Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhoztunk egy kiscicát, de...

Julcsika45 kérdése:

Elhoztunk egy kiscicát, de nem igazán barátkozik velünk az udvaron. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Elhoztunk egy kiscicát 2018.09.11-én kedden. A cica kicsit soványka (ezen segítünk, mert mindig van előtte valamilyen étel és víz) 2-3 hónapos cicus lehet (Maine Coon keverék).


A helyzet pedig az, hogy lakásban nagyon szépen viselkedik. Nem szalad el sehova sem, hanem lefekszik, kényelembe helyezi magát, és alszik órákig. De ha az udvaron szeretnénk vele foglalkozni, akkor folyton elszalad előlünk hiába megyünk hozzá nagyon lassan.

Kis érdekesség, hogyha bent van, akkor minimálisan dorombol, meg ha kivisszük vissza az udvarra (kinti meg benti cica) akkor utána még kicsit lehet simogatni, dorombol és hízeleg, majd utána azonnal elszalad előlünk.


Ti mit tanácsoltok mit tegyünk? Mivel tudnánk megnyerni a bizalmát?



2018. szept. 14. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Semmit nem kell tenned, kint éli a világát és imádja a felfedezéseket. Az enyém is ilyen, elfut előlem kint, de bent összeölelkezve alszunk és még a wc-re is utánam jön. :-)
2018. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Pont, hogy nagyon nem kéne előtte hagyni egész nap az ételt. Vezessetek be rendszert ebben! Az udvaron meg azért nem barátkozik, mert sokkal érdekesebb dolgokat talál, mint ti.
2018. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló! :)

Igaz, de ha hívjuk, akkor nem igazán jön hozzánk, maximum nyávog. De ha meghallja a másik macskát nyávogni, vagy érzi, hogy a közelébe van, akkor már szalad is felénk, persze a másik macska nem szokta meg az új kis lakót, így fujtat rá.


Második válaszoló. Igen, nem kellene, de én nem vagyok 0-24 órában itthon, így 80%-ban száraztáp van előtte. Reggel és este kap 1 csomag alutasakos kaját, amit mindig megeszik jóízűen. :)

2018. szept. 14. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Még csak 5 napja van nálatok. A bizalom elnyeréséhez idő kell, és sok szeretet. Ha ilyen pici, jobb lenne még csak bent tartani egy ideig, amíg hozzátok szokik. Mielőtt enni adtok neki, hívogassátok, ebből meg fogja tanulni, hogy ha hívjátok, érdemes odamenni :) Az enyémek elég gyorsan megtanulták... :)
2018. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igen érdekes egy kis cica, mert nem igazán tudja még, hogyha hívjuk, akkor finom falatokat kap. De miközben eszik, akkor simogassuk, és hadja. :)

Sajnos nem lehet bent tartani, de amikor tudom, akkor be hozom, és megsmogatom, megszeretgetem, aztán jön a csendes pihenő időszak. :)

2018. szept. 17. 18:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, cicusunk hozzá szokott az új kis családjához. Sok finom falat + simogatás kellett hozzá, de elértük azt,a mit szerettünk volna.
2018. szept. 28. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!