Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne vitessé...

Mit csináljak, hogy ne vitessék el a cicám?

Figyelt kérdés

A lépcsőházunk előtt van egy kis kert, ahol a cicánk szokott lenni. Ott végzi el a dolgát, napozik és létezik. Ha éhes vagy szomjas, akkor nyávog és beengedjük, és bent is alszik. Kimenni úgy szokott, hogy egyszerűen kiugrik az ablakon. A földszinten lakunk ugyanis, tehát nem-igen lehet őt bezárni.

Viszont ha a kert körül sétáltatja valaki a kutyáját, akkor a kutyát rendszeresen megtámadja. Sebesülést nem okoz, csak nekifut és fúj rá. Most is egy ilyen eset történt. Egy idős nő sétáltatta a kiskutyáját, és a cicám megijesztette. Nagyon vonyított a kutya, de nem lett baja, csak megijedt a gazdájával egütt. Később visszatért ez a nő a férjével, és megfenegetett, hogy sintért hív érte, mert mindenkit megtámad. Egyszer tényleg megkarmolt egy kisfiút, és kirendeltek egy állatorvost, hogy megállapítsa, hogy veszett-e, de nincs semmi baja, csak védi területét. Egyébként meg sokszor hallom, hogy gyerekek és felnőttek is simogatják és elolvadnak tőle, hogy aranyos, de a kutyásokat nem csípi.


2018. szept. 16. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Zárd be az ablakot.
2018. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát baromi felelőtlenek vagytok. A gazda köteles az állatát a saját területén tartani, ami a ti esetetekben a lakásotok, kert híján. Nem tudom, fordítva is így látnád-e a dolgot? Ha valakinek lenne egy kis testű kutyája aki éjjel bent alszik de nappal kiugrik az ablakon és a kiskertben ijesztget mondjuk téged, a járókelőket meg a te állataidat támadja meg. Biztos neked is eleged lenne. Amúgy meg lehet macskát csak a lakásban tartani, nem kell rákenni arra hogy nem lehet bezárni. Nekem is kettő van a lakásban és köszönik, jól vannak hogy nem kell megküzdjenek az elemekkel, emberekkel, járművekkel, más ragadozókkal. Szóval vagy zárjátok be vagy keressetek neki felelősségteljes új gazdát.
2018. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Mivel a macska nem bezarhato, igy az ostoba es nevetseges kutyasok csak maradjanak csendben. :) Plane, hogy a kutya ezerszer veszelyesebb allat!


En azon is csak rohogok, amikor a szomszed macskaja vaganyabb a mi kutyanknal. :'D

2018. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A környékünk tele van macskákkal. Nem csak az utca, hanem az egész városrész. Eszünkbe sem jutott, hogy pont a miénk ne legyen kinti cica. Egyébként meg nem kell hülyének nézni, tisztában vagyok vele, hogy a macskák a lakásban is jól elvannak. Két macskánk van és az egyik nem megy ki. A kijárós maga döntött így, nem mi neveltük ilyenre. Egszerűen kiugrik az ablakon. Hogy kaphat komolyan 100%-ot egy olyan válasz, hogy zárjam be az abalakot? Ezt hogy gondolhatja komolyan valaki? Levegőt azért bocsánat, de még jogunk van magunkhoz vennünk, nem? És szerintem világosan leírtam, hogy a kutyákat támadja meg, ha a kerthez egészen közel jönnek. Egyszer fordult elő, hogy azt a kisfiút megkarmolta. Annak is ezer oka lehetett. Az emberek meg szokták őt simogatni, szóval nem valami féle a lakosságot megfélemlítő fenevadunk van.

De a lényeg az, hogy mi a teendő, ha a fenyegetés komoly? Ez a kérdés. Mert mi van, ha csak úgy elviszik a cicát és mi majd keressük őt, de hiába, mert elvitették valami sintérrel. Ez lehetséges egyáltalán? Kinek jelenthetik az ilyet és milyen komoly következménye lehet a dolognak?

2018. szept. 16. 12:54
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Most akkor mit vársz? Vonjak képzeletben távolsági erőteret a macskád köré? Leírtam hogy mi a teendő, ne engedd ki a macskát ha nem akarod hogy elvigyék. Igen, elvitethetik a sintérrel és ha így folytatod el is fogják. Te meg keresheted, nem valószínű hogy megtalálod mert a legtöbb helyen az ilyen esetekben a kóbor macskákat altatják (igen, mert így kóbornak minősítik).


Akkor milyen tanácsot vársz még? Mert komolyan nem tudom hogy ezen kívül mi jár az eszedbe, mit fogunk tanácsolni. Hogy azt mondjuk ne merjenek a kutyákkal a macska területének a közelébe menni vagy mi?

2018. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Még jobb is lenne, ha elvennék tőletek. Hátha valaki befogadná, aki meg is becsüli és vigyáz rá.
2018. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Létezik olyan is, hogy macskaháló, ha nem akarod, hogy kimenjen, akkor érdemes felszerelni, és akkor nem viteti el senki. Persze, ha csak kifogás a "nem tudom bent tartani", akkor nem muszáj megoldást keresni, és a macska is jobban járna, ha elvinnék és keresnének neki egy felelős gazdát.
2018. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én sokakkal ellentétben tartanám magam ahhoz, hogy itt nem beszélgetünk, hanem kérdésre válaszolunk. Ezért, kedves 13.02-es, ha még idetévedsz, akkor azért azt elmondanám, hogy tőled (de természetesen másoktól is) azt várom, hogy lehetőleg objektíven és ne becsmérlően válaszolj! Így a felesleges veszekedések elkerülehtőek nem csak ezen az oldalon, hanem bárhol az életben. Szóval nem várok tőled "távolsági erőteret", hanem azt, amit megtettél már korábban, hogy válaszolsz. És ennyi. Rajtad kívül is vannak még, akik leírnák (minthogy látható), amit mondani kívánnak. Az én hozzászólásom azért volt, mert úgy tűnt a válaszokból, hogy nem minden körülmény ment át, de most úgy gondolom, hogy nem is mehet át minden körülmény. És azért engedtessék meg, hogy visszautasítsam a felelőtlen jelzőt. Én most bármennyire is jól esne, de nem fogok veszekedni, csak arra kérem az illetőket, hogy gondolják át mégegyszer, hogy egy embert felelőtlennek neveznek, amikor éppenhogy a megoldást próbálom keresni a problémára. Költői kérdés: nem pont az lenne a felelőtlenség, ha a saját igazamat ismételgetve nem tennék semmit?


Szóval ezek szerint valóban, ha én fogom magam és bemegyek a tudomisénhova és közlöm, hogy a kutyámat megtámadta egy kertből egy nyakörves macska, akkor jön a sintér és a gazdája tájékozatatása nélkül elviheti? Ez elég idétlen szerintem. Gondoltam én arra, hogy nem engedem ki többet. Még azelőtt, hogy kiírtam a kérdést. Csak hát életszerűtlen, hogy mostantól nem nyitom ki az ablakot. Egy pillanat alatt már kint is van, ha szellőztetek, és ez így megy már lassan 12 éve, és eddig mindenki megoldotta a dolgot azzal, hogy félrehúzta az ebét a kerítéstől, amikor a macskám rátámadt. Ez nem különbözik attól, amikor egy kutya védi a házat. Mármint amikor sétálok a kertes házak között és egy kutya mellettem a frászt hozza rám, mert odarohan és ugat. És hogy végül még konkrétabb legyek: ha a nő valóban intézkedni kezd, akkor mit tud pontosan csinálni? Azaz hova megy egy ilyen problémájával az ember, és ha ahova megy, ott segítenek neki, akkor én hogy tudok ellenállni? (Mint egy bíróságon a fellebbezés például.) Ha esetleg van tipp vagy ne adj' isten tapasztalat, akkor azt tessék leírni.

2018. szept. 16. 14:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vársz nem becsmérlő választ, a megoldás kézenfekvő:

Macskaháló és akkor nem tud kimenni a macska.

Egyébként teljesen mindegy, hogy beváltja-e a fenyegetést vagy sem, innentől lezdve kezdhetsz azon izgulni, hogy megmérgezik-e a macskádat vagy sem. Hiába nem szeretnéd "bezárni", egyik nap majd azt veszed észre, hogy nem megy haza, mert valaki tesz róla hogy eltűnjön. És ezt most minden rosszindulat nélkül írtam.

2018. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Tegyél ki táblát, hogy harap. Bár mókás dolog, biztos sokan kinevetik... De legalább te szóltál
2018. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!