Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák saját maguk szerint...

A macskák saját maguk szerint megérdemlik a simogatást?

Figyelt kérdés

Hülyének hangzik, pedig nagyon is van értelme a kérdésnek. Gondoljatok bele abba, a simogatás mennyire fontos a legtöbb macskának, a legvadabb kandúr is úgy dorombol tőle, mint egy kiscica. Érdekes lehet a felvetés, hogy a simogatást ő hogy éli meg, miért kapja az embertől. Annak nyilván nincs tudatában, hogy mennyire aranyos, elvégre csak teszi, amit egy macska általában tesz. Tehát ő hogy gondolkodik, miért kapja a simogatást, és mit jelent ez neki, és ha annyira jó dolog, miért nem fogadja el akárkitől...

Bocsánat, ha kicsit zavaros a magyarázatom.


Tudom, erről egy macskát kéne megkérdeznem :) meg is tettem, a saját gyönyörű hófehér lánycicámat kérdeztem meg, vajon megérdemli-e a simogatást. Rám nézett, mondott valamit, amit nem értek, és kioldalgott a konyhába enni valamit :)))))))



2018. szept. 12. 02:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A macskák közti nyalogatás a bizalom, összetartozás és szeretet jele. Ugyazez igaz a simogatásra is. Idegen embertől többnyire nem fogadnak el simogatást, mert nincs meg a bizalom.

Az én macskám, ha meglát felugrik rám, dorombol, hozzám bújik. Annyira bízik bennem, hogy nem karmol, nem is kapaszkodik, tudja, hogy nem esik le, mert fogom. Ezt csak velem csinálja, mert köztünk erősebb a kötelék. :)

2018. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira bízik bennem"


Na igen... Én mindig azon lepődöm- és hatódom meg, amikor a cicc úgy alszik az ölömben, hogy teljesen elengedi magát... és ha bökdösöm, sem ébred fel.


Mekkora bizalom kell neki irántam, ha ez a kis ragadozó, aki arra is felpattan, ha egy levél leesik a fáról, képes ilyen nyugodt lenni, mert én tartom a karomban.

2018. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jók és tanulságosak voltak! :))))) igen, az én aranyos kis lánycicám is ilyen: nagyon díjazza a szeretgetést, ha olyanja van, de nem mindig igényli. Amikor viszont igen, akkor szabályosan odakínálja magát hogy szeretgessem már :))))))

Szerintem is tudatában van valahol annak, ahogy amit csinál, az szerintünk aranyos, és így próbál levenni a lábunkról minket :) Kis számító dög, de nagyon odavagyok érte! Meg ez azért nekem is valahol jutalmazás...az én kis ragadozóm ennyire bízik bennem! :)))

2018. szept. 12. 16:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy igen, még ki is követelik maguknak. Az enyém például két lábra áll és a mancsával a buksijához húzza a kezem hogy simizzem meg.
2018. szept. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A macskák azért szeretik és követelik a simogatást, mert jó érzés a számukra. Akitől elfogadják a simogatást abban megbíznak, általában kötődnek is hozzá. Azt jelenti a cicád számára a simogatás, hogy tisztogatod és bízol benne (hiszen rajta hagyod a saját szagodat)


Nem gondolkodnak viszont olyan összetett dolgokon, hogy valamit megérdemelnek-e? A jutalmazás és büntetés elve nem egy kódolt dolog, hanem tanult. Ráadásul nagyon összetett, mert ok okozati összefüggésen alapul. Az állatok nem képesek ilyen hosszútávú célokat kitűzni maguk elé. Főleg a háziállatok (kutyák, macskák, nyuszik), mert nekik nincs "éntudatuk", vagyis nincs kialakult képük arról, hogy ők "ők" pl. ha látják magukat a tükörben, nem tudják, hogy magukat látják és nincs bennük olyan elképzelés, hogy ők jók vagy rosszak vagy mit érdemelnek meg. A világról van elképzelésük. Pl. mint egy 2 éves kisbabának: tudja, hogy kinek az illata ismerős, ki volt kedves hozzá, kivel érzi magát biztonságban és ezekhez az emberekhez fog kötődni, ezekkel az embereknek engedi a simogatást. Vagyis ezt jelenti számukra a simogatás, kötődést, bizalmat, szeretetet :)

2019. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jó érzés, és közben foglalkozol vele. Persze, hogy kérik :D


Az én cicám mindig "elkapja" a kezemet, amint az "hatótávon" belül kerül, és nyalogatja. Ha nem venném el, abba se hagyná :D


Ő kóbor cica volt, de nagyon hálás. Szerintem így akarja viszonozni a szeretetünket - hogy van otthona, élelme, biztonságban van és szeretet veszi körül.

2019. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!