Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak az egyik pupillája...

Cicámnak az egyik pupillája tágabb, mint a másik. Az normális?

Figyelt kérdés
Hogy is írjam le: Mikor nappali fényben nézem, és amolyan rizsszem alakúra szűkül össze, akkor az egyik rizsszem feltűnően kövérebb, mint a másik. Kb. egy éves cica. Előfordul, hogy elvét ugrásokat, de mástól is hallottam már, hogy ilyen simán előfordul. De most még is elgondolkodtam, hogy vajon egyformát lát a két szemével?
2018. szept. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen pedig nem vagyok macsek. Ja, meg nem 1éves c;


Én eddig nem rapasztaltam semmiféle hátrányt, talán a cicus sem.

A macskák meg nem mindig ugrálnak tökéletesen, főleg nem fiatalon.. :)

2018. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem szimmetrikus sem ember, sem állat, csak gondoltam nem-e ez miatt rosszul tájol. Elég sok vicces videót találni a neten elvétett macskaugrásokról. :-)
2018. szept. 15. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keressetek fel állatorvost, ez akár súlyos betegséget is jelezhet. A macskáknál a felemás pupilla meg a mozgáskoordinációs zavar egyáltalán NEM normális, és nem "simán előfordul".

A macskaszem pedig nem emberszem, össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

Ha tényleg aggódsz a cicádért, akkor legalább egy vizsgálatra elviszed egy jó dokihoz. És vigyázz rá nagyon, egy elvétett ugrás könnyen vezethet balesethez.

2018. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2. ezen töprengtem én is. Szerintem is más a látásuk, van olyan mikor felemás színű a szemük, annak nincs jelentősége a látásban, de én is azt gondolom, hogy a nem egyformán táguló pupilla náluk sokkal nagyobb jelentőséggel bír. Igaz, hogy az egyensúlyérzékben náluk is a fül a szempont, de a távolság kimérésében a szem. Azon még jót nevet az ember, ha a fotelból a komódra akar ugrani, és mellé csúszik, de kint már elég veszélyes, ha pl. fáról akar átugrani a tetőre és azt véti el. Ő kinti-benti macska, már ivartalanított, és nem is hagy itt engem, mindig itt van a közelemben mert imád, de nagy az udvar, sok a növény, a sok melléképület. Igazi kalandpark egy macskának. Van hova ugrani, mászni bőven. Három cicám van, de őt nagyon bénának látom néha, és féltem. Hozzá kell tennem, hogy őt menhelyről mentettem, és kis korában, amikor fejlődnie kellett volna, két hónapig karanténban élt a menhelyen egy ketrecben. Amikor elhoztam, azt mondták három hónapos, de nekem max. két hónaposnak tűnt a mérete miatt. Ez is sokat nyomhat a latba az ügyetlenségében, plusz észrevettem, hogy nem egyformák a pupillái.
2018. szept. 15. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz a kérdésben, az idegrendszeri problémára utal. Nem csak a látásról van szó. A felemás pupillaméret, elvét ugrásokat, ez idegrendszeri tünet. Mindenképpen vidd orvoshoz!
2018. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer hasonló tünettel vittük el a macskánkat orvoshoz - neki agyrázkódást állapított meg a doki egyébként -, az orvosunk pedig azt mondta, hogyha tartósan fenn állna a dolog, az idegrendszeri problémát, esetleg daganatot is jelezhet. Mindenképpen vidd el orvoshoz!
2018. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézetem mindenképp. Imádom Őt! Rengeteget van velem, együtt is alszunk, és azt is észrevettem már, hogy sötétben olyan bizonytalanul mozog, bizonytalanul közelít, pedig olyan sötétségről beszélünk, amiben még én is látok. A macskák meg elvileg sötétben is jól látnak.
2018. szept. 15. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám szeme nagyon gyakran gyulladt be, és nála esténként vettem észre, hogy az egyik pupilla néhanapján fele akkora volt mint a másik. Most már öreg és szerintem szürkehályog alakult ki nála. Én nem vettem észre, hogy zavarná bármiben is, bár biztos rossz neki. Havonta egyszer kétszer sötétben van egész nap és kedvtelen, akkor gyanítom rosszabb, de ezzel a betegséggel sajnos nem lehet mit kezdeni. Ha gyulladt szoktam kamillával lemosni neki.
2018. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!