Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen eletmodba beleillik egy...

Ilyen eletmodba beleillik egy macska?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna egy kutyat de tudom h vele jelenleg nem tudnek eleget foglalkozni. Ezert gondoltam macskara aki joval onallobb.


Hetkoznap egesz nap oda vagyok dolgozni (11-12 orakat a tomegkozlekedessel) szoval hetkoznap lenyegeben csak este vagyok otthon. Benti cica lenne de van egy nagy udvarunk es nagy kertunk ahol el tud lenni. Egyik csaladtagom otthon van nap kozben o nem macskas de nem lenne magara hagyva mert nap kozben is tud neki enni adni ha kell pl.


Attol is felek h elszokne es nem jonne haza nagy onallosagaban. Gyerekkoromban volt ilyen macskank hogy tok ritkan lattuk igaz o kinti volt.


2018. szept. 19. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó a macska, viszont. A helyedben vagy kettőt fogadnék be (pl tesókat) vagy egy kicsit nagyobbacska macsekot. (Mondjuk 6 hós-1 éves)



[link]

2018. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11-12 óra az - vitathatatlanul - a nap fele. Én azt mondom, hogy valaki akkor vállaljon állatot, ha van rá ideje. Addig meg legyen olyan állata, ami - az etetésen kívül - gyakorlatilag nem igényel rendszeres, napi gondozást. Ilyenek pl. a halak, bár azoknak is időnként ki kell pucolni, tisztítani az akváriumát.
2018. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már a harmadik macskát fogadtam örökbe, mindegyik ivartalanított, és kijárósak az udvarra nap közben. Éjszaka bent alszanak. Sosem csatangolnak el, illetve a legkisebbről még nem tudom biztosan, de eddig nagyon jól működik a dolog. Ha van aki nap közben etesse őket, bemehetnek amikor kedvük van, akkor nem lehet baj. Bár én itthon dolgozok, néha megyek el pár órára, de nappal én sem érek rá babusgatni őket. Sőt, ahhoz képest, hogy megszokták a jelenlétemet, volt, hogy 7-8 órára elmentem, mikor kirándulni mentem, akkor kint maradtak, de este már vártak a kapuban. Az első időkben fontos, hogy megszeressen, megtanulja a nevét, biztonságban érezze magát melletted.
2018. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 kiscicát nem ajánlanék, mert az oké, hogy lefoglalják magukat, de azt is jelenti, hogy két kis energiabombának kell megtanítani a szabályokat... Picit idősebb cica viszont jó ötlet.

Nem tartom igaznak azt, hogy a cicákkal keveset kell foglalkozni, ennek ellenére szerintem legyen macskád. Sajnos nem mindig vannak meg a tökéletes feltételek az állattartásra, de ha szereted és tényleg törődsz vele a szabadidődben, akkor sokkal jobb helye van nálad, mint pl. egy menhelyen.

2018. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!