosem unják meg. A természetben sem enne mást, mint egeret, esetleg egyéb kisméretű állatot.

A tápot valóban megunják. Legjobb nem is táppal etetni őket.

2018. szept. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
A változatos étrend aranyat ér. Nem kell mindig dobozos szarokkal tömni amúgy; a nyers hús olcsóbb és gyakran jobb is, ráadásul ha rákap az ízére, vadászni is szívesebben fog.
2018. szept. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk a húst is megszokta unni. 2-3 napig lehet neki adni, utána bekaparja mint a szrt.

Száraz kajából 2 fajtát eszik meg, az mindig van kirakva. Alutasakosból is 2 van, amit jónak tart. A shebat mindig megeszi, a whiskast csak néha.

2018. szept. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Én Joserát adok neki,de a márkán belül van sokféle és azokat variálom.
2018. szept. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Neked mi a jo, ha mindig csirket eszel, vagy ha sertes, marha, hal, stb. is van a repertoarban? Igen, a vegyes etrend a jo. Napunk a macskak kapnak kenyer+nedves kutyatap (mert az olcsobb, mint a macskanak valo), kapnak szaraz macskatapot, nyers halat, vagy egyeb nyers hust, baby tapszert+kenyeret, maradek fott/sult hust es csontot, levesbe aztatott kenyeret. Ez eleg valtozatos. :) Ja, es amit elkapnak, nyilvan megehetik: madar, eger, gyik.
2018. szept. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Én azt tapasztaltam az enyémnél, hogy azt szereti, ha minden alkalommal másfajtát kap. Állandóan tartok otthon 3-4féle tasakost, meg 1-2 féle szárazat, és minden etetésnél mást kap, mint előzőleg. Néha kap színhúst is, meg nagyon ritkán egy kevés kenyér belét, mert nagyon szereti.
2018. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak azért kérdeztem, mert nálunk rengetegféle macskatáp van itthon, és vegyesen kapja, de tegnap láttam egy videót, amiben egy állatorvos beszél róla, hogy a tápváltás egy hosszú folyamat, nem lehet csak úgy hirtelen mást adni, hanem fokozatosan kell átszoktatni. Ettől elbizonytalanodtam, hogy talán tönkreteszem a gyomrát vagy az emésztését, ha összevissza váltogatok a márkák között.
2018. szept. 12. 10:28
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Macskája válogatja. Enyémek per pill. hónapok óta ugyanazt a konzervet eszik meg. Ha már kerülgetik, akkor pár napig csak száraztáp van kirakva, de abból is 2-3 féle. Na, ha újra kapják a konzervet, akkor befalják gyorsan. Nyers húst is szoktam adni, de nemigen szeretik, keveset esznek meg belőle.
2018. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!