Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy tüzel a cicám?

Lehet, hogy tüzel a cicám?

Figyelt kérdés

3-4 napja nagyon furán viselkedik. Fetreng a földön, hempereg, makog. Nem nyávog, halkan, tényleg halkan ilyen makogó hangot ad. Amikor megkérdem tőle, hogy mi a bajod, megint makog. Alig eszik, korábban sokat játszott meg rosszalkodott, most ez elmaradt. A cicakaját (csak a nedveset) gyakran kihányja. Szárazból sem igazán eszik, inkább csak ropogtat. Pedig nem ilyen olcsót sdok neki, hanem alutasakos Wishkast. Szárazból is Wishkast vagy KiteKat-ot, néha Felixet vagy Friskiest. Mindig próbálok vegyesen adni, mindig mást.

6 hónapos cirmos nőstényről beszélünk. Benti cica.

Szerintetek tüzel, vagy beteg lenne?

Olvastam, hogy akár 4 hónaposan is már tüzelhet egy macska, de benti cicáknál ez inkább tolódik és akár 18 hónapra is csúszhat az ivarérettsége. Meg azt is olvastam, hogy legalább 2,4 kg-nak kell lennie egy cicának, ahhoz, hogy ivarérett legyen, az enyém meg nincsen még talán 1,5 kiló sem.



2018. szept. 14. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

"hogy legalább 2,4 kg-nak kell lennie egy cicának, ahhoz, hogy ivarérett legyen"


Esetleg ez nem a kandúrra vonatkozik?

Szerintem jól látod, tüzel a macskád.

A első tüzelés kora egyedi, az én macskámnál pl. 7 hónap volt. A szakirodalom, amit olvastam, a 8 hónapot valószínűsítette.

Lehet, hogy az általános felmelegedés az oka, hogy a macskák is korábban érnek...Lassan mediterrán nyarak lesznek nálunk.

2018. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Valószínűleg tüzel a cicád, a leírtak alapján nem gondolnám, hogy baja lenne. Én ajánlom az ivartalanítást, ha zavar, mert mostantól kb két hetente tüzelni fog.


Kicsit más téma, esetleg próbálkozhatsz kis csirke mellett vagy valamit sima vízben megfőzni és oda adni neki. Nekem azt tüzelés idején (is) imádta a cicám :)

2018. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

A macska nem tüzel. Náluk ilyen nincs, illetve csak akkor van amikor behatolás van azaz párosodik a kandúrral.

A macskádnak párzási ösztönei vannak, ezért hempereg és nyávog, dürrög és nyugtalan.

2018. szept. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!