Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák saját maguk szerint...

A macskák saját maguk szerint megérdemlik a simogatást?

Figyelt kérdés

Hülyének hangzik, pedig nagyon is van értelme a kérdésnek. Gondoljatok bele abba, a simogatás mennyire fontos a legtöbb macskának, a legvadabb kandúr is úgy dorombol tőle, mint egy kiscica. Érdekes lehet a felvetés, hogy a simogatást ő hogy éli meg, miért kapja az embertől. Annak nyilván nincs tudatában, hogy mennyire aranyos, elvégre csak teszi, amit egy macska általában tesz. Tehát ő hogy gondolkodik, miért kapja a simogatást, és mit jelent ez neki, és ha annyira jó dolog, miért nem fogadja el akárkitől...

Bocsánat, ha kicsit zavaros a magyarázatom.


Tudom, erről egy macskát kéne megkérdeznem :) meg is tettem, a saját gyönyörű hófehér lánycicámat kérdeztem meg, vajon megérdemli-e a simogatást. Rám nézett, mondott valamit, amit nem értek, és kioldalgott a konyhába enni valamit :)))))))



2018. szept. 12. 02:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ők úgy gondolják, hogy nekik az jár, és te örülj annak ha ő megengedi, hogy megsimogasd:))


Nálam a kandur minden reggel jön ,követ, hizeleg, nyakamba ugrik mindent csinál, egészen addig a percig amig nem kapja meg a kajáját.


Utána már letojja a fejemet.

2018. szept. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
6kilós ivartalanított kandúrom van,imádja ha simogatom és el is várja.Szerintem ők úgy gondolják,hogy ez jár nekik és a szeretet jele.
2018. szept. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden macska szereti ha simogatják. Nekem két fiú van, a kisebbik(egy éves) egy családtagtól se fogadja el, ha elkezdjük simogatni arrébb megy, ölbe se szeret lenni, ettől függetlenül mindig velünk alszik és a közelünkben van nap közben, dagasztani is szeret rajtunk, de pár simítás után spurizik.


A másik három éves, ő nagyon szereti, viszont nem mondanám hogy "elvárja" tőlünk. Inkább olyan kölcsönös dolognak tűnik, mert sokszor random elkezd nyalogatni, vagy az arcát az arcomba fúrja, és mikor lefekszik a mancsát a kezemre rakja.Nem hiszem hogy azon gondolkodna miért jár neki a simogatás, ahogy eddig nekem sem jutott ez eszembe, egyszerűen csak a szeretet irányítja ezeket a dolgokat. :)

2018. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
78%

Ez egy jó kérdés :)


Szerintem ez egyfajta jutalom neki, emellett ezzel tudatjuk neki, hogy gondoskodunk róla, szeretjük. Az, hogy melyik macska szereti, az már egyéniség kérdése. Valamelyik azzal is megelégszik, ha adsz neki enni, már annyiból tudja, hogy szereted.

De vegyük ide az embereket :D Vannak olyan emberek, akik imádják, ha simogatják a haját, mert jó érzés (én is ilyen vagyok), vannak olyanok, akik közömbösen veszik, de vannak olyanok is, akik utálják, mert csikiz/rossz érzés, stb. Szóval szerintem vmi ilyesmi is közbejátszhat.

2018. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

"Annak nyilván nincs tudatában, hogy mennyire aranyos"


Na ezzel vitatkoznék, legalábbis az én macskám esetében. Tudja jól a kis mocsok, hogy azzal levesz a lábamról, ha cukiskodik, ami nála azt jelenti, hogy úgy dobja magát a lábam elé, hogy a fejét közben fejjel lefelé fordítja, meg pogózik közben. :)

A simogatást szerintem nem úgy éli meg, hogy neki az jár. A simogató kéz nekik tulajdonképpen a macskanyelv, ami a bundájukat tisztogatja. Két macska között is meg lehet ezt figyelni, hogy tisztogatják egymás bundáját, és ez az egymás közötti kötődést erősíti. Azért hagyja, vagy követeli, szerintem, hogy ezt az összetartozást erősítse.

2018. szept. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak is van egyéniségük. Nekem három van, és azt vettem észre, az egyik ezért szereti a másik amazért. Kezdem a legidősebbel: Ő nem bújós, mert nem volt rendese gyerek kora, embert csak addig látott, míg elé dobtak valami kaját, tehát nem szocializálódott addig amíg meg nem örököltük a házzal. No én meg szépen lassan lakásba járós cicát avanzsáltam belőle, de még mindig nagyon önálló és csak a kajáért dugta a fejét. Míg nem beszereztem egy újabb jövevényt a menhelyről. Ekkor elkezdte félteni a presztizsét, és jobban nyomult, bújt.

A menhelyi cica a legbarátságosabb, őt karanténból szabadítottam, ő nem érdekből bújuk, hanem mert imád engem. Együtt alszunk, néha úgy, hogy a karomra, vállamra fekteti a fejét. Minden körülmények között bírja simizést, igényli a közelségemet. Ő is fehér egyébként, de ő fiú.

Aztán nemrég jött a harmadik, akit találtunk. Kb. fél éves, gyönyörű tuxedo. Valamiért elhúzódik ha nyúlok felé, nem szereti ha simizem, de folyton dorombol. Most pl. itt mellettem masszírozza a kutya hátát, és dorombol, néz rám, annyira cuki, de ha nyúlok felé belapít. Őt értem a legkevésbé, mert minden mozdulatával arra biztat, hogy dögönyözzem meg, de közben meg nem engedi. Ezeknek a viselkedéseknek mindig van valami háttere, az újdonsült kicsit még nem sikerült megfejtenem. Olyanról is hallottam már, hogy a macskák nem csak akkor dorombolnak, ha jól érzik magukat, hanem akkor is ha feszültek és így nyugtatják magukat. Én járok menhelyre önkénteskedni, és többnyire a macskakarantént szoktam gondozni. A szívem szakad meg értük, mikor elkezd egyik másik dorombolni, hisz tudom, hogy nem igazán érezheti jól magát ott a ketrecben. Nem a kérdéshez tartozik már, de minden felelőtlen macskaszaporítót elküldenék pár hétre kényszermunkára oda, hátha megváltozna a hozzáállásuk.

2018. szept. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Jo, akkor tisztazzuk tudomanyos szempontbol. A macska nem igenyli a simogatast. Azert dorgolodzik, hogy a szaga rajta maradjon a kulonbozo dolgokon.


A macska nem csak akkor dorombol, ha jol erzi magat. Dorombol, ha jol esik valami, ha ideges, ha fajdalmai vannak, stb. Minden alkalommal tehat, amikor egy-egy erzes elhatalmasodik rajta.


Az, hogy a simogatas egyaltalan biztosan jo dolog volna, cafolnam. Van az a simogatas, ami nem jo (lasd: zaklatas). Tehat ne legyel benne biztos, hogy az allatok valamelyike is tenylegesen igenyelheti. Az allatok csak allatok maradnak, nem tudjak azt gondolni, hogy "ember, simogass meg".

2018. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Honnan vagy olyan biztos ezekben a dolgokban amit leírtál? Macska voltál előző életedben és még megmaradtak az emlékeid? Vagy talán tudsz macskául és elmondták Neked, hogy ők mit igényelnek és mit nem, illetve, hogy tudnak-e gondolkodni, stb.? Ezek is csak feltételezések, amiket Te leírtál, ugyanúgy, mint azok, amiket a korábbi válaszolók leírtak. Amíg nem tudunk átmenetileg macskává változni, addig nem tudunk biztosat az ő érzéseikről, érzelmeikről és gondolkodásukról.
2018. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy a simogatas egyaltalan biztosan jo dolog volna, cafolnam. "


Volt már macskád? Mert egy macska tudja jelezni, ha (már) nem kér a simogatásból. Mondjuk szétharapja a kezed.

2018. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emlősök többsége azét imádja a simogatást, mert ez egy tisztogató tevékenység, ami a bolhákat is segít eltávolítani.


Persze a házicicák többnyire nem bolhásak, az, hogy a simogatás jó érzés, beléjük van kódolva :)


Szóval nem úgy élik meg, hogy megérdemlik-e vagy sem, inkább amolyan kedves szívesség.


A mi cicáink gyakran nyalogatják, mosdatják egymást, de a mindennapokban nem nagyon csinálnak semmit, ami miatt a másik ezt "megérdemelné".

2018. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!