Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltünt az anya macskám magára...

Eltünt az anya macskám magára hagyva 5 db 2 hetes kiscicát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Volt itthon laktóz mentes baba tápszer azzal etettem meg őket. Remélem nem okoztam nagy bajt vele de sajnos más ötletem nem volt hirtelen. Mennyit kellene enniük ilyen korban? És hány óránként? És ha valakinek van valami jót tanácsa azt el fogadnám.

2018. szept. 20. 22:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Az egyik kiscica nagyon sír folyamatosan. Pedig evett és pisilt is. Mitől lehet? Talán ennyire hiányzik ennek az egynek az anya macska?
2018. szept. 20. 23:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon szomorú hallani, de lehet még hazajön az anyacica! Macskatejet kell venni a piciknek, az a biztos. Napi 4-5 alkalommal kell etetni őket egészen 3 hónapos korukig, utána 3 alkalommal elég, és lehet szoktatni őket a kölyökmacskáknak való eledelre. Ha szárazat adsz majd nekik akkor, legyen mindig friss vizük, vagy maradhat a macskatej is folyadék gyanánt. Az én felnőtt cicám nem issza meg a csapvizet, az esővizet viszont szereti. Sok macska érzékeny a csapvízben lévő adalékanyagokra.


A sírós cicának lehet, hogy csak a pocija fáj. Sajnálom a helyzetet, remélem, hogy visszatalál a mamacica, addig pedig kitartást kívánok és sok sikert! :) Majd írd meg, hogy alakultak a dolgok!

2018. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tartsd őket melegen, valamilyen szőrös, puha pokróc nagyon jó lenne. Lentebb volt egy hasonló kérdés, a válaszokban leírtak minden fontos tennivalót. A sírós picinek masszírozd még kicsit a hasát, hátsóját, hátha lesz még pisi. Az is lehet, hogy még éhes. Szerezz be minél hamarabb cicatápszert.
2018. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ugye cumisüvegből eteted őket ami befér a kis szájukba?
2018. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen cumisüvegből. Alig eszik a sírós cica. Úgy kell erőltetni. Próbáltam tovább simozni de nem lett több pisi. És a kakilni mikor fognak? 2x ettek és még semmi kaki hiába simizem ott is?.
2018. szept. 21. 01:22
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Macskatápszer kell nekik. Langyos vizes vattával simogatod a hasukat? A síró kicsi mellé tegyél melegvizes palackot. Mindenképpen tartsd melegen őket.
2018. szept. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Babaolajos vattával kell a popsilyukat dörzsölgetni mert maguktól ők még nem tudnak kakilni.


Állatvédőktől kérj segítséget, szerezni tudnak talán pótmamát.


És ivartalanítsd legközelebb a nőstény macskát.

2018. szept. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5: Szilárd kaki most még nincs, csak pisi. Minden etetés után kellene pisilniük.
2018. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!